Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Ženy kolem Karla V : Karel V. - panovník na rozhraní věků a jeho evropská rodina.

Größing, Sigrid-Maria
Vyd. 1. Ikar, 2001. 286 s., [16] s. obr. příl

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Ženy kolem Karla V.
  Sifgrid-Maria Grössingová - 2001 - 288 str.
  Životopis vládce nejmocnější evropské říše na přelomu středověku a novověku. Německá historička a spisovatelka se pokusila sestavit portrét osobnosti římského císaře Karla V. a jeho rodinného zázemí. Vycházejíc z dobových dokumentů, vzala na svá bedra těžko splnitelný úkol: proniknout do myšlení člověka žijícího před půl tisíciletím, člověka od narození předurčeného k vládě nad polovinou světadílu. Karel V. je ovšem tvrdým oříškem. Jeho povaha i jeho doba byly složité a přiblížit je současnému čtenáři je nevděčné poslání. Snad proto jsme zde svědky poněkud rušivého souboje mezi snahou poutavě a čtivě vyprávět na straně jedné a nutností neustále zasvěcovat do dějinných souvislostí na straně druhé. Karel V. byl synem Jany Šílené, prohlásil se římskoněmeckým císařem jedenáct let před skutečnou korunovací (aniž by se kdy obtěžoval pořádně se naučit německy), dlouho žil v dluzích, podporoval umění i zámořské dobyvačné výpravy, vedl mocenský boj v zákulisí a čtyřikrát i na bitevním poli... Jeho osud je zkrátka velmi pozoruhodný. Kniha bohužel není pozoruhodná. Snad zajímavá a "poctivá". A ani to není tak málo. Užitečnou součástí knihy jsou dodatky obsahující mj. rejstřík, rodokmeny či životopisná data v příběhu zmiňovaných osobností. Vydalo nakladatelství Ikar, Praha 2001. Vydání první. Stran 288. Rozměry: 14 x 21 cm. Původní pevná vazba s přebalem, stav dobrý, přebal lehce odřený( viz foto), bývalý knihovní exemplář - uvnitř razítka a čísla.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 95 Kč
 2. Ženy kolem Karla V. od: Sigrid-Maria Größing
  - 2001
  Ženy kolem Karla V. od: Sigrid-Maria Größing. Životopis vládce nejmocnější evropské říše na přelomu středověku a novověku. Německá historička a spisovatelka se pokusila sestavit portrét osobnosti římského císaře Karla V. a jeho rodinného zázemí. Vycházejíc z dobových dokumentů, vzala na svá bedra těžko splnitelný úkol: proniknout do myšlení člověka žijícího před půl tisíciletím, člověka od narození předurčeného k vládě nad polovinou světadílu. Karel V. je ovšem tvrdým oříškem. Jeho povaha i jeho doba byly složité a přiblížit je současnému čtenáři je nevděčné poslání. Snad proto jsme zde svědky poněkud rušivého souboje mezi snahou poutavě a čtivě vyprávět na straně jedné a nutností neustále zasvěcovat do dějinných souvislostí na straně druhé. Karel V. byl synem Jany Šílené, prohlásil se římskoněmeckým císařem jedenáct let před skutečnou korunovací (aniž by se kdy obtěžoval pořádně se naučit německy), dlouho žil v dluzích, podporoval umění i zámořské dobyvačné výpravy, vedl mocenský boj v zákulisí a čtyřikrát i na bitevním poli... Rok vydání: 2001 Počet stran: 286
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 97 Kč
 3. stejná vydání

  Ženy kolem Karla V


  Karel V.-panovník na rozhraní věků a jeho evropská rodina
  Ženy kolem Karla V
  Größing, Sigrid-Maria - 2001 - 286 s. str.
  Ikar, Praha 2001, 1. vyd.
  Vazba: Tvrdá
  Stav: pěkný
  Životopis vládce nejmocnější evropské říše na přelomu středověku a novověku.Německá historička a spisovatelka se pokusila sestavit portrét osobnosti římského císaře Karla V. a jeho rodinného zázemí. Vycházejíc z dobových dokumentů, vzala na svá bedra těžko splnitelný úkol: proniknout do myšlení člověka žijícího před půl tisíciletím, člověka od narození předurčeného k vládě nad polovinou světadílu. Karel V. je ovšem tvrdým oříškem. Jeho povaha i jeho doba byly složité a přiblížit je současnému čtenáři je nevděčné poslání. Snad proto jsme zde svědky poněkud rušivého souboje mezi snahou poutavě a čtivě vyprávět na straně jedné a nutností neustále zasvěcovat do dějinných souvislostí na straně druhé. Karel V. byl synem Jany Šílené, prohlásil se římskoněmeckým císařem jedenáct let před skutečnou korunovací (aniž by se kdy obtěžoval pořádně se naučit německy), dlouho žil v dluzích, podporoval umění i zámořské dobyvačné výpravy, vedl mocenský boj v zákulisí a čtyřikrát i na bitevním poli... Jeho osud je zkrátka velmi pozoruhodný. Kniha bohužel není pozoruhodná. Snad zajímavá a "poctivá". A ani to není tak málo. Užitečnou součástí knihy jsou dodatky obsahující mj. rejstřík, rodokmeny či životopisná data v příběhu zmiňovaných osobností.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 90 Kč
 4. Ženy kolem Karla V.
  Sigrid-Maria Grösingová - 2001 - 288 str.
  Nakladatelská vazba,206x132, pěkná
  Antikvariát Levné knihy (Praha 4) - 90 Kč
 5. Ženy kolem Karla V.
  Grössingová Sigrid-Maria - 2001
  Ikar, 2001, velmi dobrý stav
  Antikva U Vinohradské vodárny (Praha 3) - 80 Kč