Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Rukověť sběratelova. [Část I.-II].

Augusta, Jan Maria
L. Bradáč, [1927. 3 listy, 1102 s., 1 list
Edice: Bibliothéka Knihomola ; 1

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. RUKOVĚŤ SBĚRATELOVA
  J.M. AUGUSTA - 1927
  Nakladatelství L. Bradáče, Praha, 1927, pevná celokožená vazba, lehce uvolněná v přední části. .Z obsahu: Úvod Appendix, II. část obecná - sbírky archeologické, národopisné, osobních a rodových památek, heraldika, sbírky podle materiálu a techniky III. část speciální - rukopis, bybliofilie, appendix, miniatury a silhouetty, obrazy, grafika, užitá grafika, fotochemická reprodukce, užitá fotocheická reprodukce, filatelie, pečetě, mince a medaile, zbraně a zbroj, práce kovové, práce zlatnické a stříbrnické, drahokamy a ozdobné kameny, sklo a email, keramika, plastika, práce z různého materiálu, loutky a hračky, práce ze dřeva, práce lakové, nábytek, hodiny hudební nástroje, práce z kůže práce z vegetálního pletiva, drobné textilie, kroje, koberce a goeliny, opravy a dodatky.Dějiny sběratelství a přehled uměleckých slohů. Rady a metody pro sběratelskou činnost v umění, k soustředění souboru uměleckých předmětů podle různých hledisek. klasickÁ příručkA pro soukromé sběratele (znalce i laiky). Kniha je rozdělena do oddílů podle oborů a v každém oboru autor stanoví pojem sběratelství, vymezení předmětu sběratelského zájmu, dějiny sběratelství v daném oboru nebo daného předmětu a metodiku a techniku vlastního vyhledávání a sbírání předmětů i nauku o systemizaci a uložení sbírky. Propracovaná je metodika určování a analýza předmětu (doba vzniku,sloh,styl,autor,značka,forma, materiál, technika) a důležitá jsou k tomu shromážděná fakta, odborná literatura i ilustrace
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 2880 Kč
 2. Rukověť sběratelova
  J. M. Augusta - 1927
  Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1927 jako 1. svazek Bibliothéky Knihomola. Celoplátěná vazba se zlacením; 15 x 23 cm; 1102 stran. Desky lehce zašpiněné (viz foto), uvnitř ve velmi dobrém stavu!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 2400 Kč
 3. Rukověť sběratelova - Komplet část I.-II.
  Augusta Jan Maria - 1927 - 1102 stran, velký formát 21,5 x 30,5 cm, jedná se o kopii která byla jako jediná přístupná v dobách socialismu str.
  Základ knihovny každého sběratele a milovníka dějin umění.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 700 Kč