Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Z války do života : pamětní spis Českoslovanské obchodnické besedy v Praze k c.k. ministerstvu pro sociální péči ve Vídni.

Koch, Bohumil
Českoslovanská obchodnická beseda, 1918. 21 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Rudá záře nad Kladnem - Antonín Zápotocký

  Rudá záře nad Kladnem je tzv. budovatelský román Antonína Zápotockého. Pojednává o historii dělnického hnutí na Kladně v letech 1918–1920 z komunistického pohledu. V období komunistické vlády v Československu na něj bylo poukazováno jako na velmi významné dílo.

  Z dobové recenze: "Kniha románovou formou analyzuje politický kvas v letech 1918-1920 a autenticky zachycuje vývoj dělnického hnutí až do okamžiku založení KSČ. Děj se odehrává na Kladně, kde během dvou nepokojných let probíhá zápas o charakter republiky nejdůrazněji. Rok 1918 znamenal nejen konec války, ale i rozvoj sociálních hnutí, podníceného Říjnovou revolucí v Rusku. Na postavách svých hrdinů sleduje autor smýšlení a činy kladenských havířů, dělníků a zemědělců a podává obraz jednoho z uzlových bodů historie českého dělnického hnutí..."

  Z uvedeného je jasné, jak byl román poplatný tehdejší době, přesto se domnívám, že je potřeba jej přečíst, abychom věděli, čeho se vyvarovat v budoucnu
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 50 Kč
 2. Hrdinové táhnou do boje - Karel Poláček

  Román Hrdinové táhnou do boje je druhou částí Poláčkovy groteskní epopeje z maloměstského života. Osudy hrdinů prvního dílu Okresní město zde pokračují od okamžiku vypuknutí 1. světové války. Tragédie 1914 – 1918 způsobila definitivní konec celého lidského řádu. Na frontu odcházejí postupně muži, starci i chlapci. Jejich zkušenosti z bojišť jsou otřesné. Ale také v zázemí, v okresním městě, čas ztratil svůj neměnný, jednotvárný rytmus. Není kdy na přátelské besedy, vytrácí se zdvořilost; lidé byli v těch dobách velmi roztržití. Jejich pohled byl těkavý a pohyby překotné. Starost práskala bičem a honila je dokola. A pak smrt… Koho dojme smrt.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 40 Kč
 3. Z domova i ciziny
  Neruda, Jan - 1911
  F. Topič, V Praze 1911
  Vazba: polokožená
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 150 Kč