Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Věda na Zeměploše. III, Darwinovy hodinky.

Pratchett, Terry; Stewart, Ian; Cohen, Jack S
1. vyd. Talpress, 2007. 438 s.
Edice: Úžasná Zeměplocha
 1. stejná vydání

  Věda na Zeměploše 1


  (The Science of Discworld)
  Věda na Zeměploše 1
  Pratchett Terry
  Přišla taková zima, že se mágové na Neviditelné univerzitě rozhodli vyzkoušet jeden prastarý, velice nebezpečný experiment, který by sice mohl zajistit teplo pro celou univerzitu, ale také by mohl vyústit v explozi, která by okamžitě zničila celý Ankh-Morpork. Hlavně, že prokřehlým profesorům bude teplo. K apokalypse nakonec nedojde a jako vedlejší efekt vznikne malý svět, kde neexistuje magie. A když na kulatou modrou planetu, která se v něm objeví, vyšlou mágové Mrakoplaše, zjistí tento mistr dvou vesmírů v běhu na krátké vzdálenosti, že vzniklo jen další místo plné tvorů, kteří mu usilují o život.
  V této knize tří autorů - biologa, matematika a spisovatele - můžeme jejich očima pozorovat zákonitosti našeho vesmíru aplikované na fantastický vesmír, kde nejdůležitější fyzikální zákony začínají slovem „možná". A samozřejmě si můžeme vyslechnout i názor skupinky mágů z Neviditelné univerzity, kteří v nově vzniklém kapesním vesmíru plném supernov, dinosaurů a kvantových fyziků nevidí nic než elegantní těžítko.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 260 Kč
 2. Věda na Zeměploše 3 - Darwinovy hodinky
  Pratchett Terry (The Science at Discworld III (Darwin's Watch) )
  Zeměplocha má problém - Charlese Darwina. Přesněji řečeno, někdo tajemný a neznámý považuje existenci Charlese Darwina za neodpustitelnou urážku, a tak důmyslně pozmění časoprostorové kontinuum, aby se tento vědec nikdy nedobral svých slavných objevů. Situace je vážná, neboť bez vzniku darwinismu nemají obyvatelé Zemneplochy šanci sestrojit vesmírný výtah a uniknout do vesmíru dříve, než do jejich světa narazí nějaká další zatracená ledová koule. Avšak ještě není nic ztraceno, dokud existují mágové Neviditelné univerzity, kteří by za svůj výtvor dali ruku do ohně. Tedy, něčí ruku rozhodně. Největší magická armáda Zeměplochy se dává do pohybu, aby bojovala za budoucnost té malé kulaté planety, samozřejmě za podmínky, že do oběda budou zpátky. A krom toho všeho k nám ještě promluví Ian Stewart a Jack Cohen o evoluci, červích dírách, o číslech, která mají víc nul, než bankovní účet Billa Gatese, a o tom, proč Charles Darwin nikdy nedostal Nobelovu cenu.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 247 Kč
 3. Věda na Zeměploše. III, Darwinovy hodinky
  Pratchett, Terry Stewart, Ian Cohen, Jack S - 2007 - 438 s. str.
  Talpress, Praha 2007, 1. vyd.
  Vazba: brož
  Stav: Velmi dobrý
  Antikvariát Vinohradská (Praha 3) - 240 Kč
 4. Věda na Zeměploše III. Darwinovy hodinky
  Pratchett, Terry Stewart, Ian Cohen, Jack S - 2008 - 438 s. str.
  Talpress, Praha 2008, 1. vyd.
  Stav: Výborná brož
  Antikvariát Morava (Brno) - 220 Kč