Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Úder.

Benešová, Božena; il. Bouda, Cyril
Vyd. 6., v ČS 2. Československý spisovatel, 1976. 325, [5] s.
Edice: Slunovrat. Velká řada ; Sv. 40
 1. ÚDER - Božena Benešová

  vazba tvrdá s obálkou, pěkné 6. vydání, v ČS druhé, náklad 17 000, 332 stran První část trilogie, v níž základní dějovou osou je charakteristický příběh mravního vývoje ženy, která se v kritických chvílích národního života a za tragických životních okolností protrpí a probojuje k novým vztahům a k nové morálce a stává se spolutvůrcem národního osudu. Životopis Božena Benešová byla prozaička, autorka společensko – psychologických próz, básnířka a literární kritička.Božena Benešová, rozená Zapletalová, se narodila v rodině advokáta. Žila s rodiči v Napajedlech, kde se také provdala za železničního úředníka Josefa Beneše. Navštěvovala německou měšťanku v Olomouci, vzdělání si doplňovala studiem francouzštiny a četbou.V roce 1902 se Božena Benešová ve Frenštátě pod Radhoštěm seznámila s R. Svobodovou a jejím prostřednictvím s F.X.Šaldou. To mělo vliv na její rozhodnutí věnovat se literární tvorbě.Přestěhovala se do Prahy, přispívala do Noviny a České kultury, spolu s R. Svobodovou redigovala časopis Lípa.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 44 Kč
 2. Úder od Božena Benešová
  - 1976
  Úder od Božena Benešová První část trilogie, v níž základní dějovou osou je charakteristický příběh mravního vývoje ženy, která se v kritických chvílích národního života a za tragických životních okolností protrpí a probojuje k novým vztahům a k nové morálce a stává se spolutvůrcem národního osudu. Vydáno 1976. Stran 325. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 74 Kč
 3. Úder od Božena Benešová
  - 1976
  Úder od Božena Benešová. První díl válečné trilogie o osudech českých lidí za první světové války. Navazuje druhý díl Podzemní plameny. 5. vydání. Vydáno 1976. Stran 325. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 65 Kč
 4. Úder
  Benešová, Božena - 1976 - 325 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1976, 6. vyd., 325 s.
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 60 Kč