Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Za čias Jeho Milosti.

Johnson, Eyvind
1. vyd. Tatran, 1986. 452 s.
Edice: Meteór ; zv. 113
 1. Za čias Jeho Milosti - Eyvind Johnson

  Historický román z doby Karla Velikého, líčící poslední povstání podrobených Langobardů.

  Na osudech synů jedné langobardské rodiny se autor s vypravěčským mistrovstvím vyrovnává s problémem způsobu přežití malých národů podrobených velkým impériím a s problémem kolaborace v takové situaci. Otec a synové nenávidí krále, zúčastní se povstání, ale nakonec všichni vstupují do císařských služeb, když je povstání krutě poraženo a všichni potrestáni. Otec a jeden ze synů padnou, druhý syn se vrátí z vězení zlomený a je vděčný za to, že může žít a být tvrdý na jiné. Nejmladší a nejvíce vzdělaný se stane císařským sekretářem a píše svědectví o své době dalším pokolením. Všechny bratry spojuje nenaplněná láska k dceři langobardského vévody.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 50 Kč
 2. Za čias Jeho Milosti
  Eyvind Johnson - 1986 - 456 str.
  Historický román z doby Karla Velikého, líčící poslední povstání podrobených Langobardů. Na osudech synů jedné langobardské rodiny se autor s vypravěčským mistrovstvím vyrovnává s problémem způsobu přežití malých národů podrobených velkým impériím a s problémem kolaborace v takové situaci. Otec a synové nenávidí krále, zúčastní se povstání, ale nakonec všichni vstupují do císařských služeb, když je povstání krutě poraženo a všichni potrestáni. Otec a jeden ze synů padnou, druhý syn se vrátí z vězení zlomený a je vděčný za to, že může žít a být tvrdý na jiné. Nejmladší a nejvíce vzdělaný se stane císařským sekretářem a píše svědectví o své době dalším pokolením. Všechny bratry spojuje nenaplněná láska k dceři langobardského vévody.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 50 Kč
 3. Za čias Jeho Milosti
  Eyvind Johnson, 1986, slovensky - 1986 - 456 str.
  Za čias Jeho Milosti / Eyvind Johnson, 1986 - vazna: tvrdá, stav: zachovalá, původní obálka, stran 456, první vydání, slovensky
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 89 Kč
 4. Za čias Jeho Milosti
  Johnson Eyvind - 1986 - 456 str.
  náklad 25 000 ks, 1.vydanie, (stav A), viaz.
  Antikvariát u Slimáka (Bratislava) - 66 Kč