Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Zprávy z hlubin : odhalená tajemství oceánů.

Schätzing, Frank
Vyd. 1. Knižní klub, 2007. 435 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Zprávy z hlubin - Odhalená tajemství oceánů
  Frank Schätzing - 2007
  Euromedia Group, Praha, 2007, vázaná s přebalem, jako nová. Autor světového bestselleru Vzpoura oceánů v této populárně-naučné knize přibližuje oceán jako úžasný ekosystém, odhaluje jeho tajemství a seznamuje s jeho vývojem. Člověk a moře. Pozoruhodný vztah, který se vyznačuje láskou i nenávistí, nevědomostí i romantickými představami, zvědavostí i nezájmem. Jak vlastně funguje tento obrovský systém, z něhož jsme vzešli a o němž víme méně než o kosmu? Jak mohl v praoceánu vzniknout život a kde se vůbec vzala všechna ta voda? Proč se evoluce vydala právě touto cestou, a ne některou alternativní? Mohla nás přece stejně dobře proměnit v inteligentní tekuté matrace naplněné vodou. Každopádně to jednou zkusila - a téměř to zvládla. Zabralo jí to čtyři a půl miliardy let tajných dějin, obrovských dramat, úžasných obratů a ojedinělých vynálezů, jakými jsou fotosyntéza, sex nebo lidé.
  Antikvariát Karlín (Praha 8) - 120 Kč
 2. Zprávy z hlubin – Odhalená tajemství oceánů
  Frank Schätzing - 2007 - 440 str.
  „Je žralok strašný, protože požírá lidi? Je člověk strašný, protože jí ústřice? Je si žralok vědom utrpení své oběti, která křičí bolestí? Nebo její křik vnímá s uspokojením jako známku, že potrava je čerstvá, stejně jako my blahovolně pozorujeme škubání ústřic, když na jejich maso kapeme citronovou šťávu? Mimochodem, tohle není žádná obžaloba jedlíků ústřic.“ Člověk a moře. Pozoruhodný vztah, který se vyznačuje láskou i nenávistí,
  Antikvariát Palackého (Olomouc) - 120 Kč
 3. stejná vydání

  Zprávy z hlubin


  odhalená tajemství oceánů
  Zprávy z hlubin
  Schätzing, Frank - 2007 - 435 s. str.
  Knižní klub, V Praze 2007, 1. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  „Je žralok strašný, protože požírá lidi? Je člověk strašný, protože jí ústřice? Je si žralok vědom utrpení své oběti, která křičí bolestí? Nebo její křik vnímá s uspokojením jako známku, že potrava je čerstvá, stejně jako my blahovolně pozorujeme škubání ústřic, když na jejich maso kapeme citronovou šťávu? Mimochodem, tohle není žádná obžaloba jedlíků ústřic.“Člověk a moře. Pozoruhodný vztah, který se vyznačuje láskou i nenávistí, nevědomostí i romantickými představami, zvědavostí i nezájmem. Jak vlastně funguje tento obrovský systém, z něhož jsme vzešli a o němž víme méně než o kosmu? Jak mohl v praoceánu vzniknout život a kde se vůbec vzala všechna ta voda? Proč se evoluce vydala právě touto cestou, a ne některou alternativní? Mohla nás přece stejně dobře proměnit v inteligentní tekuté matrace naplněné vodou. Každopádně to jednou zkusila – a téměř to zvládla.Zabralo jí to čtyři a půl miliardy let tajných dějin, obrovských dramat, úžasných obratů a ojedinělých vynálezů, jakými jsou fotosyntéza, sex nebo lidé.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 120 Kč
 4. Zprávy z hlubin
  SCHÄTZING, F. - 2007
  Euromedia Group - Knižní klub 2007, 1. vyd. Vazba tuhá, s přebalem. Výborný stav. B5
  Antikvariát Jitky Čížkové (Česká Lípa) - 120 Kč
 5. Zprávy z hlubin
  Schätzing Frank - 2007
  Knižní klub 2007
  Antikvariát Josef Počta (Praha 9) - 110 Kč