Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Stříbrné ostrovy.

Jobánek, Jiří
1. vyd. Československý spisovatel, 1965. 132, [2] s.
Edice: Žatva ; Sv. 314

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Jobánek, Jiří: STŘÍBRNÉ OSTROVY
  - 133 str.
  Utopie? Antiutopie? Ano i ne, ale především otřesná básnická vize budoucího světa po hrozné atomové válce, rozděleného na dvě části oddělené neproniknutelnou clonou. V jedné z nich se lidé svobodně rozvíjejí k harmonickému využití svých schopností a ke štěstí, druhá, která je dějištěm románu, představuje nepochopitelný svět zkázy a úpadku, ovládaný terorem, násilím, bezprávím hrstky mocné menšiny - "vyvolených", kteří žijí na Stříbrných ostrovech (družicích) nad zemí, nedostupných ostatním, poniženým na úroveň poslušných mechanismů bez vůle a inteligence a odsouzených žít jako zvěř v podzemí, roztříděni do různých kategorií-etáží podle přísné selekce, udržováni v područí nejen zrůdnou supertechnikou, ale i "náboženstvím" pokory, strachu, podřízení "vyšším zájmům", v naději na posmrtné nanebevzetí na Stříbrné ostrovy. AUTOR: Jiří Jobánek     VAZBA: pevná - hardback - váz - s přebalem POČET STRAN: 133 PŮVODNÍ CENA: Kčs 10,-
  Scifík.cz (Praha 5) - 98 Kč
 2. Stříbrné ostrovy od Jiří Jobánek
  - 1965
  Stříbrné ostrovy od Jiří Jobánek. Antiutopický román Stříbrné ostrovy (Čs. spisovatel 1965), odehrávající se v budoucnosti po jaderné katastrofě. Země je rozdělena neprostupnou clonou na dvě zóny. Zatímco v jedné zóně lidé žijí svobodně, obyvatelé druhé oblasti jsou zotročováni diktátorským režimem, který manipuluje lidským vědomím. V kontextu české SF jde o zajíma.. Vydáno 1965. Stran 132. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 49 Kč
 3. Stříbrné ostrovy
  Jobánek, Jiří , ill. Urban, Ervín - 1965 - 132 str.
  Československý spisovatel, Praha 1965, 1. vyd., il.: Urban, Ervín, 132
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 50 Kč
 4. Stříbrné ostrovy
  Jobánek, Jiří , ill. Urban, Ervín - 1965 - 132 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1965, 1. vyd., il.: Urban, Ervín
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 50 Kč
 5. Stříbrné ostrovy
  - 1965
  J. Jobánek - 1965 Antiutopický román Stříbrné ostrovy (Čs. spisovatel 1965), odehrávající se v budoucnosti po jaderné katastrofě. Země je rozdělena neprostupnou clonou na dvě zóny.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 38 Kč