Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Výstřel z kazatelny : Páže Gustava Adolfa ; Pokušení Pescarovo.

Meyer, Conrad Ferdinand
1. vyd. v SNKLU. Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1964. 243 s.
Edice: Světová četba ; sv. 337

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Výstřel z kazatelny (Světová četba, sv. 337)
  Conrad Ferdinand Meyer - 1964
  Novela "Výstřel z kazatelny" je veselá historka ze Švýcarska 17. stol., jež svůj komický efekt staví na kontrastu mezi zaostalou zbožností venkovských pastorů a podivínským světákem, který si z jejich úzkoprsosti tropí žerty. "Páže Gustava Adolfa" je tragická novela, v níž mladá dívka, převlečená do uniformy, nastoupí místo svého zbabělého bratrance vojenskou službu u svého hrdiny, švédského krále Gustava Adolfa. Třetí novela "pokušení Pescarovo" se odehrává v Itálii na počátku 16. století a její děj ukazuje macchiavelistickou politiku tehdejších italských vládců, kteří své osobní zájmy kryjí velikým programem sjednocení Itálie. Jedině hrdina novely, vědom si své smrtelné choroby, se vymyká z rámce tehdejších názorů, dívaje se na vše sub specie smrti. Sousedství lásky a smrti, silný prožitek i třeba za cenu života, jednání určované spíš impulsem okamžiku než logickými úvahami - to vše je příznačné pro tohoto renesancí okouzleného spisovatele, který se obdivoval síle, velikosti a ušlchtilosti a naplnil jí i své dílo. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha, 1964. Světová četba, svazek 337. Původní brož s přebalem, ten lehce odřený, nepatrně ušpiněný a otřepený, 248 stran, vydání první, rozměry: 12 x 17 cm. Dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 80 Kč
 2. Výstřel z kazatelny (Světová četba, sv. 337)
  Conrad Ferdinand Meyer - 1964
  Novela "Výstřel z kazatelny" je veselá historka ze Švýcarska 17. stol., jež svůj komický efekt staví na kontrastu mezi zaostalou zbožností venkovských pastorů a podivínským světákem, který si z jejich úzkoprsosti tropí žerty. "Páže Gustava Adolfa" je tragická novela, v níž mladá dívka, převlečená do uniformy, nastoupí místo svého zbabělého bratrance vojenskou službu u svého hrdiny, švédského krále Gustava Adolfa. Třetí novela "pokušení Pescarovo" se odehrává v Itálii na počátku 16. století a její děj ukazuje macchiavelistickou politiku tehdejších italských vládců, kteří své osobní zájmy kryjí velikým programem sjednocení Itálie. Jedině hrdina novely, vědom si své smrtelné choroby, se vymyká z rámce tehdejších názorů, dívaje se na vše sub specie smrti. Sousedství lásky a smrti, silný prožitek i třeba za cenu života, jednání určované spíš impulsem okamžiku než logickými úvahami - to vše je příznačné pro tohoto renesancí okouzleného spisovatele, který se obdivoval síle, velikosti a ušlchtilosti a naplnil jí i své dílo. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha, 1964. Světová četba, svazek 337. Původní brož s přebalem, ten lehce odřený a nepatrně ušpiněný, 248 stran, vydání první, rozměry: 12 x 17 cm. Dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 70 Kč
 3. Výstřel z kazatelny (Světová četba, sv. 337)
  Conrad Ferdinand Meyer - 1964
  Novela "Výstřel z kazatelny" je veselá historka ze Švýcarska 17. stol., jež svůj komický efekt staví na kontrastu mezi zaostalou zbožností venkovských pastorů a podivínským světákem, který si z jejich úzkoprsosti tropí žerty. "Páže Gustava Adolfa" je tragická novela, v níž mladá dívka, převlečená do uniformy, nastoupí místo svého zbabělého bratrance vojenskou službu u svého hrdiny, švédského krále Gustava Adolfa. Třetí novela "pokušení Pescarovo" se odehrává v Itálii na počátku 16. století a její děj ukazuje macchiavelistickou politiku tehdejších italských vládců, kteří své osobní zájmy kryjí velikým programem sjednocení Itálie. Jedině hrdina novely, vědom si své smrtelné choroby, se vymyká z rámce tehdejších názorů, dívaje se na vše sub specie smrti. Sousedství lásky a smrti, silný prožitek i třeba za cenu života, jednání určované spíš impulsem okamžiku než logickými úvahami - to vše je příznačné pro tohoto renesancí okouzleného spisovatele, který se obdivoval síle, velikosti a ušlchtilosti a naplnil jí i své dílo. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha, 1964. Světová četba, svazek 337. Původní brož, obálka lehce odřená, nepatrně uvolněný hřbet, očteno, 248 stran, rozměr: A6. Velmi slušný stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 60 Kč
 4. Výstřel z kazatelny (Světová četba, sv. 337)
  Conrad Ferdinand Meyer - 1964
  Novela "Výstřel z kazatelny" je veselá historka ze Švýcarska 17. stol., jež svůj komický efekt staví na kontrastu mezi zaostalou zbožností venkovských pastorů a podivínským světákem, který si z jejich úzkoprsosti tropí žerty. "Páže Gustava Adolfa" je tragická novela, v níž mladá dívka, převlečená do uniformy, nastoupí místo svého zbabělého bratrance vojenskou službu u svého hrdiny, švédského krále Gustava Adolfa. Třetí novela "pokušení Pescarovo" se odehrává v Itálii na počátku 16. století a její děj ukazuje macchiavelistickou politiku tehdejších italských vládců, kteří své osobní zájmy kryjí velikým programem sjednocení Itálie. Jedině hrdina novely, vědom si své smrtelné choroby, se vymyká z rámce tehdejších názorů, dívaje se na vše sub specie smrti. Sousedství lásky a smrti, silný prožitek i třeba za cenu života, jednání určované spíš impulsem okamžiku než logickými úvahami - to vše je příznačné pro tohoto renesancí okouzleného spisovatele, který se obdivoval síle, velikosti a ušlchtilosti a naplnil jí i své dílo. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha, 1964. Světová četba, svazek 337. Původní brož, lehce odřená, 248 stran, rozměr: A6. Dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 50 Kč
 5. Výstřel z kazatelny (Světová četba, sv. 337)
  Conrad Ferdinand Meyer - 1964
  Novela "Výstřel z kazatelny" je veselá historka ze Švýcarska 17. stol., jež svůj komický efekt staví na kontrastu mezi zaostalou zbožností venkovských pastorů a podivínským světákem, který si z jejich úzkoprsosti tropí žerty. "Páže Gustava Adolfa" je tragická novela, v níž mladá dívka, převlečená do uniformy, nastoupí místo svého zbabělého bratrance vojenskou službu u svého hrdiny, švédského krále Gustava Adolfa. Třetí novela "pokušení Pescarovo" se odehrává v Itálii na počátku 16. století a její děj ukazuje macchiavelistickou politiku tehdejších italských vládců, kteří své osobní zájmy kryjí velikým programem sjednocení Itálie. Jedině hrdina novely, vědom si své smrtelné choroby, se vymyká z rámce tehdejších názorů, dívaje se na vše sub specie smrti. Sousedství lásky a smrti, silný prožitek i třeba za cenu života, jednání určované spíš impulsem okamžiku než logickými úvahami - to vše je příznačné pro tohoto renesancí okouzleného spisovatele, který se obdivoval síle, velikosti a ušlchtilosti a naplnil jí i své dílo. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha, 1964. Světová četba, svazek 337. Původní brož, 248 stran, rozměr: A6. Dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 60 Kč
 6. stejná vydání

