Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Vzpomínky na vraždu.

Bradbury, Ray
Vyd. 1. Baronet, 2002. 239 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Vzpomínky na vraždu ant.
  Bradbury Raymond Douglas
  Stav: nová, nečtená
  Nakladatelství Baronet tentokrát přináší pod názvem Vzpomínky na vraždu zcela unikátní knížku Bradburyho povídek. Unikátní zaprvé tím, že představuje sondu do hluboké minulosti, můžeme se zde totiž seznámit s ranými autorovými díly, která vznikala již od počátku 40. let minulého století a vycházela v oblíbených časopisech Dime Detective, Dime Mystery Magazine, Detective Tales či Black Mask. Zcela mimořádný je však tento povídkový soubor především tím, že tentokrát nebudeme číst příběhy ani ze světa SF, ani z říše fantasy, nýbrž povídky detektivní a hororové. Ačkoli už známe mnoho přeložených Bradburyho krátkých próz, tento soubor naši editoři i překladatelé zatím opomíjeli, neboť v češtině vyšly doposud pouze dvě z těch, které do něj autor uspořádal.
  Poetický klasik SF nás tedy tentokrát pozval na vyjížďku do světa zločinu. Bradbury však stejně jako ve svých pozdějších SF a fantasy prózách cestuje hlavně citlivými zákoutími lidského srdce, která odhaluje tak, jak jsme je dosud nespatřili, a jízda v jeho společnosti je nezapomenutelným zážitkem. Jeden příběh za druhým uchvacuje, překvapuje a fascinuje: Bradbury nás oslňuje galerií neobyčejných postav, figur a figurek, neřešitelných situací a napínavých zvratů. Opět dokazuje nejen svou nenapodobitelnou schopnost objevovat nepoznané, ale také dokonalou znalost lidského nitra, ochotu vnímat lidské sny a touhy, ale také odvahu postihnout slabiny a dokonce i černé stránky našich povah. Bradburyho knížka proto jistě opět nadchne nejen jeho oddané fanoušky, ale tentokrát také příznivce detektivního žánru.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 250 Kč
 2. Vzpomínky na vraždu Ray Bradbury

  Soubor povídek z rané tvorby sám autor označuje jako detektivní. Dvě z nich již vyšly v knize Kaleidoskop, včetně proslulé povídky Malý vrah, ostatní zatím u nás nebyly publikovány. Příběhy nejsou klasickými detektivními příběhy s kriminální zápletkou, rozuzlením a ústřední postavou detektiva. Bradbury zde ale opět používá svou schopnost objevovat nepoznané, znalost lidské povahy i jejích černých stránek, umění pointy a stupňování děje.
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 95 Kč
 3. Vzpomínky na vraždu
  Bradbury Ray - 2002 - 240 stran, 1. vydání str.
  Tento nový, unikátní povídkový soubor obsahuje až na dvě výjimky, povídky Malý vrah a Rakev, česky dosud nepublikované příběhy, v podstatě raná autorova díla, která vycházela od 40. let 20. století a v oblíbených časopisech Dime Detective, Dime Mystery Magazine, Detective Tales či Black Mask.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 90 Kč
 4. Vzpomínky na vraždu
  Bradbury, Ray - 2002 - 239 s. str.
  Baronet, Praha 2002, 1. vyd., 239 s.
  Vazba: Pevná s obálkou
  Stav: Velmi dobrý
  Antikvariát Avion (Liberec) - 70 Kč
 5. Vzpomínky na vraždu
  Bradbury, Ray - 2002 - 239 s. str.
  Baronet, Praha 2002, 1. vyd.
  Vazba: původní, pevná s přebalem
  Stav: dobrý, insignie knihovny
  Antikvariát Fryč (Liberec) - 70 Kč
 6. Vzpomínky na vraždu
  Bradbury, Ray - 2002 - 239 s. str.
  Baronet, Praha 2002, 1. vyd.
  Vazba: Tvrdá,bez obálky
  Stav: pěkný
  Tento nový, unikátní povídkový soubor obsahuje až na dvě výjimky, povídky Malý vrah a Rakev, česky dosud nepublikované příběhy, v podstatě raná autorova díla, která vycházela od 40. let 20. století a v oblíbených časopisech Dime Detective, Dime Mystery Magazine, Detective Tales či Black Mask.. Tentokrát však nebudeme číst příběhy ze světa SF, ani z říše fantasy. Poetický klasik SF nás tentokrát pozval na vyjížďku do světa zločinu: budeme číst povídky detektivní, často kolísající na pokraji hororu! Jeden příběh za druhým uchvacuje, překvapuje a fascinuje: Bradbury oslňuje galerií neobyčejných postav, figur a figurek, neřešitelných situací a napínavých zvratů. Dokazuje opět svou schopnost objevovat nepoznané i znalost lidského srdce, odvahu postihnout slabiny a stinné stránky našich povah. Nová knížka jistě nadchne nejen jeho oddané fanoušky, ale tentokrát i příznivce detektivního žánru.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 80 Kč
 7. Vzpomínky na vraždu
  Bradbury, Ray - 2002 - 239 s. str.
  Baronet, Praha 2002, 1. vyd.
  Vazba: tvrdá s přebalem
  Stav: pěkný stav
  Antikvariát-pce.cz (Pardubice) - 60 Kč
 8. Vzpomínky na vraždu
  Bradbury Ray - 2002 - 240 str.
  Velmi pěkný stav.
  Antikvariát Klariani (Varnsdorf) - 65 Kč
 9. Vzpomínky na vraždu
  Bradbury, Ray - 2002
  Baronet : Knižní klub 2002
  Antikvarium (Zlín, Brno, Praha) - 65 Kč