Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Un Lun Dun.

Miéville, China
Vyd. 1. Laser, 2007. 469 s.
Edice: Fantasy ; sv. 88

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Un Lun Dun - vázaný
  Miéville China
  Zanna a Deeba, nerozlučná dvojice dospívajících kamarádek, naráží ve svém okolí na řadu podivných událostí. Začne to zvláštním chováním lišky, která nemůže ze Zanny spustit oči, i když pár drobností se objevilo snad ještě předtím. Neznámá žena osloví Zannu s úctou jako „Šuazy" a o dopisu se vzkazem „Těšíme se na setkání s Vámi, až se kolo otočí" ani nemluvě.
  Když ale dívky zpozorují, jak je sleduje na první pohled obyčejný deštník, rozhodne se Zanna přijít věcem na kloub a i přes protesty opatrné Deeby vstoupí do sklepení, kde uvede do provozu skrytý portál vedoucí ze známého Londýna do Londýna zcela jiného.
  NeLondýn je světem, kde vás může začít pronásledovat kupa odpadků, lze v něm narazit na obávané vražedné žirafy, na pomoc v nouzi vám přispěchají ozbrojené popelnice, setkáte se tu i s krejčím, co má špendlíky místo vlasů a svezete se třeba létajícím dvoupodlažním autobusem.
  A obyvatelé neLondýna už na Zannu čekají, protože ona je Šuazy - Vyvolená. Proroci předpověděli, že zachrání svět před hrozivým Smogem. Deeba je prostě přítelkyně, která plní jen roli doprovodu. Přemoci Smog je totiž Zanniným osudem... jak také jinak? Jenže obě dívky brzy přicházejí na to, že v neLondýně není vůbec nic, jak by se mohlo na první pohled zdát...
  Další skvělý román Chiny Miévilla se nese v tradici rozverné, mnohdy však i dosti temné fantazie Lewise Carrolla a stejně tak jako nestárnoucí díla tohoto klasika světové literatury, je i on určen pro čtenáře doslova kteréhokoli věku. Kniha je navíc doprovázena ilustracemi samotného autora.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 300 Kč
 2. Un Lun Dun
  China Miéville
  vázaná bez přebalu, více čtená, pořád dobrý stav, aktuální foto.
  Antikvariát Kodytek [internet] - 170 Kč
 3. Un Lun Dun
  Miéville Ch. - 2007
  480 stran, rozměry 14 × 21 cm, stránka č. 14 natržena
  Antikvariát Ve Dvoře (Plzeň) - 300 Kč