Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Tajná historie Moskvy.

Sedia, E
Vyd. 1. Triton, 2009. 296 s.
Edice: Trifid ; sv. 355

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. stejná vydání

  Tajná historie Moskvy


  (The Secret history of Moscow)
  Tajná historie Moskvy
  Sedia Ekaterina
  Každé město má svá tajná místa. Moskva v bouřlivých devadesátých letech 20. století není výjimkou; její občané hledají bezpečí ve světě pod ulicemi – v temném obrovském světě magie, plačících stromů a ptáků albínů, kde pohanská božstva a další obyvatelé vyprávějí své příběhy a šeptají podivné pohádky těm, kdo chtějí naslouchat. Galina je mladá žena, kterou postihla – podobně jako všechny její vrstevníky – zločinnost a nezákonnost nového Ruska. Uprostřed tohoto chaosu se její sestra Máša promění v kavku a uletí pryč. Galina se spojí s Jakovem, policistou vyšetřujícím pohřešované občany. Jejich pátrání je zavede do podzemní říše zakrývaných pravd a archetypů, ocitnou se mezi realitou a mýtem, mezi minulostí a současností, mezi hrdostí a zradou … v temné historii Moskvy.
  Ukázka z knihy: A pak zazněl ten výkřik – nejdřív ji napadlo, že to byla kočka sousedů, které někdo dupnul na ocas, a ona si hlasitě stěžovala na drsné zacházení, a Galina si ještě více schovala hlavu do polštáře. Pak si ale uvědomila, že to nebyl kočičí nářek, ale lidský. Mimino. Odhodila polštář na stranu a běžela, ponožky jí klouzaly po hladké dřevěné podlaze. Nářek vycházel z koupelny a Galina zabušila na zamčené dveře. Neozvala se žádná odpověď… Mimino, které mělo stále ještě pupeční šňůru, leželo na zemi. Ječící nachová věc, kterou matka rychle sebrala a začala otírat do ručníku. Galina se rozhlédla mezi bílým porcelánem toalety a oprýskaným okrajem vany. Marnost. Zrcadlo. Okno. Okno bylo otevřené. Ale Máša nikde. Matka se tak zabývala miminem, že ani nezaznamenala, že její nejmladší dcera zmizela. Galina se podívala ven z okna, jako by očekávala, že se bude Máša díky nějakému zázraku vznášet osm pater nad zemí. Vzduch před ní byl prázdný s výjimkou jediné osamělé kavky, která létala stále v kruzích dokola.
  Z medailonku autorky: Román, v němž se autorka pustila do v poslední době tak populární městské fantasy, se zdařile věnuje ruské národní povaze a je na něm dobře vidět znalost dobové post-sovětské Moskvy, kterou hluboce zasáhl rozpad komunistického impéria. Autorčin styl v sobě spojuje sardonický nadhled s melancholií a citem pro kouzelné pohádkové příběhy i tvrdou realitu. Román se setkal s velmi vřelým přijetím a téměř okamžitě proměnil takřka neznámou spisovatelku v ostře sledovanou postavu žánru.
  Slova překladatelky:Fantastický román, dobře vymyšlený, s atmosférou současného Ruska, postavy pohádkové i historické, nechybí ani kriminální zápletka.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 223 Kč
 2. Sedia, Ekaterina: TAJNÁ HISTORIE MOSKVY
  - 304 str.
  Každé město má svá tajná místa. Moskva v bouřlivých devadesátých letech 20. století není výjimkou; její občané hledají bezpečí ve světě pod ulicemi – v temném obrovském světě magie, plačících stromů a ptáků albínů, kde pohanská božstva a další obyvatelé vyprávějí své příběhy a šeptají podivné pohádky těm, kdo chtějí naslouchat.Galina je mladá žena, kterou postihla – podobně jako všechny její vrstevníky – zločinnost a nezákonnost nového Ruska. Uprostřed tohoto chaosu se její sestra Máša promění v kavku a uletí pryč. Galina se spojí s Jakovem, policistou vyšetřujícím pohřešované občany. Jejich pátrání je zavede do podzemní říše zakrývaných pravd a archetypů, ocitnou se mezi realitou a mýtem, mezi minulostí a současností, mezi hrdostí a zradou… v temné historii Moskvy. AUTOR: Ekaterina Sedia ORIGINÁL: The Secret History of Moscow PŘEKLAD: Jana Odehnalová VAZBA: měkká - paperback - brož POČET STRAN: 304 PŮVODNÍ CENA: Kč 248,-
  Scifík.cz (Praha 5) - 148 Kč
 3. Tajná historie Moskvy
  Ekaterina Sedia - 2009 - 292 str.
  Triton 2009
  Antikvariát Brdy [internet] - 65 Kč
 4. Tajná historie Moskvy
  Ekaterina Sedia - 2009 - 292 str.
  Triton 2009
  Antikvariát Brdy [internet] - 65 Kč
 5. Tajná historie Moskvy
  Ekaterina Sedia - 2009 - 296 str.
  Triton 2009
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 85 Kč