Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Vidět knihu : knižní grafika Josefa Čapka = Seeing the book : the book design of Josef Čapek.

Pomajzlová, Alena; ed. Toman, Jindřich; ed. Primus, Zdenek
KANT, 2010. 324 s.
Edice: Moderní česká kniha ; 3

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Vidět knihu - knižní grafika Josefa Čapka / Seeing the Book - The Book Design of Josef Čapek
  Pomajzlová Alena, - 2010 - 324 str.
  Třetí díl ediční řady Moderní česká kniha je věnován tvorbě Josefa Čapka. Zaměřuje se především na nejviditelnější část práce pro knihu - na obálky, kterými se Čapek ve dvacátých letech minulého století výrazně zapsal do dějin moderní knižní kultury. Neopomíjí však ani ilustrace, knižní úpravy či originální nakladatelské značky, jež jsou nedílnou součástí jeho celistvého pojetí knihy.Text přináší ucelený pohled na Čapkovu knižní tvorbu, je doprovázen bohatým obrazovým materiálem. Součástí publikace je i nově zpracovaný kompletní soupis Čapkových knižních obálek a vazeb..., 324 stran, původní vazba celoplátěná 4°, stav velmi dobrý (výt.)
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB, Pr8) - 1300 Kč
 2. Vidět knihu - Knižní grafika Josefa Čapka
  Alena Pomajzlová - 2010
  KANT, 2010, celoplátěná vazba, výborný stav, kniha je nová. Třetí díl ediční řady Moderní česká kniha je věnován tvorbě Josefa Čapka. Zaměřuje se především na nejviditelnější část práce pro knihu - na obálky, kterými se Čapek ve dvacátých letech minulého století výrazně zapsal do dějin moderní knižní kultury. Neopomíjí však ani ilustrace, knižní úpravy či originální nakladatelské značky, jež jsou nedílnou součástí jeho celistvého pojetí knihy.Text přináší ucelený pohled na Čapkovu knižní tvorbu, je doprovázen bohatým obrazovým materiálem. Součástí publikace je i nově zpracovaný kompletní soupis Čapkových knižních obálek a vazeb.
  Antikvariát Karlín (Praha 8) - 1400 Kč
 3. Čapek - POMAJZLOVÁ; ALENA: VIDĚT KNIHU / KNIŽNÍ GRAFIKA JOSEFA ČAPKA. - 2010. Seeing the Book / The Book Design of Josef Čapek. Moderní česká kniha. /jč/ - 8405623369

  Seeing the Book / The Book Design of Josef Čapek. Praha; Kant; 2010. Moderní česká kniha 3. 324 s.; grafická úprava ROBERT V. NOVÁK; text v češtině a angl. Celopl. vazba. 285x240 Velmi dobře zachováno.
  Antikvariát Pražský almanach (Praha 1) - 1380 Kč