  Výstřel z kazatelny


  Páže Gustava Adolfa / Pokušení Pescarovo
  Výstřel z kazatelny
  Meyer Conrad Ferdinand - 1964 - 241 str.
  SNKLU, Praha 1964. 241 stran
  Vazba: pův.brož s přebalem 8°
  Stav: přebal po okrajích mírně odřený
  překlad Oldřich Einšpigel, Josef Straka, Jitka Fučíková
  Antikvariát Bílé vrány (Uherské Hradiště) - 35 Kč
 7. Výstřel z kazatelny ; Páže Gustava Adolfa ; Pokušení Pescarovo
  Meyer, Conrad Ferdinand - 1964 - 243 s. str.
  SNKLU, Praha 1964, 1. vyd.
  Vazba: původní, pevná s přebalem
  Stav: odřený přebal, jinak dobrý
  Antikvariát Fryč (Liberec) - 40 Kč
 8. stejná vydání

  Výstřel z kazatelny


  Páže Gustava Adolfa ; Pokušení Pescarovo
  Výstřel z kazatelny
  Meyer, Conrad Ferdinand - 1964 - 243 s. str.
  Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1964, 1. vyd.
  Vazba: Brožovaná s obálkou
  Stav: Velmi dobrý
  Antikvariát Avion (Liberec) - 40 Kč
 9. stejná vydání

