Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Útěk za úsvitu.

Reinhard, Annemarie
1. vyd. Lidové nakladatelství, 1981. 217 s.
Edice: Zvony

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. ÚTĚK ZA ÚSVITU - Annemarie Reinhardová

  vazba tvrdá s obálkou, ta je lehce poškozená, kniha v pořádku 1.vydání, náklad 45 000, 220 stran, překlad - Olga Krejčová Margot, milá Margot...! Být najednou sama mezi cizími lidmi - ne, to není lehké, vždyť je ti teprve patnáct. Své sny o životě jsi musela nechat doma pod polštářem, teď nejde o to, budeš-li jednou prodávat střevíčky anebo vázat barevné, voňavé kytice. Je válka a odsluhuješ si povinný pracovní rok v rodině ředitele Schleidera. Večer tě bolí záda, nohy i ruce a jsi ráda, když se namísto mytí nádobí opřeš ve sklepním krytu o stěnu, dřímáš a necháváš si zdát, že konečně zase jednou jedeš tramvají za maminkou a bratrem, domů. Není lehké stihnout práci pro velkou rodinu s dětmi, těžké je také vyznat se v lidech, rozlišit dobro a zlo... Přijde chvíle, kdy se v bezmocné hrůze bezděčně utečeš do němoty, nepromluvíš po celé měsíce. Ale postupně pochopíš, že nečelit nebezpečí znamená vlastně nežít. A ty přece žít chceš, Margot! Jsi slabá, jsou však ještě slabší. A tak vyjdeš ze své vnitřní samoty a začneš poznávat, jak tvá síla roste úměrně se snahou potěšit druhé, pomoci jim. A také s odhodláním vzepřít se zlu. Nejsi už to zasněné, bezradné, bojácné děvčátko s bláhovými touhami - dozrálas v přemýšlivou, odvážnou dívku. A tvůj příběh se dostává do rukou děvčatům tvého věku. Nevadí, že čtenáři žijí v jiné době - ta tvoje, Margot, není ještě tak vzdálená a leccos z ní přežívá. Budou ti rozumět, Margot, tím jsme si jisti.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 11 Kč
 2. Útěk za úsvitu - Annemarie Reinhard

  Margot, milá Margot...! Být najednou sama mezi cizími lidmi - ne, to není lehké, vždyť je ti teprve patnáct. Své sny o životě jsi musela nechat doma pod polštářem, teď nejde o to, budeš-li jednou prodávat střevíčky anebo vázat barevné, voňavé kytice. Je válka a odsluhuješ si povinný pracovní rok v rodině ředitele Schleidera. Večer tě bolí záda, nohy i ruce a jsi ráda, když se namísto mytí nádobí opřeš ve sklepním krytu o stěnu, dřímáš a necháváš si zdát, že konečně zase jednou jedeš tramvají za maminkou a bratrem, domů. Není lehké stihnout práci pro velkou rodinu s dětmi, těžké je také vyznat se v lidech, rozlišit dobro a zlo... Přijde chvíle, kdy se v bezmocné hrůze bezděčně utečeš do němoty, nepromluvíš po celé měsíce. Ale postupně pochopíš, že nečelit nebezpečí znamená vlastně nežít. A ty přece žít chceš, Margot! Jsi slabá, jsou však ještě slabší. A tak vyjdeš ze své vnitřní samoty a začneš poznávat, jak tvá síla roste úměrně se snahou potěšit druhé, pomoci jim. A také s odhodláním vzepřít se zlu. Nejsi už to zasněné, bezradné, bojácné děvčátko s bláhovými touhami - dozrálas v přemýšlivou, odvážnou dívku. A tvůj příběh se dostává do rukou děvčatům tvého věku. Nevadí, že čtenáři žijí v jiné době - ta tvoje, Margot, není ještě tak vzdálená a leccos z ní přežívá. Budou ti rozumět, Margot, tím jsme si jisti.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 20 Kč
 3. Útěk za úsvitu od Annemarie Reinhard
  - 1981
  Útěk za úsvitu od Annemarie Reinhard. Margot, milá Margot...! Být najednou sama mezi cizími lidmi - ne, to není lehké, vždyť je ti teprve patnáct. Své sny o životě jsi musela nechat doma pod polštářem, teď nejde o to, budeš-li jednou prodávat střevíčky anebo vázat barevné, voňavé kytice. Je válka a odsluhuješ si povinný pracovní rok v rodině ředitele Schleidera. Večer tě bo... Vydáno 1981. Stran 216. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 39 Kč
 4. Útěk za úsvitu
  Annemarie Reinhardová , ill. Jaroslava Burešová - 1981 - 220 str.
  Lidové nakladatelství 1981. 220 stran, ilustrátor: Jaroslava Burešová
  Stav: pěkná
  přebal a vazbu navrhl a graficky upravil Leo Novotný
  Antikvariát U nás (Praha 4) - 45 Kč
 5. Útěk za úsvitu
  Annemarie Reingardová , ill. Jaroslava Burešová - 1981 - 220 str.
  Lidové nakladatelství 1981. 220 stran, ilustrátor: Jaroslava Burešová
  Stav: pěkná
  přebal navrhl Leo Novotný
  Antikvariát U nás (Praha 4) - 60 Kč
 6. stejná vydání

  Útěk za úsvitu


  pro děvčata od 12 let
  Útěk za úsvitu
  Reinhard, Annemarie , ill. Burešová, Jaroslava - 1981 - 217 s. str.
  Lidové nakladatelství, Praha 1981, 1. vyd., il.: Burešová, Jaroslava
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: velmi dobrý,obálka natržená
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 20 Kč
 7. Útěk za úsvitu
  Reinhardová A. , ill. Burešová Jaroslava - 1981 - 217 str.
  Lidové nakladatelství 1981
  Antikvariát Čierne na Bielom (SR) (Trenčín) - 1.50 € / 39 Kč
 8. Útěk za úsvitu
  Reinhard, Annemarie; Krejčová, Olga - 1981
  Lidové nakladatelství 1981
  Antikvarium (Zlín, Brno, Praha) - 50 Kč
 9. Útěk za úsvitu
  - 1981 - 218 str.
  Reinhardová A., 1981 vydal Lidové nakl., 218 str., ilustrace J.Burešová, stav dobrý, vázaná s obálkou, útěky za sny
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 20 Kč