Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Zločin a trest v českých dějinách : nové vydání rozšířené o paměti prvního československého kata Leopolda Wohlschlagera: Ve službách spravedlnosti za Rakouska i za republiky.

Francek, Jindřich; Wohlschlager, Leopold
Vyd. 3. Rybka Publishers, 2002, c1999. 543 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. stejná vydání

  Zločin a trest v českých dějinách


  nové vydání rozšířené o paměti prvního československého kata Leopolda Wohlschlagera: Ve službách spravedlnosti za Rakouska i za republiky
  Zločin a trest v českých dějinách
  Francek, Jindřich Wohlschlager, Leopold - 2002 - 543 s. str.
  Rybka Publishers, Praha 2002, 3. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Příběhy z dějin zločinnosti a českého trestního práva od středověku do konce dvacátého století.Objemná práce o nejrůznějších druzích závažné kriminality na našem území,stíhání a trestání jejích nositelů, o měnícím se pohledu na zločin a trest v průběhu věků. Stěžejní částí publikace jsou výpisy z dobových pramenů, které autor uvádí v původní jazykové podobě. Záběr knihy je obrovský, od upalování čarodějnic až k politickým procesům komunistické éry, z čehož plyne jistá povrchnost, nedovolující probrat žádné téma do hloubky. Kniha má spíše charakter sbírky historických soudniček. Průvodní ilustrace kolísají ve své opodstatněnosti od nákresů středověkých mučících nástrojů až po čistě ilustrativní banální fotografii R.Heydricha. Pikantností tohoto vydání je dodatek: Paměti prvního československého kata, vydané poprvé v r.1929. Leopold Wohlschlager, který byl pražským katem za Rakouska-Uherska i za první republiky, s roztomilou samozřejmostí a občasným sentimentem líčí své zajímavé mládí i popravy, které vykonal na pachatelích nejrůznějších, vesměs strašlivých zločinů. Nesporným kladem knihy je obsáhlá bibliografie.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 200 Kč
 2. Jindřich Francek-Zločin a trest v českých dějinách
  - 2002 - 543 str.
  V knize,kterou ...
  Aukro (tommypaci, Praha) - 79 Kč (aukce)