Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Západ : pohorský obraz.

Rais, Karel Václav
F. Šimáček, 1899. 376 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Západ od Karel Václav Rais
  - 1899
  Západ od Karel Václav Rais. Román Západ (1899), stěžejní dílo velkého spisovatele, se dosud ocital ve stínu autorových románů „líbivějších“ (Zapadlí vlastenci) a „čtivějších“ (Kalibův zločin). Autor mnoha populárních povídek a románů, řazený v učebnicových přehledech mezi realistické zpodobitele venkova, zde v komorním příběhu starého faráře zachycuje nejen atmosféru zapadlého koutu Vysočiny, ale i psychologické drama stáří, zodpovědnosti k obci a vlastní práci pro ni. Dosavadní vydání Raisova románu doprovázely tradiční, románu poněkud odlehlé ilustrace Kašparovy. Současné vydání, připravené edičně Robertem Adamem a opatřené komentářem prof. Jaroslavy Janáčkové, vyjde poprvé s ilustracemi Raisova osobního přítele Antonína Slavíčka. Ilustrace z fondů roudnické Galerie moderního umění, reprodukované na zvláštním křídovém papíře, zpřítomňují drsný a přece poetický kraj Hlinecka. Vydáno 1984. Stran 251. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 94 Kč
 2. Západ - pohorský obraz od Karel Václav Rais
  - 1899
  Západ - pohorský obraz od Karel Václav Rais. Román Západ (1899), stěžejní dílo velkého spisovatele, se dosud ocital ve stínu autorových románů „líbivějších“ (Zapadlí vlastenci) a „čtivějších“ (Kalibův zločin). Autor mnoha populárních povídek a románů, řazený v učebnicových přehledech mezi realistické zpodobitele venkova, zde v komorním příběhu starého faráře zachyc... Vydáno 1955. Stran 267. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 74 Kč
 3. Západ od Karel Václav Rais
  - 1899
  Západ od Karel Václav Rais. Román Západ (1899), stěžejní dílo velkého spisovatele, se dosud ocital ve stínu autorových románů „líbivějších“ (Zapadlí vlastenci) a „čtivějších“ (Kalibův zločin). Autor mnoha populárních povídek a románů, řazený v učebnicových přehledech mezi realistické zpodobitele venkova, zde v komorním příběhu starého faráře zachyc... Vydáno 1984. Stran 251. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 122 Kč
 4. Západ od Karel Václav Rais
  - 1899
  Západ od Karel Václav Rais. Román Západ (1899), stěžejní dílo velkého spisovatele, se dosud ocital ve stínu autorových románů „líbivějších“ (Zapadlí vlastenci) a „čtivějších“ (Kalibův zločin). Autor mnoha populárních povídek a románů, řazený v učebnicových přehledech mezi realistické zpodobitele venkova, zde v komorním příběhu starého faráře zachyc... Vydáno 1966. Stran 267. Horší stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 49 Kč