Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Život a jak v něm zůstat naživu.

Cleese, John; Skynner, A. C. Robin
Vyd. 1. Portál, 2000. 331 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Pestrostíni a netopýři
  Brauns Axel
  Můj život v jiném světě Kniha poskytuje unikátní pohled zevnitř do stále málo probádaného světa autismu. Skrze bizarní, často humorné obrazy autor mapuje své originální a autistickým viděním světa ovlivněné složité objevování dětství a mládí. Postupná ztráta vnímání tváří, slov a souřadnic bezprostředního okolí vede k izolaci Axela-dítěte od svých rodičů a bratra, k osamocenému hraní si na okraji pískoviště, a nejlépe ve sklepě v „domě s dvorem“. Směs literární citlivosti a okleštěného, „nechápavého“ jazyka umí autor využít k novému pojmenování reality, která se lidem z druhé strany („pestrostínům“ a „netopýrům“) jeví jako běžná a normální. Biografický text tak dosahuje netušeného uměleckého a literárního efektu a postupně vtáhne čtenáře do pestrobarevného, byť uzavřeného světa „jiného druhu“. Autor pracoval na tomto románu 17 let. V roce 2000 za něj získal Cenu za literaturu města Hamburk a román se následně stal bestsellerem. Axel Brauns pochází z Hamburku, studia ekonomie a práva zanechal a začal se věnovat spisovatelství. Přestože byl od dětství postižen Aspergerovým syndromem, navštěvoval kurzy psaní a usilovně pracoval na svém prvním románu. V roce 2000 založil literární salón. Od roku 2002 pracuje také jako daňový poradce.
  Adero (Praha 1) - 120 Kč
 2. Zrození stínů
  Oliver Johnson - 2000
  První kniha trilogie Světlonoš. Město Thrull, kdysi zasvěcené Rehovi, bohu Světla, bylo před sedmi lety dobyto vojskem upírů lorda Farana Gatona Nekhrona. Nyní tam vládnou služebníci Isse, boha Věčné noci a Života ve Smrti. A teď přichází noc, tak, jak bylo předpovězeno. Noc, během které tři lidé zjistí, že jejich osudy jsou mezi sebou propojeny – navzájem i s osudem světa. Uthred je strašlivě zohyzděným knězem plamene. Přivolán na pomoc povstání v Thrullu brzy zjišťuje, že se stal zajatcem smrtícího bludiště nočních ulic. Válečník Jayal je synem bývalého vládce Thrulla. Obtížen břemenem magie, jež mu zachránila život se s kouzelným mečem vrací do města a netuší, že na něj v temnotách číhá zkáza… Thalassa bývala Jayalovou snoubenkou. Nyní je z ní děvka a hračka ve Faranových rukou, která neustále čeká na kousnutí, jež ukončí její život. Osud s ní má však jiný záměr… Společně musí čelit Issově moci a jeho temné říši. Oliver Johnson v tomto románu o magii a nekromancii spojuje to nejlepší z Roberta Jordana a Davida Gemmella. Dokonale vykreslené postavy jeho hrdinů a strhující děj dávají vzniknout klasickému dílu žánru fantasy. Nakl. Banshies, 2000. Původní brož, 436 stran, rozměr 10,5 × 17,5 cm. Dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 80 Kč
 3. ŽIVOT A JAK V NĚM ZŮSTAT NAŽIVU - ZÁBAVNÉ LEKCE Z PSYCHOTERAPIE
  ŽIVOT A JAK V NĚM ZŮSTAT NAŽIVU - ZÁBAVNÉ LEKCE Z PSYCHOTERAPIE (John CLEESE, Robin SKINNER)
  2000, 1. VYDÁNÍ, 332 STRAN, BROŽOVANÁ Živou formou rozhovoru probírají renomovaný psychiatr Skynner a jeho někdejší klient, komik Cleese psychologická témata, jejichž znalost může pomoci učinit život srozumitelnějším, smysluplnějším a veselejším. Zaměřují se na život a vztahy mimo rámec rodiny, hledají odpověď na otázky ohledně duševního zdraví, práce, zdravého fungování společnosti a společenských skupin, významu sekularizovaných i duchovních hodnot pro život člověka apod.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 279 Kč
 4. Pacient
  Palmer, Michael - 2000 - 344 str.
  Aktuell 2000, 344
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Doktorka Jessie Copelandová dělá práci, kterou miluje. Celé dny tráví ve Východním ...
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 90 Kč
 5. Život a jak v něm zůstat naživu (Zábavné lekce z psychoterapie)
  Cleese John, Skynner Robin - 2000
  Portál 2000, obálka ohnutá
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 170 Kč