Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Umění a věda v době Juana Caramuela z Lobkovic : sborník referátů z konference v Hradci Králové ve dnech 15. a 16. října 2006 u příležitosti 400. výročí narození Juana Caramuela z Lobkovic.

Vyd. 1. Gaudeamus, 2006. 112 s.
 1. Dech Atlantidy
  Josef Tykal - 2006 - 624 str.
  Děj se odehrává v bájné Atlantidě 53 tisíc let př.n.l. Napínavé epizody se střídají s milostnými pasážemi, fascinujícími obřady, intrikami a bitvami. Tragické události převracejí naruby životy hrdinů. Mysteriozní nádech událostí je umocněn tajuplným setkáním s prastarými artefakty, které ani současná věda nedokáže zařadit, např. křišťálové lebky, platinové dekódovací disky, krystalové měniče energií aj. Čtenář si vytvoří vlastní atmosféru, ucítí vůně tajemných esencí života - lásky, touhy, vítězství, prohry i smrti. Zničující kataklyzma totálně změnilo tvář Země. Prakontinent Atlantis se rozpadl na 10 velkých a nespočet malých ostrovů. Po několika tisíciletích povstala z přeživšího torza 2. atlantská éra. Civilizace postupně znovuobjevuje dávno ztracené technologie, zapomenutou moudrost, vědu i umění. Hlavní hrdina BELLOARGON je pravou rukou nejvyššího vládce celé atlantské říše krále Nasitoona. Diplomat, vojevůdce, otec šťastné rodiny. Po návratu z úspěšného tažení proti hybridním monstrům, ohrožujícím obyvatelstvo, je vyslán za oceán na diplomatickou misi do neznámé země Og, kde vládne královna Rua. Ambiciózní ministr Arzachel závidí Bellovi jeho úspěchy i přízeň vládce. Šéf tajné služby Sheraton, Belloargův otec, zachytí signály o aktivitách spiklenců toužících po moci. Král ostrova Aryazu Huartapora pátrá v Africe - hledá Síň moudrosti. Bella je vystaven těžkým zkouškám. Rodinná tragédie jej hluboce poznamená a změní mu život. Jeho bratr Geryton je pověřen posláním naplnit proroctví. Musí najít 7 palantirů - "vidoucích kamenů"- dar Hvězdného lidu a vypátrat všechny součásti vesmírného komunikátoru. Napínavý lidský příběh je pozvánkou do světa, do něhož mnozí touží alespoň nahlédnout. Je také hodně těch, kteří cítí přes propast věků ozvěnu pradávného dětství lidského rodu.
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 150 Kč
 2. ZLODĚJKA KNIH
  ZLODĚJKA KNIH (Markus ZUSAK)
  2014, 2. VYDÁNÍ, 528 STRAN, BROŽOVANÁ, VELMI DOBRÝ STAV Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Vyšla poprvé v roce 2006, letos její prodej dosáhl 1 000 000 výtisků po celém světě. Čtenáři oceňují Zusakovo vypravěčské umění, originální volbu vypravěče, poetický jazyk, zejména se však vyzvedává téma knihy. Druhou světovou válku a holokaust se Zusakovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat i těm, kteří tu dobu znají už jen z literatury, filmů či z vyprávění. Líčí ji jednak pohledem vševědoucí a všudypřítomné smrti, jednak slovy dítěte, navíc dítěte žijícího v Německu, v poražené zemi. Zaměřuje se ale spíš na všední život v zázemí, do kterého válka jen pomalu a plíživě proniká. Podle Zusakových vlastních slov ho k napsání knihy inspirovalo vyprávění jeho matky, která prožila válku v Mnichově a zažila bombardování města, a byla i svědkem scény, která získala důležité místo ve Zlodějce knih: městem prošel průvod Židů pochodujících do koncentračního tábora; jakýsi muž prý jednomu z nich podal kousek chleba a dostal za to pár ran důtkami od vojáka z eskorty. Kolem této scény, spojující laskavost a krutost, dvě krajní polohy lidské povahy, pak vyrostl obsáhlý příběh, který dokáže podmanit.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 199 Kč
 3. Yearning for Beauty: The Wiener Werkstätte and the Stoclet House
  - 2006
  MAK, Hatje Cantz Verlag, 2006, Vienna - Brussels. Společnost Wiener Werkstâtte, založená ve Vídni v roce 1903 Josefem Hoffmannem a Kolomanem Moserem, se stala v 20. století mezinárodní ochrannou známkou umění a uměleckých řemesel. Fascinující historie WW je přiblížena v tomto krásně navrženém svazku, který obsahuje historické fotografie, dokumenty a originální texty vybrané odborníky z MAK. Kniha obsahuje celostránkové fotografie Wiener Werkstâtte produktů - architekturu, nábytek, keramiku, sklo, knihy, plakáty, pohlednice, koberce, šperky, módu a tisk. Kniha se také zaměřuje na inovativní celkovou koncepci, kterou tato avantgardní asociace zavádí, aby vytvořila časnou spotřebitelskou kulturu. Tato výjimečně dobře navržená a provedená kniha má stříbrnou monochromatickou vazbu a obsahuje bohatě ilustrovanou speciální část o Stocletově domě Josefa Hoffmanna.
  Antikvariát Karlín (Praha 8) - 1500 Kč
 4. Medvědi - ti vědí
  Lothar Seiwert - 2006
  Medvědí strategie aneb V klidu je síla. Medvědí strategie aneb V klidu je síla je úspěšný program Lothara Seiwerta, „špičkového německého experta v otázce organizace času“. Medvědi patří mezi jeho nejoblíbenější zvířata a v této šarmantní bajce hrají hlavní rolí. Má je rovněž ve svém znaku, neboť se v nich kloubí klid, vřelost, rozvaha a sila, což jsou vlastnosti, které v dnešní době tolik potřebujeme, abychom suverénně zvládli požadavky uspěchaných všedních dnů. Od medvědů se můžeme naučit: vypracovat si životní vizi, nalézt životní cíl, dělat to, co nás těší a co nejlépe umíme, uskutečnit vlastní cíle a přání a vést šťastný a smysluplný život. Nakl. NOXI, Bratislava, 2006. Vydání první. Původní pevná vazba s přebalem, 127 stran, rozměr: 14 × 22 cm. Velmi dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 90 Kč
 5. ZROZENÍ VENUŠE
  ZROZENÍ VENUŠE (Sarah DUNANT)
  2006, 320 STRAN, PEVNÁ VAZBA S PŘEBALEM Historický román se odehrává na přelomu patnáctého a šestnáctého století ve Florencii, kde se v bouřlivém kvasu rodí nová doba. Hrdinkou románu je Alessandra Cecchi, mladá šlechtična významné florentské rodiny Cecchiů. Obdivuje malířství, sama se snaží malovat po nocích a jejím největším přáním je přesvědčit některého z malířských mistrů, aby ji přijal do své dílny. V pohnutých osudech první lásky sledujeme její dozrávání v sebevědomou ženu i její volbu zabezpečit se svazkem se stárnoucím ženichem, s nímž ji smiřují stejné záliby i obdiv pro umění. Román mistrně vylíčil pohnuté události čtyř let vlády Girolama Savonaroly, kdy se poměry mění a Florencie je jakoby uhranutá jeho fanatismem.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 249 Kč
 6. Žena v pravěkém umění: moravské nálezy v euroasijském kontextu
  Kšica, Miroslav; Kšicová, Olga - 2006
  Moravskoslezská akademie pro vzdělání, vědu a umění za podpory Jihomoravského kraje 2006
  Antikvariát Brno (Brno, Praha, Zlín) - 200 Kč