Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Západ : pohorský obraz.

Rais, Karel Václav
F. Šimáček, 1899. 376 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Západ od Karel Václav Rais
  - 1899
  Západ od Karel Václav Rais. Román Západ (1899), stěžejní dílo velkého spisovatele, se dosud ocital ve stínu autorových románů „líbivějších“ (Zapadlí vlastenci) a „čtivějších“ (Kalibův zločin). Autor mnoha populárních povídek a románů, řazený v učebnicových přehledech mezi realistické zpodobitele venkova, zde v komorním příběhu starého faráře zachycuje nejen atmosféru zapadlého koutu Vysočiny, ale i psychologické drama stáří, zodpovědnosti k obci a vlastní práci pro ni. Dosavadní vydání Raisova románu doprovázely tradiční, románu poněkud odlehlé ilustrace Kašparovy. Současné vydání, připravené edičně Robertem Adamem a opatřené komentářem prof. Jaroslavy Janáčkové, vyjde poprvé s ilustracemi Raisova osobního přítele Antonína Slavíčka. Ilustrace z fondů roudnické Galerie moderního umění, reprodukované na zvláštním křídovém papíře, zpřítomňují drsný a přece poetický kraj Hlinecka. Vydáno 1984. Stran 251. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 94 Kč
 2. Západ - pohorský obraz od Karel Václav Rais
  - 1899
  Západ - pohorský obraz od Karel Václav Rais. Román Západ (1899), stěžejní dílo velkého spisovatele, se dosud ocital ve stínu autorových románů „líbivějších“ (Zapadlí vlastenci) a „čtivějších“ (Kalibův zločin). Autor mnoha populárních povídek a románů, řazený v učebnicových přehledech mezi realistické zpodobitele venkova, zde v komorním příběhu starého faráře zachyc... Vydáno 1955. Stran 267. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 74 Kč
 3. Západ od Karel Václav Rais
  - 1899
  Západ od Karel Václav Rais. Román Západ (1899), stěžejní dílo velkého spisovatele, se dosud ocital ve stínu autorových románů „líbivějších“ (Zapadlí vlastenci) a „čtivějších“ (Kalibův zločin). Autor mnoha populárních povídek a románů, řazený v učebnicových přehledech mezi realistické zpodobitele venkova, zde v komorním příběhu starého faráře zachyc... Vydáno 1984. Stran 251. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 122 Kč
 4. Západ od Karel Václav Rais
  - 1899
  Západ od Karel Václav Rais. Román Západ (1899), stěžejní dílo velkého spisovatele, se dosud ocital ve stínu autorových románů „líbivějších“ (Zapadlí vlastenci) a „čtivějších“ (Kalibův zločin). Autor mnoha populárních povídek a románů, řazený v učebnicových přehledech mezi realistické zpodobitele venkova, zde v komorním příběhu starého faráře zachyc... Vydáno 1966. Stran 267. Horší stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 49 Kč
 5. Západ. Pohorský obraz
  Karel Václav Rais - 1899 - 376 str.
  Název: Západ. Pohorský obraz
  Autor: Karel Václav Rais
  Rok vydání: 1899
  Nakladatel: F. Šimáček, Praha
  Počet stran: 376
  Vazba: tvrdá, kožený hřbet, převazba
  Stav: dobrý, viz foto, menší formát
  Antikvariát59.cz (Praha 10) - 100 Kč
 6. stejná vydání

  Západ


  pohorský obraz
  Západ
  Rais, Karel Václav - 1899 - 376 s. str.
  Šimáček, Praha 1899
  Vazba: původní s nalepenou obálkou
  Stav: dobrý,mírně poškozený hřbet,odřené rohy
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 150 Kč