Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Vykoupení.

Tilschová, Anna Maria
6. vyd., v Čs. spis. 3. vyd. Československý spisovatel, 1977. 294 s.
Edice: Slunovrat. Velká řada ; sv. 50

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Vykoupení
  Anna Maria Tilschová - 1977 - 295 str.
  Jeho základní příběh má dva hrdiny: geniálního malíře Lacinu, který na vrcholu své umělecké dráhy spáchá sebevraždu, a jeho přímou a mravně pevnou ženu Marinu, která byla nositelkou těch nejvyšších měřítek jak pro jeho práci, tak pro jeho životní postoje. Po Lacinově smrti je její jistota podlomena faktem mužovy sebevraždy. Necítí se odpovědna za mužovu smrt, chápe ji jako jeho zradu a selhání. Teprve postupně - když promýšlí osudy svých dětí - dochází její pře s mrtvým k smíření: dokázala děti nejen soudit a klást na ně maximální nároky jako kdysi na muže, ale láskyplně je pochopit tak, jak nechtěla pochopit svého muže ze strachu, že by ho oslabila. Tím se Marina stává ústřední postavou díla: je to ona, která v lásce k dětem prožije "vykoupení" spíš než Lacina svou zoufalou a zbytečnou smrtí...
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 40 Kč
 2. Vykoupení od Anna Maria Tilschová
  - 1977
  Vykoupení od Anna Maria Tilschová. Vykoupení je román o umělcově poslání a zápase. Jeho základní příběh má dva hrdiny: geniálního malíře Lacinu, který na vrcholu své umělecké dráhy spáchá sebevraždu, a jeho přímou a mravně pevnou ženu Marinu, která byla nositelkou těch nejvyšších měřítek jak pro jeho práci, tak pro jeho životní postoje. Po Lacinově smrti je jej... Vydáno 1977. Stran 294. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 75 Kč
 3. Vykoupení od Anna Maria Tilschová
  - 1977
  Vykoupení od Anna Maria Tilschová. Vykoupení je román o umělcově poslání a zápase. Jeho základní příběh má dva hrdiny: geniálního malíře Lacinu, který na vrcholu své umělecké dráhy spáchá sebevraždu, a jeho přímou a mravně pevnou ženu Marinu, která byla nositelkou těch nejvyšších měřítek jak pro jeho práci, tak pro jeho životní postoje. Po Lacinově smrti je... Vydáno1977. Stran 294. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 69 Kč
 4. Vykoupení
  Tilschová Maria Anna - 1977 - 302 str.
  náklad: 17 000 ks, 6.vydanie, ilustrácie: Cyril Bouda, (stav A), viaz.
  Antikvariát u Slimáka (Bratislava) - 37 Kč