Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Život a dílo V.I. Lenina 1870-1924.

Leontieva, I. I
Svaz přátel SSSR, [1945]. 47 s.
 1. Československá letadla 1. + 2. - Václav Němeček

  ČESKOSLOVENSKÁ LETADLA Václava Němečka (1. díl) podávají ucelený přehled všech našich letadel a letadlových motorů od roku 1918 do roku 1945. V jednotlivých kapitolách se před námi otvírá pohled na jednotlivé typy letadel továrny Letov, Aero, Avia, Škoda, ČKD-Praga, jinonických leteckých motorů, letadel otrokovické, choceňské i kopřivnické výroby. Autor se však neomezil jen na technický popis našich leteckých konstrukcí, nýbrž zasazuje své vyprávění do širšího rámce. Všímá si množství zajímavostí z leteckého života, a tím vlastně vytváří, i když jen stručnou, přece však velmi poučnou a poutavou historii vývoje našeho letectví, ať již vojenského, dopravního nebo sportovního. Na stránkách této knihy se čtenář seznámí s vynikajícími sportovními výkony mnoha našich vojenských i civilních pilotů, kteří ve světě proslavili dobré jméno československých letců a československé letecké techniky. Publikace, kterou nyní předkládáme našim čtenářům, vznikla na základě dlouholetého systematického shromažďování materiálu, studia dokladů a v neposlední řadě pak, jak autor sám uvádí, na základě rozhovorů s přímými účastníky, s dělníky, konstruktéry a vůbec se všemi, kteří byli u zrodu naší letecké techniky. Tím se mu podařilo vytvořit dílo živé, které nejen popisuje hlavní prvky jednotlivých konstrukcí, ale i pulsující život továrních hal i letištních ploch. Třetí přepracované vydání, které vychází k 65. výročí vzniku československého leteckého průmyslu, obsahuje nové plánky a fotografie i opravy některých drobných nepřesností a doplňky v textu.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 199 Kč
 2. Vejce a já
  Betty MacDonaldová - 1945 - 318 str.
  Slavný autobiografický román popisuje se značným odlehčením život na slepičí farmě, kterou s manželem Bobem založili a zvelebili - v civilizací nedotčeném, panenském koutě severozápadní Ameriky. Život v primitivních podmínkách a s nelaskavým manželem nebyl pro ženu zvyklou na město uspokojivý. Kniha je odrazem prvního manželství americké spisovatelky, která své nepříliš šťastné manželství na zapadlém venkově zažehnávala tím, že o něm s humorem psala. Kniha se po svém vydání v roce 1945 stala okamžitým bestsellerem a brzy byla přeložena do většiny světových jazyků. Sarkasmus autorky se trefil do všeobecné nálady panující těsně po válce. Autorka i její rodina si zažila období slávy, pozornosti médií a značně si polepšila finančně. Stojí také na počátku tzv. ženské literatury. Vydal Odeon, Praha 1970. Graf. upravil L. Fára. Přeložil L. Havlík. V Odeonu druhé vydání, stran 318. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten lehce ušpiněný, odřený a potrhaný. Na hřbetu přebal vyšisovaný (viz foto). Stav dobrý, rozměry: 14 x 20 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 90 Kč
 3. Knobloch Bohuslav / Hronovský kostelíček, grafický list, grafika
  - 1924
  Knobloch Bohuslav / Hronovský kostelíček / barevná litografie 167/200 / sign. uprostřed. Stav viz foto, původní, zaskleno, rámováno. Rozměr 58,8 x 50,8 cm, tisk. plocha 43,2 x 29,8 cm. Bohuslav Knobloch (*16. 1. 1924, Bratislava - +5. 5. 1998, Praha) Malíř, grafik a restaurátor. Vyučil se umění tisku z hloubky u Mirro Pegrassiho v Praze (1938 - 1944), studoval u prof. V. Vorlíčka na SUPŠ v Jablonci nad Nisou (1945 - 1948) a u prof. Vl. Silovského na AVU v Praze (1948 - 1952). V malbě i volné grafice (barevné litografie a lepty) se zaměřil především na krajinářství, oblíbené motivy z Táborska, Prahy, ze Středomoří. Figurálně zpracovával literární díla a biblické postavy. Od roku 1951 se účastnil výstav SČUG Hollar. Věnoval se také tvorbě drobné grafiky. Od roku 1952 člen SČUG Hollar, od 1953 SVU Mánes, 1953 - 1968 člen SČSVU, po 1989 člen UVU. Pracoval také jako restaurátor vitráží.  
  ANTIKnihy (Náchod) - 690 Kč
 4. ŠRÁMKOVO DÍLO
  - 1945
  Projevy, které pronesli v den 75. narozenin předsedy vlády v zahraničí Mons. J. Šrámka, náměstka předsedy vlády, 11. srpna 1945 na slavnostním shromáždění ve Smetanově síni Obecního domu v Praze Dr Jaroslav Stránský – ministr spravedlnosti František Hála – ministr pošt
  Shiori Antikvariát (Viničné Šumice) - 35 Kč