Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vědy a umění : Jejich význam a vzdělání : Přísp. k postupu sebevzdělání a popularis. věd i umění.

Semerád, Čeněk
nákl. vlast, [mezi 1901 a 1925]. 19, 1 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. 20. STOLETÍ ČESKÉ ARCHITEKTURY

  Vázaná s obálkou, 235 stran. Secese, moderna, kubismus, poetismus, racionalismus, plasticismus, konstruktivismus, dekorativismus, funkcionalismus, který se postupně proměnil v tzv. mezinárodní styl, ale také tradicionalismus, socialistický realismus, panelová výstavba, betonový brutalismus, postmodernismus, a nakonec vysoká technologie, dekonstruktivismus, civilismus, regionalismus, minimalismus... Kniha je kompletní přehlídkou moderních slohových období, stylů, směrů a tendencí, jejich vrcholných staveb a všech významných českých tvůrců. Probírá století rok po roce (1901–2000) a představuje vždy jednu typickou stavbu v kontextu událostí v české i mezinárodní politice, vědě, technice a umění. Spousty barevných fotografií ilustrují vzrušující příběh historie naší moderní architektury, učí dívat se na ni poučenýma očima a názorně osvětlují množství užitečných odborných pojmů.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 600 Kč
 2. Život a učení
  Zikmund Winter - 1901 - 821 str.
  Česká akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha, velmi dobrý stav. desky jsou silně odřené, poškrábané, listy nažloutlé, několik potrhaných, obsahuje razítka, polokož. převazba, zvláštní výtisk pro matici českou, 821 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 461 Kč
 3. Život a učení
  Zikmund Winter - 1901 - 821 str.
  Česká akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha, velmi dobrý stav, desky lehce zašpiněné, místy odřené, rohy naražené, stránky nažloutlé, karton-plátěná převazba, 821 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 461 Kč
 4. Osvěta : listy pro rozhled v umění, vědě a politice
  - 1901
  Vácslav Vlček, Praha 1901
  Vazba: Tvrdá,dobová převazba
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 150 Kč