Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Sissi : soukromý život Alžběty, císařovny rakouské.

Cartland, Barbara
Vinohrad, 1992. 198 s., [8] s. obr. příl
Edice: Kdysi a nyní

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Sissi, Soukromý život Alžbety, císařovny rakouské
  Cartland, Barbara - 1992 - 198 str.
  Přeložil Karel Voleský. Jaká vlastně byla císařovna Alžběta, manželka Františka Josefa? Byla to jedna z nejkrásnějších žen své doby, plná fantazie a pohody? Byla to osamocená bytost tězce nesoucí život na dvoře snad nejpompéznější a nejstrnulejšího evropské monarchie? Pocházela ze starého a svérázného wittelsbašského rodu. V šestnácti letech se provdala z lásky za mladého a krásného císaře Františka Josefa. Štěstí mladé dvojice neblaze ovlivnila císařova matka, panovačná a ambiciózní arcivévodkyně Žofie. Alžbětin život poznamenaly tragické události: Bratranec a blízký přítel, bavorský král Ludvík II. zešílel. Její syn Rudolf byl jednou z obětí tragédie v loveckém zámečku Mayerling. Sama zemřela násilnou smrtí ruskou anarchisty. Chovala se často podivně, tato neustále cestující a hledající neklidná císařovna. Zřídkakdy ji bylo vidět při společenských událostech. Byla duševně chorá? Nebo snad nejnormálnější bytostí ve světě plném anachronismů a rituálů, ve světe Wagnera a Bismarcka, šílených králů a fanatických revolucionářů? Autorka rozebírá povahové rysy Alžbětiny s lidským porozuměním. Odvíjí tak vzrušující a fantastický příběh lásky a vášnivého citu, žárlivosti a nenávisti.
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 60 Kč
 2. Sissi
  Barbara Cartland - 1992 - 198 str.
  Vinohrad, nakl. Karel Voleský, Praha, velmi dobrý stav, na titulní stránce napsané jméno vlastníka knihy, orig. celoplátěná vazba s přebalem, obsahuje čb obrazovou přílohu, 198 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 100 Kč
 3. Sissi
  Barbara Cartland - 1992 - 198 str.
  Vinohrad, Karel Voleský, velmi dobrý stav, drobné skvrnky na ořízce, desky zašpiněné!!!, zkosený hřbet, přebal mírně pomačkaný, orig. vazba s přebalem, 198 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 55 Kč
 4. Sissi
  Barbara Cartland - 1992 - 198 str.
  Vinohrad, nakl. Karel Voleský, Praha, výborný stav, orig. celoplátěná vazba s přebalem, obsahuje čb obrazovou přílohu, 198 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 100 Kč
 5. Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské
  Barbara Cartland - 1992 - 200 str.
  Vinohrad 1992
  Antikvariát Brdy [internet] - 85 Kč
 6. Sissi soukromý život Alžběty, císařovny rakouské
  Barbara Cartland - 1992
  Vinohgrad, Praha, 1992, orig. pevná vazba s laminopřebalem, výborný stav.
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 101 Kč