Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

SF Legendy.

Bear, Greg; Brin, David; Card, Orson Scott; Haldeman, Joe; Kress, Nancy; ed. Silverberg, Robert
Vyd. 1. Beta-Dobrovský & Ševčík, 2001. 311 s.
 1. LEGENDY SF

  Brožovaná, 1. vydání, 334 stran. Znovu jsou tady – autoři a jejich světy, jež si získávají miliony dychtivých čtenářů. Opět přicházejí ve dvou svazcích a vracejí se do zvláštních a podmanivých míst, do nichž je zasazen nový příběh, jenž doplňuje a dokresluje jejich nejslavnější díla. Mnoho příběhů se odvíjí v dřívější minulosti těchto scifi světů a vrhá nové světlo na příběhy již proslavené. Jiné sledují známé dějové linie, ale odehrávají se stranou hlavních událostí. Všechny do jednoho jsou však nepostradatelné pro miliony fanoušků těchto autorů a jejich světů, které již hluboce uvízly v myslích a srdcích čtenářů. Ursula K. Le Guin nás v příběhu Stará hudba a otrokyně z hainského cyklu seznamuje s planetou, kde otrokářský systém vydržel až do éry kosmických letů. Anne McCaffrey nás znovu zavede mezi „živé lodě“, vtipnou a poutavou povídkou Loď, která se vrátila, v níž líčí záchranu planety žen. Psychologickou a strhující povídkou se do jádra Galaxie vrací Gregory Benford v příběhu Touha po nekonečnu. Frederik Pohl doplňuje v povídce Chlapec, který chtěl žít věčně další kamínek do mozaiky o neuvěřitelném dobrodružství Heechee a lidí v Jádře. Robert Silverberg opět bloudí v antice – jeho alternativní SF nás tentokrát v povídce Poznání Draka přenese do světa, kde Pax Romana není jen snem, ale skutečností. Dan Simmons vypráví v povídce Sirotci ze Šroubovice o tom, co se stalo, když loď jménem Šroubovice plula od planety Hyperion najít nový domov pro více než tři tisíce bytostí.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 99 Kč
 2. SF legendy
  - 2001 - 311 str.
  Beta-Dobrovský, Praha 2001, 1. vyd., 311
  Vazba: brožovaná
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 80 Kč
 3. SF legendy
  - 2001 - 311 s. str.
  Beta-Dobrovský, Praha 2001, 1. vyd.
  Vazba: brožovaná
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 60 Kč
 4. Legendy SF (Věčná válka, Enderův cyklus, Vesmír pozvednutí, Nespaví, Cesta)
  editor Robert Silverberg - 2001 - 312 str.
  BETA-Dobrovský, Praha, velmi dobrý stav, orig. brožovaná vazba, ta je nepatrně odřená, listy v krajích mírně zažloutlé, překlad R. Čapek a další, 1. vydání, 312 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 100 Kč
 5. Legendy SF (Ekumeni, Loď, Jádro Galaxie, Historie Heechee, Roma Eterna, Hyperion)
  editor Robert Silverberg - 2001 - 334 str.
  BETA-Dobrovský, Praha, velmi dobrý stav, orig. brožovaná vazba, listy v krajích mírně zažloutlé, překlad B. Štěpánová a další, 1. vydání, 334 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 100 Kč