Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Všechno, jen slunce ne : příběh Shakespearova milostného života.

Burgess, Anthony
Vyd. 1. Odeon, 2003. 239 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Všechno, jen slunce ne
  Burgess Anthony
  Páně Burgessova závěrečná přednáška pro zvlášť vybrané studenty..., čteme hned vedle věnování. Přiopilý profesor, postava jménem Burgess, tu podává příběh Shakespearova milostného života. Jak říká, to, co je o Shakespearovi známo, nezkresloval: vnější biografie je pravděpodobně správná, zatímco vnitřní, neboli vymyšlená, s ní nekoliduje...
  Každopádně je Burgessův Shakespeare lidskou bytostí s několika přednostmi a mnoha slabostmi. Dozvídáme se například, že byl sveden svou pozdější manželkou, když se vracel opilý z knajpy, že ho žena podváděla nejméně s jedním jeho bratrem, že měl homosexuální sklony (včetně pedofilních), že černá dáma z jeho sonetů mohla být přístavní děvka z Bristolu či luxusní londýnská prostitutka importovaná z Karibiku nebo že jeho milencem byl sám hrabě ze Southamptonu, oblíbenec královny Alžběty.
  Shakespeare se v románu stává typickým burgessovským hrdinou, který se musí prokousat mnoha trapnými situacemi, aby v první řadě pobavil čtenáře.
  Anthony Burgess, věrný své pověsti autora komických a parodických románů, se vydal proti všem oslavovatelům stratfordského barda, když načrtl tuto „nevážnou" biografii. Máme před sebou originální dílo, jež se svým jazykovým bohatstvím, fantazií a přetvořením reality do literární fikce zcela vymyká běžné literatuře.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 197 Kč
 2. Všechno,m jen slunce ne (2003)
  Burgess - 2003
  Páně Burgessova závěrečná přednáška pro zvlášť vybrané studenty..., čteme hned vedle věnování. Přiopilý profesor, postava jménem Burgess, tu podává příběh Shakespearova milostného života. Jak říká, to, co je o Shakespearovi známo, nezkresloval: vnější biografie je pravděpodobně správná, zatímco vnitřní, neboli vymyšlená, s ní nekoliduje... Každopádně je Burgessův Shakespeare lidskou bytostí s několika přednostmi a mnoha slabostmi. Dozvídáme se například, že byl sveden svou pozdější manželkou, když se vracel opilý z knajpy, že ho žena podváděla nejméně s jedním jeho bratrem, že měl homosexuální sklony (včetně pedofilních), že černá dáma z jeho sonetů mohla být přístavní děvka z Bristolu či luxusní londýnská prostitutka importovaná z Karibiku nebo že jeho milencem byl sám hrabě ze Southamptonu, oblíbenec královny Alžběty. Shakespeare se v románu stává typickým burgessovským hrdinou, který se musí prokousat mnoha trapnými situacemi, aby v první řadě pobavil čtenáře. Anthony Burgess, věrný své pověsti autora komických a parodických románů, se vydal proti všem oslavovatelům stratfordského barda, když načrtl tuto „nevážnou" biografii. Máme před sebou originální dílo, jež se svým jazykovým bohatstvím, fantazií a přetvořením reality do literární fikce zcela vymyká běžné literatuře
  Antikvariát Olomouc Holice (Olomouc) - 60 Kč
 3. Všechno, jen slunce ne ant.
  Burgess Anthony
  Stav: Nová
  Svérázná románová biografie W. Shakespeara, která se rozhodně nevyhýbá kontroverzním aspektům jeho života. Anthony Burgess je legendární anglický spisovatel, autor Mechanického pomeranče.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 100 Kč
 4. Všechno, jen slunce ne
  Anthony Burgess - 2003 - 240 str.
  Odeon 2003, Velmi dobrý
  Antikvariát Kačur (Praha 7) - 70 Kč
 5. Všechno, jen slunce ne
  Anthony Burgess - 2003 - 240 str.
  Odeon 2003, Dobrý
  Antikvariát Kačur (Praha 7) - 70 Kč
 6. Všechno, jen slunce ne (2003)
  Burgess - 2003 - 240 str.
  Knižní klub 2003, z anglického originálu, I. vydání, 240 stran, velmi dobrý stav. (x406)
  Antikvariát Olomouc Holice (Olomouc) - 50 Kč
 7. Všechno,jen slunce ne
  Anthony Burgess
  dobrý stav,1.strana razítko knihovny, Příběh Shakespearova milostného života
  Antikvariát Knižní koutek [internet] - 90 Kč
 8. Všechno, jen slunce ne (Příběh Shakespearova milostného života)
  Burgess Anthony - 2003 - 240 str.
  Praha 2003
  240 stran, pův. vazba s přebalem
  Levný antikvariát (Ostrava) - 65 Kč
 9. Všechno, jen slunce ne
  Burgess, Anthony - 2003 - 240 str.
  Odeon 2003
  Červený knír (Dobřejovice) - 60 Kč
 10. Burgess, A.: Všechno, jen slunce ne
  - 2003
  Odeon, 2003 (razítko knihovny)
  Abnormalizace (Hořice, HK) - 45 Kč