Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

V cizině : kulturní obrázky pro mládež.

Kořenský, Josef
2., zcela nové vyd. A. Storch syn, 1921. 310 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. V CIZINĚ - Josef Kořenský

  vazba měkká, lehce poškozená, uvolněné listy, jinak v pořádku, zažloutlý papír 2.vydání, 310 stran Cestopisné postřehy zejména ze severní Evropy. Životopis Josef Kořenský (26. července 1847, Sušno – 8. října 1938, Praha) byl český cestovatel a cestopisný fotograf z konce 19. a začátku 20. století. Narodil se v Sušně na Mladobolevslavsku a zemřel v Praze. Z povolání byl učitelem zeměpisu a později i ředitelem dívčí školy na pražském Smíchově.Za svůj život uskutečnil dvě velké a časově náročné cesty kolem světa. První se uskutečnila v roce 1893. Tehdy se vydal s přítelem cestovatelem Karlem Řezníčkem poprvé za oceán, a to na světovou výstavu v Chicagu. Při této cestě napříč USA poznal i další velká americká města. Navštívil Niagarské vodopády, stavěl se v Yellowstonském národním parku a pokračoval směrem k Pacifiku. Parníkem přeplavil do Japonska (dorazil tam 29. 9. 1893) a dále cestoval do Číny a Hongkongu. Lodí pokračoval na Malajský poloostrov, na Jávu, přes Indický oceán na Cejlon. Tam jeho cesta lodí prozatím končila. Kořenský se vydal až do Dárdžílingu a postupoval pod horským pásmem Himálaje. Vrátil se do Indie a z Bombaje vyrazil opět lodí do Rudého moře a pak do Egypta. Tam studoval starověké památky faraónů. Následně se vrátil opět do Prahy.Svou druhou výpravu uskutečnil v letech 1900-1901. Přes Suezský průplav plul do Adanu a Colomba, dále do západoaustralského Perthu, Adelaide a železnicí přes Ballarat do Melbourne. Dále na Tasmánii a na Nový Zéland, kde poznal přístavy Dunedin a Christchurch na Jižním ostrově, ve Wellingtonu se seznámil s českým malířem Bohumírem Lindauerem (1839-1926), který dříve maloval podobizny maorských obyvatel. Z Aucklandu plul na souostroví Oceánie - Tonga, Samoa a Fidži. Vrátil se zpět do Austrálie do Sydney a počátkem dubna jel železnicí do Brisbane. Dále pak lodí. Zastavil se na ostrově Celebes, Jáva, zde navštívil chrámový komplex Borobudur a města Bandung a Batavia. Přes Singapur a thajský Bangkok odjel do Hongkongu (tehdy už britského). Odtud do milovaného Japonska, kde navšinstívil Kóbe, Tokio a masív Haruna západně od Tokia. Z přístavu Šimonoseki putoval do Koreje (zastavil se v Pusanu a Wonsanu), do Vladivostoku a na poštovním parníku cestou proti proudu Amuru, z Chabarovska do Stretčinska a transsibiřskou magistrálou přes Irkutsk do Novosibirska. Konečně přes Ural do Moskvy a do Čech.Kořenský nikdy neobjevoval nové kouty světa, jako jiní současníci, ale zato je důkladně prozkoumával. Byl velkým přírodovědcem a vášnivým sběratelem. O svých cestách napsal četné publikace, ve kterých používá dnes kuriozní češtinu. Tyto publikace jsou často 100 stránkové a nesou tituly: "Nové cesty po světě, např. V Jižním moři, mládeži vypravuje Josef Kořenský". V Praze na Smíchově je po něm pojmenována jedna ulice a základní škola.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 110 Kč
 2. Kořenský: V cizině, kultuní obrázky pro mládež
  Kořenský - 1921
  Cestopisná kniha Josefa Kořenského: V cizině. Kulturní obrázky pro mládež obsahuje černobílé fotografie a ilustrace - celkem 43. Druhé vydání. Vydal A. ŠTORCH A SYN, knihkupec, Praha, rok 1921. Kniha s původní vazbou a s reprodukcí barevné ilustrace. Kniha zachovalá, drobné oděrky na obálce.
  Knihárium - Antikvariát (Frýdek Místek) - 199 Kč
 3. V cizině
  Josef Kořenský - 1921
  Kulturní obrázky pro mládež. Nakl. A. Storchy syn, Praha, 1921. Druhé zcela nové vydání. Celoplátěná vazba, původní obálka seříznutá kvůli převazbě a zezadu vevázána (viz obr.), 310 stran, se 43 obrázky, rozměr: 17 x 24,5 cm. Velmi dobrý stav (viz obr.)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 180 Kč
 4. V cizině. Kulturní obrázky pro mládež
  Kořenský, Josef , ill. čb. foto a reprodukce - 1921 - 310 str.
  Storch, Praha 1921, čb. foto a reprodukce
  OPpl. s bar. ilustrací - Cestopisné postřehy zejména ze severní Evropy. Mírně odřenéné hrany a rohy, zažloutlý papír, dobrý stav.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 280 Kč
 5. V CIZINĚ
  Kořenský Josef - 1921 - 310 str.
  A. Storch a syn, knihkupec, Praha 1921, 2. vyd., Zachovalý (zažloutlé, s flíčky od žloutnutí)
  Antikvariát Knihy z půdy (Liberec) - 48 Kč
 6. stejná vydání

  V cizině


  kulturní obrázky pro mládež
  V cizině
  Kořenský, Josef - 1921 - 310 s. str.
  A. Štorch syn, V Praze 1921
  Vazba: pevná
  Stav: dobrý
  uvolněný hřbet - naprasklá předsádky v lomu, natržená a slepená strana 88 - cca 7cm
  Antikvariát Malý čtenář [internet] - 180 Kč
 7. V cizině (kulturní obrázky pro mládež)
  Josef Kořenský - 1921 - 316 str.
  A. Storch 1921
  316 str., rozvolňující se vazba, desky odřené
  Dva antikváři (Praha 10) - 130 Kč
 8. V cizině (kulturní obrázky pro mládež)
  - 1921
  J. Kořenský, vyd. A. ? torch, 1921, pevná vazba, 259 stran, dobrý stav, ilustrace
  Antikvariát Nerudova (Praha 1) - 300 Kč
 9. V cizině - Kulturní obrázky pro mládež
  Kořenský Josef , ill. ilustrace - 1921 - 310 str.
  původní vazba
  Antikvariát U Bouchalek (Olomouc, Prostějov) - 180 Kč
 10. V cizině : kulturní obrázky pro mládež
  Kořenský, Josef - 1921
  A. Storch syn 1921
  Antikvarium (Zlín, Brno, Praha) - 130 Kč