Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Výpravy bez konce : Čtení o umělcích ital. renesance.

Vladislav, Jan
1. vyd. Mladá fronta, 1964. 359, [1] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Výpravy bez konce
  Jan Vladislav - 1964
  Mladá fronta, Praha, 1964, celoplátěná vazba s přebalem, přebal je otřepán a nese známky užití (viz foto), knižní blok je v pěkném stavu. Čtení o umělcích italské renesance. Kapitoly: Giotto, Brunelleschi, Donatello, Masaccio, Leonardo, Michelangelo, Cellini. Jedna z nejlepších knih o renesanci, které kdy v češtině vyšly. Jedinečný Jan Vladislav, překladatel Vasariho Životů, vtělil do této knihy celé svoje umění: vědomosti, úctu k duchovním hodnotám, pokoru, překrásný jazyk, moudrost, vtip. Každý z těch umělců by stál za samostatnou knihu, jak píše sám autor, a přeci napsal knihu tak skvělou – vlastně asi dosud ne zcela doceněnou ....
  Antikvariát Karlín (Praha 8) - 80 Kč
 2. Výpravy bez konce od Jan Vladislav
  - 1964
  Výpravy bez konce od Jan Vladislav. Čtení o umělcích italské renesance. Kapitoly: Giotto, Brunelleschi, Donatello, Masaccio, Leonardo, Michelangelo, Cellini. Vydáno 1964. Stran 356. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 75 Kč
 3. Výpravy bez konce od Jan Vladislav
  - 1964
  Výpravy bez konce od Jan Vladislav. Čtení o umělcích italské renesance. Kapitoly: Giotto, Brunelleschi, Donatello, Masaccio, Leonardo, Michelangelo, Cellini. Vydáno 1964. Stran 359. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 69 Kč