Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Třináctá komnata.

Neff, Vladimír
Vyd. 1. Družstevní práce, 1944. 568 s.
Edice: Živé knihy. A ; sv. 208

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Třináctá komnata od: Vladimír Neff
  - 1944
  Třináctá komnata od: Vladimír Neff. Prvním výrazným úspěchem Vladimíra Neffa se stal psychologický román Třináctá komnata (1944, v roce 1968 zfilmován O. Vávrou). Děj se odehrává v Praze na Kampě, malém ostrůvku mezi Vltavou a říčkou Čertovkou (v knize nazývaná Ďáblice)., autor líčí mnoho zajímavých postaviček (cukrář Jakoubek, hostinský Pešek). Děj: do „zakletého“ domu U Slepých hodin se přistěhovala rodina dr. Kalisty. Dr. Kalista měl krásnou ženu Kateřinu a třináctiletou dceru Blanku. Blanka vyšla na zahradu a zaujala ji soška bůžka s rukou ukazující na kulaté okno jejich domu. Seznámila se s Kosťou, synem dr. Diviše, který bydlel nedaleko. Kosťa si rád vymýšlel a řekl Blance, že za oknem musí být něco tajemného. Oba se dohodli, že záhadu vyluští. Otevřou „13. komnatu“ a najdou kulatou skleněnou vázu, o které se domnívají, že je to koule na předvídání budoucnosti po cikánce, která odtud odešla. Kosťa rád hraje hru na osud (má kartičky s osudy lidí - vždy čtyři vytáhne a vymyslí si příběh). Tentokrát si vymyslí příběh, který se téměř splní - tom, že se do paní Kalistové zamiluje jiný muž, pan Kalista je zastřelen, ona obviněna - nakonec osvobozena. Rok vydání: 1979, 1. vydání originálu: 1944 Počet stran: 589
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 78 Kč
 2. Třináctá komnata od Vladimír Neff
  - 1944
  Třináctá komnata od Vladimír Neff. Prvním výrazným úspěchem Vladimíra Neffa se stal psychologický román Třináctá komnata (1944, v roce 1968 zfilmován O. Vávrou). Děj se odehrává v Praze na Kampě, malém ostrůvku mezi Vltavou a říčkou Čertovkou (v knize nazývaná Ďáblice)., autor líčí mnoho zajímavých postaviček (cukrář Jakoubek, hostinský Pešek). Děj: do „zakletého“ domu U Slepých hodin se přistěhovala rodina dr. Kalisty. Dr. Kalista měl krásnou ženu Kateřinu a třináctiletou dceru Blanku. Blanka vyšla na zahradu a zaujala ji soška bůžka s rukou ukazující na kulaté okno jejich domu. Seznámila se s Kosťou, synem dr. Diviše, který bydlel nedaleko. Kosťa si rád vymýšlel a řekl Blance, že za oknem musí být něco tajemného. Oba se dohodli, že záhadu vyluští. Otevřou „13. komnatu“ a najdou kulatou skleněnou vázu, o které se domnívají, že je to koule na předvídání budoucnosti po cikánce, která odtud odešla. Kosťa rád hraje hru na osud (má kartičky s osudy lidí - vždy čtyři vytáhne a vymyslí si příběh). Tentokrát si vymyslí příběh, který se téměř splní - tom, že se do paní Kalistové zamiluje jiný muž, pan Kalista je zastřelen, ona obviněna - nakonec osvobozena. Vydáno 1964. Stran 455. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 52 Kč
 3. Třináctá komnata - Vladimír Neff

