Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Tři řeky : Román. [3. sv.] ze souboru Zlatá pečeť.

Vančura, Vladislav
7. vyd., (v MF 1. vyd.). Mladá fronta, 1968. 309, [2] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. TŘI ŘEKY - Vladislav Vančura

  vazba měkká, pěkné 7.vydání, v MF první, náklad 11 500, 309 stran V tomto románě se seznámíme s osudem Jana Kostky od 90. let 19. stol. až po první republiku. Dílo je laděno silně protiválečně. Životopis Vladislav Vančura byl tvůrcem jazykově experimentujících poetických próz z historie i současnosti, dramatik, filmový scénárista. Narodil se roku 1891 v Háji u Opavy.Po otci Vančura pocházel ze starého protestantského rodu písmáků. Dětství prožil v Davli, kde byl otec hospodářským správcem. V dospívání hledal obtížně životní orientaci. Docházel na gymnázium v Benešově u Prahy, studium však na čas přerušil. Začal navštěvovat umělecko-průmyslovou školu a pokoušel se dostat na pražskou Akademii výtvarných umění. V roce 1915 nakonec odmaturoval na gymnáziu v Praze. Započal studovat právnickou fakultu, ale po prvním semestru přestoupil na Lékařskou fakultu Karlovy university, kterou absolvoval roku 1921. Téhož roku se oženil a s manželkou provozoval lékařskou praxi na Zbraslavi. Od roku 1929 pak Vladislav Vančura se svou lékařkou praxí skončil, aby se mohl naplno věnovat své literární tvorbě.Vančura byl prvním předsedou uměleckého spolku Devětsil (založeného roku 1920), spolutvůrcem programu avantgardní literatury. Podnikl několik zahraničních cest do Francie a Sovětského svazu. Spolupracoval též s komunistickým hnutím, ale roku 1929 podepsal prohlášení proti novému gottwaldovskému vedení a byl z KSČ vyloučen. Ve 30. letech Vančura působil v nakladatelství Družstevní práce.První Vančurovy literární pokusy vznikly již za studií na gymnáziu. Významnější práce však pocházejí až z konce druhého desetiletí 20. století. Jeho drobné příspěvky se objevovaly v různých časopisech a novinách (Nebojsa, Rudé právo, Kmen aj.). Z celé Vančurovy tvorby vyvěrá touha odstranit vše, co brání rozvoji svobodné lidské přirozenosti a aktivity. Autor zápasil s konvencemi dosavadní prózy. Nápadný je jeho jazyk čerpající z archaismů biblické češtiny, ale i z hovorové řeči. Čerpal i z tradice velkého evropského románu i současných podnětů expresionismu a dadaismu.Za okupace byl Vladislav Vančura činný v odboji. V květnu 1942 za stanného práva byl zatčen a 1. června téhož roku popraven.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 11 Kč
 2. 5 knih - J. Kratochvíl -Vesnice. K. Čapek -Hordubal. V. Vančura -Tři řeky
  - 1968
  Nakladatelství, vydavatelství: Mladá fronta 1968 ? Počet stran: - ? Stav: Dobrý stav. Mírně zašlé desky. ? Přílohy, ilustrace: - ? Poznámky, klíčová slova:  + I. Olbracht -Zamřížované zrcadlo. M. Majerová -Havířská balada.
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 150 Kč
 3. Vesnice-Hordubal-Tři řeky-Havířská balada-Zamřížované zrcadlo
  Kratochvíl, Jaroslav Čapek, Karel Vančura, Vladislav Majerová, Marie Olbracht, Ivan , ill. Fulín, Miloslav (obálka) - 1968
  Mladá fronta, Praha 1968, 6. vyd., il.: Fulín, Miloslav (obálka)
  Vazba: brožovaná, 5sv. v kartonovém pouzdře
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 100 Kč
 4. Tři řeky
  Vančura, Vladislav - 1968 - 309 s. str.
  Mladá fronta, Praha 1968, 7. vyd.
  Vazba: brožovaná
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 40 Kč
 5. Tři řeky
  Vančura, Vladislav - 1968 - 312 str.
  OBr.
  Knížky.com (Praha 1) - 40 Kč