Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Umění a věda v době Juana Caramuela z Lobkovic : sborník referátů z konference v Hradci Králové ve dnech 15. a 16. října 2006 u příležitosti 400. výročí narození Juana Caramuela z Lobkovic.

Vyd. 1. Gaudeamus, 2006. 112 s.
 1. Yearning for Beauty: The Wiener Werkstätte and the Stoclet House
  - 2006
  MAK, Hatje Cantz Verlag, 2006, Vienna - Brussels. Společnost Wiener Werkstâtte, založená ve Vídni v roce 1903 Josefem Hoffmannem a Kolomanem Moserem, se stala v 20. století mezinárodní ochrannou známkou umění a uměleckých řemesel. Fascinující historie WW je přiblížena v tomto krásně navrženém svazku, který obsahuje historické fotografie, dokumenty a originální texty vybrané odborníky z MAK. Kniha obsahuje celostránkové fotografie Wiener Werkstâtte produktů - architekturu, nábytek, keramiku, sklo, knihy, plakáty, pohlednice, koberce, šperky, módu a tisk. Kniha se také zaměřuje na inovativní celkovou koncepci, kterou tato avantgardní asociace zavádí, aby vytvořila časnou spotřebitelskou kulturu. Tato výjimečně dobře navržená a provedená kniha má stříbrnou monochromatickou vazbu a obsahuje bohatě ilustrovanou speciální část o Stocletově domě Josefa Hoffmanna.
  Antikvariát Karlín (Praha 8) - 1500 Kč
 2. ZROZENÍ VENUŠE
  ZROZENÍ VENUŠE (Sarah DUNANT)
  2006, 320 STRAN, PEVNÁ VAZBA S PŘEBALEM Historický román se odehrává na přelomu patnáctého a šestnáctého století ve Florencii, kde se v bouřlivém kvasu rodí nová doba. Hrdinkou románu je Alessandra Cecchi, mladá šlechtična významné florentské rodiny Cecchiů. Obdivuje malířství, sama se snaží malovat po nocích a jejím největším přáním je přesvědčit některého z malířských mistrů, aby ji přijal do své dílny. V pohnutých osudech první lásky sledujeme její dozrávání v sebevědomou ženu i její volbu zabezpečit se svazkem se stárnoucím ženichem, s nímž ji smiřují stejné záliby i obdiv pro umění. Román mistrně vylíčil pohnuté události čtyř let vlády Girolama Savonaroly, kdy se poměry mění a Florencie je jakoby uhranutá jeho fanatismem.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 249 Kč
 3. Žena v pravěkém umění: moravské nálezy v euroasijském kontextu
  Kšica, Miroslav; Kšicová, Olga - 2006
  Moravskoslezská akademie pro vzdělání, vědu a umění za podpory Jihomoravského kraje 2006
  Antikvariát Brno (Brno, Praha, Zlín) - 200 Kč