Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Zlomky života : Listy z vězení.

Kudeříková, Marie
2. vyd. Československý spisovatel, 1962. 182, [2] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Zlomky života
  Marie Kudeříková - 1962 - 184 str.
  Zlomky života jsou výborem z dopisů Marie Kudeříkové, jež napsala v době od 7. prosince 1942 do 26. března 1943 v cele kandidátů smrti v ženské věznici ve Vratislavi (tehdejší Breslau, dnešní polská Wróclav). Zůstávají svědectvím a výrazem vnitřního zápasu čistého a statečného mladého člověka v boji proti zločinnému lidskému řádu. Literární nadání pisatelky zvyšuje jejich účinnost. Ve chvílích očekávání smrti píše o životě. O svém dětství,
  Antikvariát Palackého (Olomouc) - 40 Kč
 2. Zlomky života od Marie Kudeříková
  - 1942
  Zlomky života od Marie Kudeříková. Zlomky života jsou výborem z dopisů Marie Kudeříkové, jež napsala v době od 7. prosince 1942 do 26. března 1943 v cele kandidátů smrti v ženské věznici ve Vratislavi (tehdejší Breslau, dnešní polská Wróclav). Zůstávají svědectvím a výrazem vnitřního zápasu čistého a statečného mladého člověka v boji proti zločinnému lidskému. Vydáno 1962. Stran 132. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 49 Kč
 3. Zlomky života : listy z vězení
  Kudeříková, Marie - 1962 - 182 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1962, 2. vyd., 182 s.
  Vazba: Pevná s papírovým přebalem
  Stav: Přebal 2 cm roztržený
  Antikvariát Skoda Abzeichen [internet] - 49 Kč
 4. Zlomky života
  Kudeříková, Marie - 1962 - 182 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1962, 2. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Zlomky života jsou výborem z dopisů Marie Kudeříkové, jež napsala v době od 7. prosince 1942 do 26. března 1943 v cele kandidátů smrti v ženské věznici ve Vratislavi (tehdejší Breslau, dnešní polská Wróclav). Zůstávají svědectvím a výrazem vnitřního zápasu čistého a statečného mladého člověka v boji proti zločinnému lidskému řádu. Literární nadání pisatelky zvyšuje jejich účinnost. Ve chvílích očekávání smrti píše o životě. O svém dětství, rodičích a přátelích, o rodných Vnorovech a o Slovácku, o chlapci, kterého milovala, o kamarádkách, s nimiž se setkala až ve vězení.V cele kandidátů smrti č. 62 očekávala osudný den popravy v pátek. Její život se zúžil do čtyř stěn, její budoucnost do několika měsíců, týdnů, dní, ale z dopisů nevyznívá ani náznak hrůzy, bolesti a muk. Pro své nepřátele má jen pohrdání.Zlomky života jsou zpovědí dvaadvacetileté dívky i odkazem tehdejší mladé generace v zápase s lidským zlem. Dopisy přesáhly rámec vesnického i národního žití.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 40 Kč
 5. Zlomky života
  Kudeříková, Marie - 1962 - 182 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1962, 2. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Zlomky života jsou výborem z dopisů Marie Kudeříkové, jež napsala v době od 7. prosince 1942 do 26. března 1943 v cele kandidátů smrti v ženské věznici ve Vratislavi (tehdejší Breslau, dnešní polská Wróclav). Zůstávají svědectvím a výrazem vnitřního zápasu čistého a statečného mladého člověka v boji proti zločinnému lidskému řádu. Literární nadání pisatelky zvyšuje jejich účinnost. Ve chvílích očekávání smrti píše o životě. O svém dětství, rodičích a přátelích, o rodných Vnorovech a o Slovácku, o chlapci, kterého milovala, o kamarádkách, s nimiž se setkala až ve vězení.V cele kandidátů smrti č. 62 očekávala osudný den popravy v pátek. Její život se zúžil do čtyř stěn, její budoucnost do několika měsíců, týdnů, dní, ale z dopisů nevyznívá aní náznak hrůzy, bolesti a muk. Pro své nepřátele má jen pohrdání.Zlomky života jsou zpovědí dvaadvacetileté dívky i odkazem tehdejší mladé generace v zápase s lidským zlem. Dopisy přesáhly rámec vesnického i národního žití.O Maruščině statečnosti podává nejprůkaznější svědectví její poslední dopis, který napsala několik málo chvil před svou popravou 26. března 1943:„Drazí moji rodiče, moje milovaná matičko, tatíčku! Moje sestro jediná a maličký bratře! Nejdražší staruško a tetičko! Moji přátelé, milí, drazí, známí! Má rodino! Vy všichni, drazí v tom, co je mému srdci nejmilejší!Loučím se s Vámi, pozdravuji, miluji. Neplačte, nepláču. Bez nářku, bez záchvěvu strachu, bez bolesti odcházím, už přicházím k tomu, co mělo být přece jen až na konci, ne uprostřed. K odchodu od Vás, a přece k naprostému sblížení, splynutí. Tak málo Vám mohu ze své lásky dát, jen nejvážnější ujištění o její hloubce a horoucnosti. Vřelé díky. Dnes, 26. III. 1943, o půl sedmé večer, dva dny po dovršení 22. roku svého života, vydechnu naposled. A přece do posledního okamžiku! Žít a věřit! Měla jsem vždy odvahu žít, neztrácím ji ani tváří v tvář tomu, co se v lidské řeči nazývá smrtí. Chtěla bych na sebe vzít celý Váš zármutek, bolest. Cítím sílu nést ji za Vás, touhu odnést ji s sebou…“
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 40 Kč
 6. Zlomky života : Listy z vězení
  Kudeříková, Marie - 1962 - 182 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1962, 2. vyd., 182 s.
  Vazba: původní bez obálky
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 40 Kč
 7. Zlomky života
  Marie Kudeříková - 1962 - 184 str.
  Československý spisovatel, Praha, 1962, 2. vydání, celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav, obálka a vazba Rathouský, 184 stran.
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 230 Kč
 8. Zlomky života - Listy z vězení Marie Kudeříkové
  Kudeříková Marie - 1962 - 184 stran, 2.vydání str.
  Marie Kudeříková (1921 - 1943)
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 60 Kč
 9. ZLOMKY ŽIVOTA

  Vázaná s potrhanou obálkou, 182 stran.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 70 Kč
 10. Zlomky života
  - 1962 - 184 str.
  Kudeříková M., 1962 vydal Čs.spisovatel, 184 str., stav velmi dobrý, dopisy před popravou
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 32 Kč