Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

To nejlepší od čtenářů : 184 receptů.

Vyd. 1. Ringier ČR, [2004?]. 169 s.
Edice: Vaříme s Bleskem ; 1
 1. stejná vydání

  Conan: Dcera pána mrazu a další povídky komiks (brož.)


  (Conan: The Frost Giant's Daughter and Other Stories)
  Conan: Dcera pána mrazu a další povídky komiks (brož.)
  Busiek Kurt
  V roce 2004 vydavatelství Dark Horse Comics najalo úspěšného komiksového scénáristu Kutra Busieka (Zázraky), aby napsal scénáře pro novou komiksovou řadu s Conanem v hlavní roli. Ten se spojil s mladým malířem Cary Nordem, který nakreslil několik zkušebních stránek na kterých Conan bojuje s obří gorilou. Kresby inspirovaly specialistu na barvy Davea Stewarta k tomu, aby zvolil zcela nový styl vybarvování přímo v počítači, bez vytahování obrysů tuší. Zapomeňte však na ilustrace, ze kterých čiší počítačová umělost, výsledek vypadá jako ta nejlepší práce na papíře nebo plátně.
  Tak vznikl nádherně barevný a stylově čistý komiks, který si získal srdce čtenářů po celém světě. Jenom první sešit se musel dokonce dotiskovat čtyřikrát. Po roce vyšlo i souborné vydání, které teď vychází i u nás. Conan v roce 2004 obdržel cenu Willa Eisnera za nejlepší samostatný příběh (Conan: The Legend) a v roce 2005 Dave Stewart obdržel tuto cenu za nejlepší vybarvení komiksu.
  Nová Conanova podoba hlásá návrat ke kořenům původní postavy. Příběhy jsou z podstatné části kresleny podle originálních povídek Conanova stvořitele R. E. Howarda a navíc je v nich jako prst pozvednutý k okraji klobouku na pozdrav nejdokonalejšímu conanovskému ilustrátorovi, Franku Frazettovi. S Conanem Howard vymyslel drsný a výbušný typ fantasy, a publikované album představuje tentýž drsný styl, převedený do grafické formy dokonaleji než kdykoliv předtím. Nové conanovské příběhy si uchovávají všechnu sílu původních Howardových příběhů, ale navíc mají i hloubku a spletitost, jež moderní čtenáři od svého čtení očekávají.
  Příběhy, který začíná zpracování klasické Howardovy povídky Dcera pána mrazu, zachycuje Conanova dobrodružství z nejranějšího mládí, z doby, kdy opustil rodnou Cimmerii a vydal se na chladný a nelidský sever - na místa, kde si bohové i obludy vybudovaly pomníky na svou vlastní počest, a přitom před sebou hrnuli maso a krev jako zem hrnutou pluhem.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 399 Kč
 2. Miliony - Frank Cottrell Boyce

  Co byste dělali, kdybyste vedle vlakové trati našli pytel nacpaný spoustou peněz? To je otázka, která trápí hlavní hrdiny Boyceova románu, čtvrťáka Damiana a páťáka Anthonyho. Popravdě řečeno, trápí se vlastně jenom Damian, který je "posedlý" konáním dobra. Měl by bohatství, které mu tak nečekaně spadlo do klína, rozdat chudým? Nebo je raději odvézt do ještě chudší Afriky? To Anthony si s podobnými morálními dilematy hlavu zrovna dvakrát neláme. Podle něj je ze všeho nejlepší peníze jednoduše utratit, a to co nejrychleji. Ostatně Británie má za pár týdnů stejně přejít na euro, takže když peníze nepoužijí oni dva, budou za chvíli bezcenné. Totéž si ovšem uvědomují i ti, kteří onen pytel s librami "ztratili", a tak začíná napínavá honička. Britský spisovatel a filmový scenárista získal za svou originální románovou prvotinu, která rozhodně pobaví i dospělé čtenáře, řadu literárních ocenění, nejvýznamnější z nich, Carnegie Medal, mu byla udělena v roce 2004. Uznávaný britský režisér Danny Boyle, z jehož tvorby lze jmenovat např. filmy jako Mělký hrob, Trainspotting, Pláž či letošního oscarového Milionáře z chatrče, podle ní natočil stejnojmenný celovečerní film. Pro čtenáře od 12 let
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 70 Kč
 3. To nejlepší od čtenářů
  - 2004 - 169 s. str.
  Ringier ČR, Praha 2004, 1. vyd.
  Vazba: původní
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 100 Kč
 4. Vaříme s Bleskem 1 - to nejlepší od čtenářů

  Původní kartonová vazba. Vydal Ringier ČR, Praha. 169 stran. Velmi dobrý stav.
  Galerie Ilonka (Praha 5) - 60 Kč
 5. Vaříme s Bleskem (1) To nejlepší od čtenářů
  Kol. - 170 str.
  Ringier ČR
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 65 Kč
 6. Vaříme s Bleskem (1) To nejlepší od čtenářů
  Kol. - 170 str.
  Ringier ČR
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 65 Kč