Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Román o Tristanovi a Isoldě.

Bédier, Joseph; il. Guth, Zdeněk
Jos.R. Vilímek, 1929. 132 s. (přeruš. str.)

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Román o Tristanovi a Isoldě Joseph Bédier

  Bédier vytvořil na základě dochovaných zlomků, především pak z Béroulovy verze, rekonstrukci tristanovské pověsti, její nejstarší písemné podoby ve Francii a vydal ji v moderní francouzštině r. 1900. Jeho Román o Tristanovi a Isoldě – syntéza vědecké přesnosti a tvůrčí básnické intuice – zbavuje legendu nánosu staletí a citlivě ji přibližuje modernímu čtenáři. Původně lidová pověst o lásce Tristana, synovce krále Marka z Cornwallu a Isoldou, královou nevěstou, je nejznámější památkou středověké francouzské literatury. Tristan je pověřen králem, aby přivedl z Irska jeho krásnou plavovlasou nevěstu, ale při dlouhé plavbě oba mladí lidé omylem vypijí kouzelný nápoj, určený pro svatební noc Isoldy a krále, a od tohoto okamžiku jsou oba spojeni nezrušitelným poutem lásky silnější než smrt. Poetickým jazykem vyjadřuje tato legenda obecně lidský ideál, touhu člověka po absolutním citu, po lásce, která nakonec vítězí i nad smrtí. Román francouzského literárního teoretika (1864-1938) je syntézou vědecké přesnosti a tvůrčí intuice, která tuto středověkou ódu na lásku citlivě přibližuje modernímu čtenáři. [podle francouzského originálu ... přeložil K. Šafář ; obrazy nakreslil a grafickou úpravu navrhl Zdeněk Guth]
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 395 Kč
 2. Román o Tristanovi a Isoldě
  Bédier, Joseph , ill. Guth, Zdeněk - 1929 - 132 s. str.
  Jos.R. Vilímek, V Praze 1929, il.: Guth, Zdeněk
  Vazba: Tvrdá,bez obálky
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Bédier vytvořil na základě dochovaných zlomků, především pak z Béroulovy verze, rekonstrukci tristanovské pověsti, její nejstarší písemné podoby ve Francii a vydal ji v moderní francouzštině r. 1900. Jeho Román o Tristanovi a Isoldě – syntéza vědecké přesnosti a tvůrčí básnické intuice – zbavuje legendu nánosu staletí a citlivě ji přibližuje modernímu čtenáři.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 100 Kč
 3. Román o Tristanovi a Isoldě Joseph Bédier

  Původně lidová pověst o lásce Tristana, synovce krále Marka z Cornwallu a Isoldou, královou nevěstou, je nejznámější památkou středověké francouzské literatury.
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 3750 Kč
 4. Román o Tristanovi a Isoldě Joseph Bédier

  Původně lidová pověst o lásce Tristana, synovce krále Marka z Cornwallu a Isoldou, královou nevěstou, je nejznámější památkou středověké francouzské literatury.
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 295 Kč