  Prvním výrazným úspěchem Vladimíra Neffa se stal psychologický román Třináctá komnata (1944, v roce 1968 zfilmován O. Vávrou).
  Děj se odehrává v Praze na Kampě, malém ostrůvku mezi Vltavou a říčkou Čertovkou (v knize nazývaná Ďáblice)., autor líčí mnoho zajímavých postaviček (cukrář Jakoubek, hostinský Pešek).
  Děj: do „zakletého“ domu U Slepých hodin se přistěhovala rodina dr. Kalisty. Dr. Kalista měl krásnou ženu Kateřinu a třináctiletou dceru Blanku. Blanka vyšla na zahradu a zaujala ji soška bůžka s rukou ukazující na kulaté okno jejich domu. Seznámila se s Kosťou, synem dr. Diviše, který bydlel nedaleko. Kosťa si rád vymýšlel a řekl Blance, že za oknem musí být něco tajemného. Oba se dohodli, že záhadu vyluští. Otevřou „13. komnatu“ a najdou kulatou skleněnou vázu, o které se domnívají, že je to koule na předvídání budoucnosti po cikánce, která odtud odešla. Kosťa rád hraje hru na osud (má kartičky s osudy lidí - vždy čtyři vytáhne a vymyslí si příběh). Tentokrát si vymyslí příběh, který se téměř splní - tom, že se do paní Kalistové zamiluje jiný muž, pan Kalista je zastřelen, ona obviněna - nakonec osvobozena.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 40 Kč
 4. Třináctá komnata
  Neff, Vladimír , ill. Bouda, Cyril - 1944 - 568 s. str.
  Družstevní práce, Praha 1944, 1. vyd., il.: Bouda, Cyril
  Vazba: původní bez obálky
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 60 Kč
 5. Třináctá komnata
  Neff, Vladimír - 1944 - 568 s. str.
  Družstevní práce, Praha 1944, 1. vyd.
  Vazba: Tvrdá,převazba
  Stav: pěkný
  Prvním výrazným úspěchem Vladimíra Neffa se stal psychologický román Třináctá komnata (1944, v roce 1968 zfilmován O. Vávrou).Děj se odehrává v Praze na Kampě, malém ostrůvku mezi Vltavou a říčkou Čertovkou (v knize nazývaná Ďáblice)., autor líčí mnoho zajímavých postaviček (cukrář Jakoubek, hostinský Pešek).Děj: do „zakletého“ domu U Slepých hodin se přistěhovala rodina dr. Kalisty. Dr. Kalista měl krásnou ženu Kateřinu a třináctiletou dceru Blanku. Blanka vyšla na zahradu a zaujala ji soška bůžka s rukou ukazující na kulaté okno jejich domu. Seznámila se s Kosťou, synem dr. Diviše, který bydlel nedaleko. Kosťa si rád vymýšlel a řekl Blance, že za oknem musí být něco tajemného. Oba se dohodli, že záhadu vyluští. Otevřou „13. komnatu“ a najdou kulatou skleněnou vázu, o které se domnívají, že je to koule na předvídání budoucnosti po cikánce, která odtud odešla. Kosťa rád hraje hru na osud (má kartičky s osudy lidí - vždy čtyři vytáhne a vymyslí si příběh). Tentokrát si vymyslí příběh, který se téměř splní - tom, že se do paní Kalistové zamiluje jiný muž, pan Kalista je zastřelen, ona obviněna - nakonec osvobozena.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 40 Kč
 6. Třináctá komnata
  Vladimír Neff , ill. frontispice Cyril Bouda - 1944 - 569 str.
  Družstevní práce 1944. 569 stran, ilustrátor: frontispice Cyril Bouda
  Stav: titulní desky chybí, vazba rozpadlá
  Antikvariát U nás (Praha 4) - 30 Kč
 7. Neff Vladimír - Třináctá komnata
  - 1944
    Nakladatel: Družstevní práce, Praha, 1944 Vazba: tvrdá, poloplátěná, desky odřené, ušmudlané, flekaté, podpis původního majitele, stav knihy dobrý Ilustrace: ISBN:
  ANTIKnihy (Náchod) - 55 Kč
 8. Třináctá komnata
  Neff Vladimír - 1944 - 569 str.
  velmi dobrý stav, vydavatel: Družstevní práce, rok vydání :1944, vydání: 1, přebal: bez přebalu, 569 str.
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 150 Kč
 9. Třináctá komnata
  Neff Vladimír
  Družstevní práce Praha 1944, frontispice Cyril Bouda - původní litografie, polopl. vazba 568 stran, 8°, na okraji potrhaný přebal - jinak dobře zachováno
  Antikvariát Felix Jenewein (Kutná Hora) - 65 Kč
 10. Třináctá komnata
  NEFF, Vladimír - 1944
  Družstevní práce 1944, 1. vyd. Brožované, výborný stav.
  Antikvariát Jitky Čížkové (Česká Lípa) - 120 Kč
 11. Třináctá komnata
  Vladimír Neff, 1944 - 1944 - 570 str.
  Třináctá komnata / Vladimír Neff, 1944 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, bez obálky, stran 570
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 49 Kč
 12. Třináctá komnata
  NEFF, Vladimír - 1944
  Družstevní práce 1944 Frontispice (původní kamenorytina s původní litografií) Cyril Bouda. V plátně, dobrý stav.
  Antikvariát Jitky Čížkové (Česká Lípa) - 110 Kč
 13. TŘINÁCTÁ KOMNATA

  Vázaná, frontispice Cyril Bouda, 1.vydání, 568 stran, dobrý stav.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 50 Kč
 14. Třináctá komnata
  - 1944 - 572 str.
  Neff V., 1944 vydal Družstevní práce, 572 str., stav velmi dobrý, historický román
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 30 Kč
 15. Třináctá komnata
  - 1944 - 572 str.
  Neff V., 1944 vydal Družstevní práce, 572 str., stav velmi dobrý, vázaná
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 30 Kč
 16. Třináctá komnata
  Neff, Vladimír , ill. Bouda, Cyril - 1944
  vázaná, potrhaná obálka, jinak dobrý stav
  Antikvariát Diviš (Praha 8) - 50 Kč