Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Ústav pro studium totalitních režimů : Institute for the Study of Totalitarian Regimes ; Archiv bezpečnostních složek = Security Services Archive.

Ústav pro studium totalitních režimů, 2009. 63 s.
 1. Paměti jihočeského odbojáře
  Josef Pikl - 1971
  Když Josefa Pikla (1908-1991), učitele ve Vyskytné na Pelhřimovsku, v roce 1971 jeho přátelé přemlouvali, aby sepsal své vzpomínky, nemohl se k tomu dle vlastních slov odhodlat z obavy, aby jej snad někdo "nepovažoval za povídálka, který si vymýšlí hrůzné příběhy, aby učinil své vyprávění poutavějším". Poté co se rozhodl, že toto riziko na sebe vezme, hned v úvodu vyprávění žádal každého, kdo je bude číst, aby uvěřil, že se vynasnaží vyprávět jen bezprostředně prožité nebo bezpečně ověřené. Chtěl tak čelit skutečnosti, že lidé z různých důvodů události z okupačních let zkreslovali - aby vypadali zasloužilejší, předně pak z politických důvodů, související s nástupem komunistů v poválečném Československu. Takové počínání v Piklovi vždy budilo hluboký odpor. Zveličování utrpení věznic a koncentráků měl za zcela nepřijatelné, neboť holá skutečnost byla pro něj dostatečně otřesná. Z těchto pohnutek vzešlo osobní svědectví o anabázi českého protektorátního odboje, délkou trvání v Evropě ojedinělého, zásahy okupační moci bohužel o to dříve rozdrceného; především ale svědectví o poměrech v nacistických koncentračních táborech a postavení českého vězně v nich. Před čtenáře se až po bezmála čtyřiceti letech dostává výpověď, v jejíchž zákrutech se osudy vězněného učitele z jižních Čech potkávají se zásadními, jakkoli mnohdy opomíjenými historickými skutečnostmi, a pomáhají je tak potvrdit a zpřesnit. Hodnota vzpomínek spočívá ovšem i v jejich časovém přesahu do "mírových" dob. Josef Pikl se nikdy nestřetl s komunistickou represí v jejích nejtvrdších podobách. Namísto toho byl ve svém občanském životě pomalu ubíjen úskoky, falší a šikanou úředních míst, obsazovaných běžně lidmi, o jejichž chování za války mohl sám vydat svědectví na hony vzdálené jejich poválečné sebeprezentaci. Líčení v rozpětí let 1939-1975 je tak neocenitelnou zprávou o "malém" českém člověku, jehož niterná velikost ve skutečnosti přesahuje horizont obou krutovlád, které se zemí přehnaly. Nakladatel: Academia, Ústav pro studium totalitních, edice: Paměť. ISBN: 978-80-200-1813-7. Formát: 488 stran, 21x13cm, česky, vázaná vazba. Rok vydání: 2009. Perfektní stav, zcela nová kniha!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 310 Kč
 2. Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě (Sborník k Mezinárodní konferenci, 15-16 April 2009)
  - 2009 - 366 str.
  Ústav pro studium totalitních režimů, výborný stav!, orig. brož,texty v češtině, němčině, anglištině, slovenštině, 366 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 130 Kč
 3. Filosofie tělesnosti dějin
  Mirek Vodrážka - 2013 - 351 str.
  vyd. Hermann & synové a Ústav pro studium totalitních režimů v r. 2013, 351 str., váz.
  Přečtené knihy (Praha 6) - 178 Kč
 4. Paměť a projektové vyučování v dějepise
  Hana Havlůjová, Jaroslav Najbert a kol. - 2014
  Rok vydání: 2014 ; Vazba: měkká ; Počet stran: 249 ; Ústav pro studium totalitních režimů ;
  Antikvariát Pardubice - Jan Sakař (Pardubice) - 200 Kč
 5. Ústav pro studium totalitních režimů. Archiv bezpečnostních složek. Institute for the Study of Totalitarian Regimes. Security Services Archive
  - 2009
  Ústav pro studium totalitních režimů 2009
  Antikvarium (Zlín, Brno, Praha) - 50 Kč
 6. Kudrna Ladislav ed. - Reflexe undergroundu

  Ústav pro studium totalitních
  Antikvariát Polí5 (Praha2) - 269 Kč