Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Umění od A do Z : největší světoví umělci a jejich díla.

Hodge, Nicola; Anson, Libby
1. vyd. Albatros, 2006. 399 s.
Edice: Albatros Plus ; 94

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Třetí přání komplet 1-3 ant.
  Fulghum Robert
  Stav: Všechny knížky jako nové
  1. Třetí přání -
  Třetí přání je příběhem osudového přátelství téměř antických rozměrů. Autor do něj za pomocí prozřetelnosti, jež je pro tuto knihu neodmyslitelná, vplétá tři postavy. Mladého amerického lékaře Max-Pola, který se vyrovnává se smrtí své těhotné ženy, osmdesátiletého šarmantního univerzitního profesora Alexe Evanse a odbornici ve výzkumu očních duhovek Alici, která ráda mění svou identitu a má za sebou "několik hodně zlých vztahů s muži".
  Ti tři hledají cosi společného, nejdříve každý na vlastní pěst, potom spolu. Neobyčejný vztah, člověka, který by se stal svědkem jejich vlastního života.
  Na tento román života od autora Mateřské školky, Postele, Ach jo, atd… se čekalo několik let. Byl v plánu. Dlouho. Ještě se však „žil“. V Třetím přání jsou obsaženy zatím jenom jeho první dva díly, přičemž ten druhý končí oznámením: „Pokračování příště“. Plánuje se pět dílů, aby toho, když už, v životě románů podle Fulghuma nebylo málo, třetí je už skoro na papíře, a zbývající dva se teprve musí odžít. Jak typické pro Roberta Fulghuma, umělce života, který vždycky o umění žití psal. Vyprávění doplňují ilustrace s popisky, písničky s notami a rozverné veršovánky.
  2. Třetí přání 2 : zbytek příběhu (skoro)
  Z románové pentalogie vycházejí opět v jednom svazku část třetí Miluješ můj klid, ale co když se pohnu? a část čtvrtá Valčík s býkem, kde se setkáme opět s Alicí, Alexem a Max–Pollem jako hlavními postavami. Děj nás tentokrát zavede především do vzdálenějšího Japonska, a posléze do Athén, kde se všechny známé postavy na svých cestách zastaví a setkají se svou „věštkyní“ taxikářkou Polydorou.
  3. Třetí přání 3 (splněno)
  Přání se mají plnit, a také do třetice všeho dobrého a zlého, či třikrát a dost. Toho všeho si je dobře vědom populární americký autor Robert Fulghum. Ve třetím svazku jeho Třetího přání, románové pentalogie - Třetí přání, Třetí přání 2. Zbytek příběhu (skoro) - vezme dosavadní vyprávění velmi nečekaný obrat. Do děje vstupuje možná fiktivní čtenářka románu, aby možná fiktivnímu autorovi, který nechal svou hlavní hrdinku Alici na konci čtvrtého dílu zemřít, předvedla - neb je herečka a jmenuje se Alice-Alice - svoji verzi jeho románu, jak jej četla a vnímala ona. Příběh je teď zcela v jejích rukou, a ona doplňuje chybějící místa v románu. Zároveň se rozvíjí její románek s autorem. V románu opět najdete CD, tentokrát s písničkami, které hrají roli i v textu.
  Jednotlivě vycházelo mezi roky 2004 - 2006
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 800 Kč
 2. SBORNÍK PRACÍ Z HISTORIE A DĚJIN UMĚNÍ 4/2006
  Kolektiv autorů - 2006 - 346 str.
  Galerie Klatovy, Historická společnos Klatovy, 2006, orig. brožovaná vazba, výborný stav knihy, 346 stran plus obrazové přílohy.(Trochu z obsahu: Archeologický výzkum v areálu bývalé jesuitské koleje v Klatovech, Městské hradby - bašta v Zlatické, Klatovský špitál a špitálský dvůr u Sv. Rocha, Poutnická procesí směřující do Klatov, Vznika zánik venkovní služebny gestapa v Klatovech, Zapomenutá hraběcí cesta u Nalžovských Hor, Střípky vzpomínek na Vilmu Vrbovu-Kotrbovou
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 177 Kč
 3. Umění od A do Z
  N. Hodgeová, L. Ansonová - 2006
  brož., velmi dobrý stav, POLOŽKA SE NACHÁZÍ V EXT. SKLADU - K DISPOZICI NÁSLEDUJÍCÍ DEN
  Dva antikváři (Praha 10) - 100 Kč
 4. Umění o A do Z
  Hodgeová Nicola - 2006
  Albatros, 2006, brož, s vyobrazeními, velmi dobrý stav
  Antikva U Vinohradské vodárny (Praha 3) - 60 Kč
 5. Umění od A do Z, Největší světoví umělci a jejich díla
  Hodgeová, Nicola / Ansonová, Libby - 2006 - 399 str.
  Přeložil Jiří Vaněk.
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 100 Kč
 6. Umění od A do Z
  N. Hodgeová, L. Ansonová - 2006
  Albatros plus 2006
  velmi dobrý stav, brož, 400
  Dva antikváři (Praha 10) - 100 Kč
 7. Umění od A do Z (Největší světoví umělci a jejich díla)
  Hodgeová Nicola, Ansonová Libby - 2006
  Albatros 2006, originál brožovaná
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 100 Kč
 8. Kuchařské umění od A do Z
  . - 2006
  váz.
  Antikvariát Čejka (Praha 5) - 400 Kč