Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Skalpel a meč : životopis Dr. Normana Bethuna.

Allan, Ted; Gordon, Sydney
1. vyd. Naše vojsko, 1956. 329 s., obr. příl
Edice: Štít ; sv. 158

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. SKALPEL A MEČ - T.Allan,S.Gordon

  vazba tvrdá s obálkou, zachovalé 1.vydání, náklad 13 400, 335 stran Životopis Dr. Normana Bethuna, , který obětavě pracoval za občanské války ve Španělsku, kde prováděl první transfuse krve přímo na bojišti. Na čínské frontě proti Japoncům se uplatnil jako zachránce tisíce lidských životů a budovatel zdravotní služby čínské lidové armády. Životopis Ted Allan, vlastním jménem Alan Herman, byl kanadský, výrazně levicově orientovaný dramatik, herec, scenárista, spisovatel.Narodil se 25.1.1916 v Montrealu, kde také vyrůstal v sociálně slabé rodině. Proto také nedokončil střední školu a začal pracovat, aby pomohl doplnit příjmy rodiny. Politicky se začal záhy angažovat v komunistickém hnutí, jako korespondent psal pro Toronto Daily Worker. V období španělské občanské války se zapojuje do bojů jako dobrovolník v interbrigádě, z jeho válečných zkušeností vychází i jeho první román, po kterém následuje řada dalších. Mimo knih napsal stovky rozhlasových a televizních scénářů pro vysílání ve Velké Británii a Kanadě, je také autorem několika divadelních her, podílel se na vzniku mnoha filmových scénářů.Jeho nejznámějším dílem je biografický román Skalpel a meč, životopis kanadského lékaře Dr. Normana Bethuna, napsaný ve spolupráci s Sydney Gordonem, který se stal mezinárodním bestsellerem a později byl zfilmován. V Kanadě značně uznávaný a oceňovaný autor zemřel 29.6.1995 v Torontu.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 5 Kč
 2. Skalpel a meč od Ted Allan
  - 1956
  Skalpel a meč od Ted Allan. Životopis Dr. Normana Bethuna, , který obětavě pracoval za občanské války ve Španělsku, kde prováděl první transfuse krve přímo na bojišti. Na čínské frontě proti Japoncům se uplatnil jako zachránce tisíce lidských životů a budovatel zdravotní služby čínské lidové armády. Vydáno 1956. Stran 330. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 89 Kč
 3. Skalpel a meč
  - 1956
  T. Allan, S. Gordon - 1956 Životopis Dr. Normana Bethuna, , který obětavě pracoval za občanské války ve Španělsku, kde prováděl první transfuse krve přímo na bojišti. Na čínské frontě proti Japoncům se uplatnil jako zachránce tisíce lidských životů a budovatel zdravotní služby čínské lidové armády.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 38 Kč
 4. SKALPEL A MEČ - T.Allan,S.Gordon

  vazba tvrdá s obálkou, te je lehce poškozená, kniha v pořádku 1.vydání,náklad 13 400,335 stran Životopis Dr. Normana Bethuna, , který obětavě pracoval za občanské války ve Španělsku...
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 5 Kč
 5. SKALPEL A MEČ
  Allan Ted, Gordon Sydney - 330 str.
  životopis Dr. Normana Bethuna, překlad Alois Humplík, vázané vydání s plátěným hřbetem, bez přebalu, běžný stav, 330 stran + 4 strany fotopřílohy
  Želví doupě (Mělník) - 45 Kč
 6. Skalpel a meč - Životopis Dr. Normana Bethuna
  Allan, Ted Gordon, Sydney - 1956 - 329 s. str.
  Naše vojsko, Praha 1956, 1. vyd.
  Stav: Pěkná originální vazba
  Antikvariát Morava (Brno) - 85 Kč
 7. Skalpel a meč
  T. Allan, S. Gordon, 1956 - 1956 - 329 str.
  Skalpel a meč / T. Allan, S. Gordon, 1956 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, 1. vydání, 329 stran
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 79 Kč
 8. Skalpel a meč
  T.Allan - S. Gordon - 1956
  Naše vojsko 1956, životopis Dr Normana Bethuna ( Čína - lékař )
  SOS Knihy (Ostopovice) - 501 Kč
 9. Allan, T., Gordon, S.: Skalpel a meč
  - 1956
  Naše vojsko, 1956 (poškozený přebal)
  Abnormalizace (Hořice, HK) - 40 Kč