Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Starý zákon v umění 1995 : The old testament in the arts 1995 : [program festivalu] Praha, 1.-17. září 1995.

[s.n.], 1995. [45] s.
 1. Kruté hry od Hynek Hlaváček
  - 1995
  Kruté hry od Hynek Hlaváček. Temné síly v nás, strach, zloba, bolest, smrt. Náše svět je bizarní, šílený, pdoobný děsivé noční můře, přesycené zločinem a krví. A my, nepatrní živočichové, v něm od nepaměti hledáme své místo, tápeme, ptáme se PROČ, ale odpověď nenalézáme. Jsme jen smutní protagonisté zvráceného běsnění osudu, kteří, věrni své roli, hrají podivné a smutné hry na zabíjení, přetvářku a faleš. Ano, vypjatě násilnický styl, osobitý způsob vyprávění a přitažlivá ich forma – autor knižních hitů „Doteky zla“ a „Zákon vlků“ nezklame ani tentokrát. Čtenář je opět vtažen do zběsile se řítícího děje, šokován, zhnusen, donucen brodit se v krvi a spolu s cynickými hrdiny hledat své místo pod smutným sluncem této země. Neboť „Kruté hry“ nejsou pouhou sbírkou povídek, sugestivně evokujících člověka v mezní životní situaci. Jsou mistrně komponovaným sledem obrazů, postihujícím surovou realitu dneška a dávajícím čtenáři možnost vydat se po stopách vlastního smyslu, hledat, tápat a posléze i nalézat a objevovat. Vydáno 1995. Stran 133. Nová. Nečtená kniha.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 58 Kč
 2. 51. Bulletin Moravské galerie v Brně
  - 1995
  Umění a současný výzkum ze sbírek MG a sběratelů výstavy MG * úvadhy * názory * osobnosti * z výtvarného života Moravy * dokumentační oddíl * personalie * informace. Původní brož, nepatrně odřená, 222 stran s velkým množstvím doprovodného obrazového materiálu. Vydala MG, Brno, 1995. Dobrý stav (viz foto). Rozměr 23 x 31 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 3. 52. Bulletin Moravské galerie v Brně
  - 1995
  Umění a výzkum ze sbírek MG * úvahy * názory * ohniska pohybu * z výtvarného života Moravy * výstavy MG. Původní brož, nepatrně odřená, 263 stran s velkým množstvím doprovodného obrazového materiálu. Vydala MG, Brno, nedatováno - zřejmě cca 1995. Velmi dobrý stav (viz foto). Rozměr 23 x 31 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 180 Kč