Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Západ.

Rais, Karel Václav
27. vyd. Československý spisovatel, 1971. 281 s.
Edice: Slunovrat. Velká řada ; sv. 2

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. ZÁPAD - Karel Václav Rais

  vazba tvrdá, poloplátěná, pěkné, bez obálky, prohlé desky, bez obálky, převazba 2. vydání, náklad 40 500, 313 stran Román Západ (1899), stěžejní dílo velkého spisovatele, se dosud ocital ve stínu autorových románů „líbivějších“ (Zapadlí vlastenci) a „čtivějších“ (Kalibův zločin). Autor mnoha populárních povídek a románů, řazený v učebnicových přehledech mezi realistické zpodobitele venkova, zde v komorním příběhu starého faráře zachycuje nejen atmosféru zapadlého koutu Vysočiny, ale i psychologické drama stáří, zodpovědnosti k obci a vlastní práci pro ni. Dosavadní vydání Raisova románu doprovázely tradiční, románu poněkud odlehlé ilustrace Kašparovy. Současné vydání, připravené edičně Robertem Adamem a opatřené komentářem prof. Jaroslavy Janáčkové, vyjde poprvé s ilustracemi Raisova osobního přítele Antonína Slavíčka. Ilustrace z fondů roudnické Galerie moderního umění, reprodukované na zvláštním křídovém papíře, zpřítomňují drsný a přece poetický kraj Hlinecka. Životopis Český spisovatel Karel Václav Rais patřící k předním představitelům kritického realismu. Narodil se 4. 1. 1859 v obci u Nové Paky. Vystudoval pedagogiku v Jičíně. Poté působil jako učitel na Hlinecku a také zastával funkci ředitele na dívčí měšťanské škole. Zde vytvořil většinu svých děl.Jeho prvním literárním dílem byly básně a drobná próza pro mládež. Snažil se v ní vychovávat mládež k mravní bezúhonnosti. V této tvorbě je znát vliv Jana Nerudy a Svatopluka Čecha. Až počátkem devadesátých let začal Rais psát prózu z prostředí venkovského lidu na Českomoravské vrchovině. Jeho hrdinové byli většinou lidé toužící po panském životě a penězích.Rais ve své tvorbě zdůrazňuje střety tradičního a moderního způsobu života, které někdy zapříčinily rozpad rodinných vztahů.Karel Václav Rais zemřel 8. 7. 1926 v Praze.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 11 Kč
 2. Západ
  Karel Václav Rais - 1971 - 281 str.
  váz., 281 str., vyd., v r. 1971 Československý spisovatelZápad - "pohorský obraz", jak jej nazval Rais - patří mezi nejčastěji vydávané Raisovy knihy. Líčí poslední měsíce - životní západ - starého venkovského faráře, který se těžce a bolestně loučí s místem, kde po půl století žil a pracoval.
  Přečtené knihy (Praha 6) - 75 Kč
 3. Rais Karel Václav - Západ
  - 1971
    Nakladatel: Československý spisovatel, Praha, 1971 Vazba: tvrdá, plátěná, kniha zahnědlá stářím, stav knihy dobrý Ilustrace:
  ANTIKnihy (Náchod) - 45 Kč
 4. Západ
  Rais Václav Karel - 1971 - 284 str.
  náklad: 50 000 ks, 27.vydanie, ilustrácie: Cyril Bouda, (stav A), viaz.
  Antikvariát u Slimáka (Bratislava) - 50 Kč
 5. Západ
  - 1971 - 284 str.
  Rais K.V., 1971 vydal Čs.spisovatel, 284 str., stav dobrý, vázaná bez obálky, Rais K.V.
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 20 Kč