Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Z deníků cesty kolem světa.

Garin-Michajlovskij, Nikolaj Georgijevič
1. vyd. Melantrich, 1952. 374 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Z DENÍKŮ CESTY KOLEM SVĚTA - Garin, N. G.

  vazba tvrdá, celoplátěná, pěkné, bez obálky 1. vydání, náklad 10 400, 374 stran, překlad - Alois Fišera Spisovatel, známý u nás již dávnouknihou Ťomovoudětství, vypisuje ve formě deníku poznatky, dojmy a zážitky z cesty vykonané na sklonku století po Koreji, Mandžusku a Ljaodunském poloostrově, z jehož přístavu Port-Arturu se vrátil přes Spojené státy, Anglii a Paříž dousvé evropské domoviny. Povoláním inženýr podnikl cestu jakouúčastník výpravy k prozkoumání pozemních a vodních spojů hlavně podél hranic Mandžuska a Koreje a pouvýchodním pobřeží jmenovaného poloostrova, v území, které tvořilouv době před japonskou okupací Koreje a rusko-japonskou válkou nejméně známou oblast východní Asie. Nehledíc k cenným geografickým poznatkům je jehoudeník dík péru významnéhoubeletristy svěží a aktuální četbou oukončinách, lidech a přírodě jmenovitě dnes těžce zkoušené Koreje. Příslušník u Korejců oblíbenéhounároda "Arosů" nasbíral za své cesty cenný materiál folkloristický, z něhož vybrané korejské pohádky jsou ke knize připojeny. Obsah (1952): N. G. Garin-Michajlovskij a jehoucesta kolem světa [V. Zajčikov] /7/, 1. Přes Sibiř na Dálný Východ /37/, 2. Vzhůru pouřece Tumangangu na Pektusan /86/, 3. Průzkumy v oblasti sopky Pektusan /155/, 4. Cesta přes Čan-baj-šaň na střední tok Amnokgangu /185/, 5. Dolů pouřece Amnokgangu od Maoeršaně douYjěžu /214/, 6. PouLjaodunském poloostrově /255/, 7. Z Port-Arturu douRuska přes Tichý a Atlantický oceán /273/. Folklor (Korejské pohádky) /308/. Poznámky /352/.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 66 Kč
 2. Z deníku cesty kolem světa
  - 1952
  N. G. Garin - 1952 Spisovatel, známý u nás již dávnouknihou Ťomovoudětství, vypisuje ve formě deníku poznatky, dojmy a zážitky z cesty vykonané na sklonku století po Koreji, Mandžusku a Ljaodunském poloostrově, z jehož přístavu Port-Arturu se vrátil přes Spojené státy, Anglii a Paříž do své evropské domoviny.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 159 Kč
 3. Z DENÍKŮ CESTY KOLEM SVĚTA
  Garin N. G. - 376 str.
  překlad Alois Fišera, plátěná vazba, s přebalem, ten hehce opotřebován, na přední straně natržený, stav knihy velmi dobrý, 376 stran
  Želví doupě (Mělník) - 70 Kč
 4. N. G. Garin Z deníků cesty kolem světa
  - 1952 - 374 str.
  Kniha mírně zašlá. Vydal Melantrich 1952. Nemá ilustrace ani foto. 374 stran.
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 40 Kč