Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

To je let-- : 1880-1975-2010 : 130 let Gymnázia a 35 let Střední odborné školy pedagogické Čáslav.

Andrejsková, Jana
Vyd. 1. Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická ve spolupráci s Helma Beta, 2010. 103 s., [3] l. obr. příl
 1. Horwood, W.: JARO
  - 440 str.
  První kniha série nazvané podle čtyř ročních období seznamuje čtenáře se Skrytým světem, světem hyddenů, místem, které je zahalené neviditelným pláštěm pro oči lidí. Mezi světem lidí a světem hyddenů existují průchody, ale hyddenové, ač o existenci lidí ví, zůstávají lidem skrytí. Až na příležitostné výjimky, kdy se oba světy setkají. K jednomu takovému setkání dochází ve chvíli, kdy hyddenové – malé bytosti žijící na okraji světa lidí – vyšlou jednoho ze svých, mladého chlapce jménem Jack, aby žil mezi lidmi, v naději, že by mohl jednoho dne naplnit dávné proroctví a nalézt to, co bylo ztracené patnáct set let. Je to kousek skla a kovu, ztracený úlomek legendární Sféry, kterou vyrobil největší z anglosaských kovářských mistrů Beornamund, a která ve svém jádru skrývá jiskru Ohňů vesmíru, kterou Beornamund v hněvu ukradl bohům. Ústředními postavami příběhu jsou čtyři hyddenové, vážení občané hyddenského města Brumu, přátelé na život a na smrt, kteří znají proroctví o Beornamundovi a ve snaze ho naplnit poruší i staletí trvající tabu a vmísí se do lidských záležitostí. Pomáhají Jackovi a provázejí ho na jeho nelehké cestě, jak ve světě lidí, tak ve světě hyddenů. Jack se při svém putování setkává s Katherine, dívkou, které při tragické nehodě zachrání život, a toto osudové setkání mění celý jeho život. Oba jsou se světem hyddenů spjati víc, než sami tuší. Jejich nedobrovolná cesta do nebezpečného Skrytého světa jim odhalí mnohé z jejich předurčeného osudu. Společně se svými hyddenskými přáteli se zúčastní finálního mocenského střetnutí ve městě Brumu a dokončí tak své poslání, jež má zachránit oba světy před zničením. AUTOR: Robert E. Howard (Robert Ervin Howard) ORIGINÁL: Spring PŘEKLAD: Jarmila Doubravová VAZBA: pevná - hardback - váz - s přebalem POČET STRAN: 440 PŮVODNÍ CENA: Kč 349,-
  Scifík.cz (Praha 5) - 98 Kč
 2. MS85: Absolutní spravedlnost ant.
  Linc Míla
  Mark Stone byl falešně obviněn, alespoň tak si to myslí on.
  Rozsudek je nemilosrdný - třináct let na vězeňské planetě, odkud vede cesta jedině nohama napřed. Jenže nic není tak jednoduché, jak se zdá.
  Zatímco je Stone mezi těmi, které na vězeňskou planetu pomáhal dostat, v Pozemské federaci zuří čistky. Od kormidla je odstaven jak generál Khov, tak i admirál Neuman. Kdo za tím stojí? A proč? Ve vesmíru je jen jediný muž, který má šanci to zjistit.
  Stav: výborný.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 120 Kč