Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

V sedmém kruhu pekla : láska, zrada a smrt v Súdánu.

Scroggins, Deborah
Vyd. 1. Ikar, 2006. 423 s., [8] s. obr. příl

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. V sedmém kruhu pekla
  Deborah Scrogginsová - 2006 - 424 str.
  Láska je slepá - i tak by se mohla jmenovat kniha o téměř neuvěřitelném osudu ženy, která se vydala pomáhat těm nejpotřebnějším, a přitom se stala pěšákem ve hře válečných skupin do té míry, že vojenská rebelie, kterou vyprovokoval její manžel, dostala jméno Emmina válka. Britská humanitární pracovnice Emma McCuneová prožila dětství na anglickém panském sídle, ale blahobyt rodiny záhy ukončil bankrot a její matka zůstala sama se čtyřmi dětmi. Snad i tato zkušenost přivedla později Emmu do Súdánu, kde se rozhodla pomáhat obětem občanské války. Angažovala se v rámci UNICEF, organizovala příděly potravin, podílela se na zřizování škol. Svou činností si získala značný respekt. Pak se však zamilovala do Rieka, zástupce velitele rebelů jedné z mnoha vojenských bojůvek, a podlehla jeho "politice". Zabředla do místních spletitých vztahů, a jelikož za všech okolností hájila manželovy zájmy, a občas volila i ne zcela čisté metody, její pověst milované a uznávané ženy se změnila: ocitla se v izolaci a udělala si spoustu nepřátel. Přesto se nevzdávala, dál se snažila pokračovat ve své práci, až do onoho osudného dne, kdy se její vůz srazil s keňským minibusem... Příběh smíšeného manželství a naivity mladé ženy, která přicházela do Afriky s velkorysými ideály, ale střetla se s tvrdou realitou, má širší dosah a plasticky představuje tragickou africkou realitu. Tato pozoruhodná kniha bez příkras ukazuje život zahraničních humanitárních pracovníků v afrických zemích a poodhaluje složitost až beznadějnost místní situace.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 99 Kč
 2. V sedmém kruhu pekla
  Scrogginsová Deborah - 2006
  Ikar, 2006.
  Britská humanitární pracovnice Emma McCuneová prožila dětství na anglickém panském sídle, ale blahobyt rodiny záhy ukončil bankrot a její matka zůstala sama se čtyřmi dětmi. Snad i tato zkušenost přivedla později Emmu do Súdánu, kde se rozhodla pomáhat obětem občanské války. Angažovala se v rámci UNICEF, organizovala příděly potravin, podílela se na zřizování škol. Svou činností si získala značný respekt. Pak se však zamilovala do Rieka, zástupce velitele rebelů jedné z mnoha vojenských bojůvek, a podlehla jeho "politice". Zabředla do místních spletitých vztahů, a jelikož za všech okolností hájila manželovy zájmy, a občas volila i ne zcela čisté metody, její pověst milované a uznávané ženy se změnila: ocitla se v izolaci a udělala si spoustu nepřátel. Přesto se nevzdávala, dál se snažila pokračovat ve své práci, až do onoho osudného dne, kdy se její vůz srazil s keňským minibusem... ///
  Antikvariát Klariani (Varnsdorf) - 60 Kč
 3. V sedmém kruhu pekla - Láska, zrada a smrt v Súdánu
  Scrogginsová Deborah - 2006 - 424 stran + 8 stran příloh str.
  Příběh smíšeného manželství a naivity mladé ženy, která přicházela do Afriky s velkorysými ideály, ale střetla se s tvrdou realitou, má širší dosah a plasticky představuje tragickou africkou realitu. 
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 70 Kč
 4. V sedmém kruhu pekla
  Deborah Scrogginsová
  Vázaná s přebalem, dobrý stav, aktuální foto. Na poslední straně je razítko vadné - nelze reklamovat. Žádná vada nebyla nalezena!
  Antikvariát Kodytek [internet] - 90 Kč
 5. V sedmém kruhu pekla
  Scrogginsová Deborah - 2006 - 432 str.
  Ikar 2006
  Antikvariát Čierne na Bielom (SR) (Trenčín) - 4.00 € / 104 Kč
 6. V sedmém kruhu pekla
  Deborah Scrogginsová - 2006 - 424 str.
  Ikar 2006
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 75 Kč
 7. V sedmém kruhu pekla
  Scrogginsová Deborah - 2006
  Ikar 2006
  Láska je slepá - i tak by se mohla jmenovat kniha o téměř neuvěřitelném osudu ženy, která se vydala pomáhat těm nejpotřebnějším, a přitom se stala pěšákem ve hře válečných skupin do té míry, že vojenská rebelie, kterou vyprovokoval její manžel, dostala jméno Emmina válka.Britská humanitární pracovnice Emma McCuneová prožila dětství na anglickém panském sídle, ale blahobyt rodiny záhy ukončil bankrot a její matka zůstala sama se čtyřmi dětmi. Snad i tato zkušenost přivedla později Emmu do Súdánu, kde se rozhodla pomáhat obětem občanské války. Angažovala se v rámci UNICEF, organizovala příděly potravin, podílela se na zřizování škol. Svou činností si získala značný respekt. Pak se však zamilovala do Rieka, zástupce velitele rebelů jedné z mnoha vojenských bojůvek, a podlehla jeho
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB) - 150 Kč