Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Stvořitelé budoucnosti.

Vyd. 1. Metafora, 2003. 207 s.
 1. Stvořitelé budoucnosti
  Peter Haining - 2003 - 212 str.
  Proplížíte se k pracovnímu stolu naprosto neznámého mladíka (nějaký Isaac Asimov, vy ho snad znáte?) a s požitkem si přečtete jednu z jeho prvních prací.A tak bychom mohli pokračovat. Co se asi skrývá na dně skříní takového Raye Bradburyho, Arthura C. Clarka nebo Roberta A. Heinleina?První z nich vám v povídce Krysař přiblíží pochmurnou atmosféru kolonizovaného Marsu, kde zoufalá duše vzbudí síly pradávné temnoty. Druhý před námi rozvede neuvěřitelnou vizi o míjení, neporozumění a nemožnosti překročit omezené lidské obzory, zatímco s třetím se s trochou humorné nadsázky (nicméně docela vážně) můžeme otázat, zda Kolumbus náhodou nebyl pitomec.Zcela v duchu kvalitních crazy komedií se pak nese Leinsterova povídka o příliš dokonalém stroji, nepříliš dokonalých lidech a spoustě klokanů. Isaac Asimov se ve své líbezné naivní povídce, zcela poplatné pubertálním létům autora, naproti tomu smrtelně vážně zamýšlí nad pozemskou okupací Venuše.Pro ty, kdo mají raději mrazivější a propracovanější záležitosti, je tady Začátek bitvy od Roberta Sheckleyho a bizarní, lehce depresivní povídka o řidiči buldozeru uvázlém v časové smyčce, Odreagování, v níž Theodore Sturgeon jasně naznačil své budoucí kvality. A komu by tohle všechno snad ještě bylo málo, pro toho je na závěr celé sbírky připraveno dlouhé, napínavé a překvapivé vyprávění Briana W. Aldisse Rovník, v němž si můžete dosyta vychutnat přestřelky, honičky i podlé intriky mimozemských padouchů.Takže se pořádně připoutejte do svých velitelských křesel, nařiďte robotovi, aby vám donesl šálek oblíbené kávy, a – tři, dva, jedna, nula… Start!
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 70 Kč
 2. STVOŘITELÉ BUDOUCNOSTI
  sestavil Haining - 2003 - 207 str.
  Osm dosud nepublikovaných raných děl osmi světově nejproslulejších autorů sci-fi. Metafora, Praha 2003. Původní vazba s přebalem, 8°, 207 stran. Velmi dobrý stav
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 88 Kč
 3. Stvořitelé budoucnosti
  Peter Haining (ed.) - 2003
  Osm dosud nepublikovaných raných děl osmi světově nejproslulejších autorů sci-fi. Metafora, Praha 2003. Původní vazba s přebalem, 8°, 207 stran. Velmi dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 90 Kč
 4. Stvořitelé budoucnosti
  sestavil Peter Haining - 2003 - 216 str.
  Nakladatelská vazba,202x130, pěkná
  Antikvariát Levné knihy (Praha 4) - 70 Kč
 5. Stvořitelé budoucnosti
  Peter Haining - 2003 - 210 str.
  Metafora 2003
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 85 Kč
 6. Stvořitelé budoucnosti
  ses. Peter Haining - 2003 - 206 str.
  Metafora 2003
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 65 Kč
 7. Stvořitelé budoucnosti
  Haining Peter - 2003
  Metafora 2003
  207 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB) - 67 Kč