  Výstřel z kazatelny


  Páže Gustava Adolfa ; Pokušení Pescarovo
  Výstřel z kazatelny
  Meyer, Conrad Ferdinand - 1964 - 243 s. str.
  Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1964, 1. vyd.
  Vazba: měkká
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Novela "Výstřel z kazatelny" je veselá historka ze Švýcarska 17. stol., jež svůj komický efekt staví na kontrastu mezi zaostalou zbožností venkovských pastorů a podivínským světákem, který si z jejich úzkoprsosti tropí žerty."Páže Gustava Adolfa" je tragická novela, v níž mladá dívka, převlečená do uniformy, nastoupí místo svého zbabělého bratrance vojenskou službu u svého hrdiny, švédského krále Gustava Adolfa.Třetí novela "pokušení Pescarovo" se odehrává v Itálii na počátku 16. století a její děj ukazuje macchiavelistickou politiku tehdejších italských vládců, kteří své osobní zájmy kryjí velikým programem sjednocení Itálie. Jedině hrdina novely, vědom si své smrtelné choroby, se vymyká z rámce tehdejších názorů, dívaje se na vše sub specie smrti.Sousedství lásky a smrti, silný prožitek i třeba za cenu života, jednání určované spíš impulsem okamžiku než logickými úvahami - to vše je příznačné pro tohoto renesancí okouzleného spisovatele, který se obdivoval síle, velikosti a ušlechtilosti a naplnil jí i své dílo.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 40 Kč
 10. Výstřel z kazatelny
  Meyer, Conrad Ferdinand - 1964 - 243str. str.
  SNKLU, Praha 1964, 1. vyd.
  Vazba: Původní brožovaná s obálkou
  Stav: Velmi pěkný stav, pouze oděrka v práv.hor.rohu obálky
  Antikvariát Zeyer (Praha 2) - 60 Kč
 11. Výstřel z Kazatelny -C. F. Meyer
  - 1964
  Vydavatelství, nakladatelství: KLU 1964 ? Počet stran: 244 ? Stav: Dobrý stav. Mírně zašlé desky. Brožovaná ? Ilustrace, přílohy:  v textu ? klíčová slova, poznámky:  sv. 337
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 50 Kč
 12. Výstřel z kazatelny
  Conrad Ferdinand Meyer - 1964 - 240 s. str.
  Státní nakladatelství krásné literatury a umění 1964
  Vazba: měkká
  Stav: dobrý
  Antikvariát-pce.cz (Pardubice) - 25 Kč
 13. Výstřel z kazatelny
  Conrad Ferdinand Meyer - 1964 - 240 s. str.
  Státní nakladatelství krásné literatury a umění 1964
  Vazba: měkká
  Stav: dobrý
  Antikvariát-pce.cz (Pardubice) - 25 Kč
 14. Výstřel z kazatelny
  Meyer, Conrad Ferdinand - 1964 - 243 str.
  Rok: 1964, Vydavatel: SNKLHU, Praha, Edice: Světová četba sv. 337, Grafická úprava: František Muzika, 11,5 x 17 cm, 243 stran, původní brož s obálkou,
  Antikvariát Bastion (Tábor) - 45 Kč
 15. Výstřel z kazatelny
  Meyer Conrad Ferdinand - 1964 - 244 str.
  výborný stav, vydavatel: SNKLU, rok vydání :1964, vydání: 1, přebal: lehce opotřebovaný, 244 str.
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 40 Kč
 16. stejná vydání

  Výstřel z kazatelny


  Páže Gustava Adolfa ; Pokušení Pescarovo
  Výstřel z kazatelny
  Meyer, Conrad Ferdinand - 1964 - 243 s. str.
  Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1964, 1. vyd.
  Stav: Výborná brož
  Antikvariát 11 (Praha 4 - NUSLE) - 22 Kč
 17. stejná vydání

  Výstřel z kazatelny


  Páže Gustava Adolfa ; Pokušení Pescarovo
  Výstřel z kazatelny
  Meyer, Conrad Ferdinand - 1964 - 243 s. str.
  Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1964, 1. vyd.
  Stav: Výborná brož
  Antikvariát 11 (Praha 4 - NUSLE) - 22 Kč
 18. Výstřel z kazatelny (edice Světová četba sv. 337)
  Conrad Ferdinand Meyer - 1964 - 248 str.
  SNKLU, Praha, velmi dobrý stav , orig. brož., ta je v krajích nepatrně odřená, 248 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 40 Kč
 19. Výstřel z kazatelny (337)
  Meyer, Conrad Ferdinand - 1964 - 243 str.
  1. vydání v SNKLHU
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 50 Kč
 20. Výstřel z kazatelny / Páže Gustava Adolfa / Pokušení Pescarovo
  MEYER Conrad Ferdinand - 1964 - 244 str.
  SNKLU – Edice SVĚTOVÁ ČETBA svazek č.337 1964
  SHIORI - 100 Kč
 21. Výstřel z kazatelny
  Conrad Ferdinand Meyer - 1964
  SNKLU, ed. Světová četba, sv. 337 1964
  velmi dobrý stav
  Dva antikváři (Praha 10) - 50 Kč
 22. Výstřel z kazatelny
  Meyer Ferdinand Conrad - 1964
  Snhklu, Praha 1964
  svazek č. 337, 241 stran, původní brož s obálkou 8°, velmi dobrý stav
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB) - 40 Kč
 23. Conrad Ferdinand Meyer - Výstřel z kazatelny
  - 1964
  SNKLU - Praha 1964 - 1.vydání v tomto nakladatelství - 10.600 výtisků - Edice Světová četba - svazek 337 - Kartonované. Perfektní stav včetně obálky.
  Antikvariát Luboš Růžička (Most) - 69 Kč
 24. Výstřel z kazatelny
  - 1964 - 244 str.
  Meyer C.F., 1964 vydal KLU, 244 str., stav dobrý, brož., 3 humorné povídky
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 22 Kč