Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Věrnost.

Pecháčková, Františka
5. vyd., v Čs. spis. 4. vyd. Československý spisovatel, 1978. 285, [2] s.
Edice: Klíč ; Sv. 153

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Věrnost
  Františka Pecháčková - 1978 - 288 str.
  Román se odehrává v prostředí moravsko - slovenských Kopanic na úpatí Bílých karpat. Hlavními hrdiny jsou nejenom lidé, ale i kraj, který dal vyrůst povahám, jež vítr neohne a deště nerozmělní. Jedná se o baladický příběh lásky mladičké služky Magdalienky ke gazdovu synu Jurovi. Čistý vztah dvou lidí je však poznamenán předsudky, majetkovou nerovností a trpkým osudem Magdaliny matky. Tento nesoulad prožívá Magdalienka nejen jako trýzeň, alei jako hlubokou zkušenost, jíž dospívá k moudrosti zralé ženy. Věrna sama sobě a společenským konvencím dokáže přemoci svou lásku k Jurovi a provdá se za Michala, čeledína na statku.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 10 Kč
 2. Věrnost od Františka Pecháčková
  - 1978
  Věrnost od Františka Pecháčková. Román se odehrává v prostředí moravsko - slovenských Kopanic na úpatí Bílých karpat. Hlavními hrdiny jsou nejenom lidé, ale i kraj, který dal vyrůst povahám, jež vítr neohne a deště nerozmělní. Jedná se o baladický příběh lásky mladičké služky Magdalienky ke gazdovu synu Jurovi. Čistý vztah dvou lidí je však poznamenán předsudk... Vydáno 1978. stran 285. Dobrý stav. Natržený přebal.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 69 Kč
 3. Věrnost od Františka Pecháčková
  - 1978
  Věrnost od Františka Pecháčková. Román se odehrává v prostředí moravsko - slovenských Kopanic na úpatí Bílých karpat. Hlavními hrdiny jsou nejenom lidé, ale i kraj, který dal vyrůst povahám, jež vítr neohne a deště nerozmělní. Jedná se o baladický příběh lásky mladičké služky Magdalienky ke gazdovu synu Jurovi. Čistý vztah dvou lidí je však poznamenán předsudky, ma... Vydáno 1978. Stran 286. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 54 Kč
 4. Věrnost od Františka Pecháčková
  - 1978
  Věrnost od Františka Pecháčková. Román se odehrává v prostředí moravsko - slovenských Kopanic na úpatí Bílých karpat. Hlavními hrdiny jsou nejenom lidé, ale i kraj, který dal vyrůst povahám, jež vítr neohne a deště nerozmělní. Jedná se o baladický příběh lásky mladičké služky Magdalienky ke gazdovu synu Jurovi. Čistý vztah dvou lidí je však poznamenán předsudky, ma... Vydáno 1978. Stran 285. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 49 Kč
 5. Pecháčková Františka - Věrnost
  - 1978
  Horoucí příběh lásky a nenaplněné touhy, je zasazen do podmanivé přírodní scenérie moravských Kopanic na svazích Bílých Karpat. Mladičká Magdalienka se zamilována do dvou mužů: do ohnivého a vzpurného Jury, synu gazdy, a do poctivého chudáka Michala. Jak tyhle vztahy dopadnou? Vydavatel: Československý spisovatel, Praha, 1978 Vazba:celoplátěná, pap.přebal
  ANTIKnihy (Náchod) - 25 Kč
 6. Věrnost
  Pecháčková, Františka , ill. Kovařík,Vladimír - 1978 - 285 str.
  Československý spisovatel, Praha 1978, il.: Kovařík,Vladimír
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení,lehce poškozena obálka
  Román se odehrává v prostředí moravsko - slovenských Kopanic na úpatí Bílých Karpat.Hlavními hrdiny jsou nejenom lidé, ale i kraj,který dal vyrůst povahám,jež vítr neohne a deště nerozmělní. Jedná se o baladický příběh lásky mladičké služky Magdalienky ke gazdovu synu Jurovi. Čistý vztah dvou lidí je však poznamenán předsudky, majetkovou nerovností a trpkým osudem Magdaliny matky. Tento nesoulad prožívá Magdalienka nejen jako trýzeň, ale i jako hlubokou zkušenost, jíž dospívá k moudrosti zralé ženy. Věrna sama sobě a společenským konvencím dokáže přemoci svou lásku k Jurovi a provdá se za Michala, čeledína na statku.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 20 Kč
 7. Věrnost
  Pecháčková, Františka - 1978
  Československý spisovatel, Praha 1978
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 20 Kč
 8. Věrnost
  Františka Pecháčková, 1978 - 1978 - 288 str.
  Věrnost / Františka Pecháčková, 1978 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, bez obálky první strana předsádky roztržená, stran 288
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 19 Kč
 9. Věrnost
  Pecháčková Františka , ill. il. V. Kovařík - 1978 - 288 str.
  původní vazba s obálkou
  Antikvariát U Bouchalek (Olomouc, Prostějov) - 40 Kč
 10. Věrnost
  Pecháčková, Františka - 1978 - 285 str.
  , Praha 1978, 285
  Vazba: Pevná s papírovým přebalem
  Antikvariát Skoda Abzeichen [internet] - 29 Kč
 11. Věrnost
  Pecháčková Františka - 1978 - 283 str.
  Československý spisovateľ 1978
  Antikvariát Čierne na Bielom (SR) (Trenčín) - 1.50 € / 39 Kč