Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Pyramida : za hranicemi představivosti : uvnitř velké pyramidy v Gíze.

Jackson, Kevin; Stamp, Jonathan
Euromedia Group - Knižní klub, 2003. 191 s.
Edice: Universum

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. PYRAMIDA - ZA HRANICE PŘEDSTAVIVOSTI - UVNITŘ VELKÉ PYRAMIDY V GÍZE

  Vázaná s obálkou, 191 stran. Chufuova Velká pyramida je nejstarším ze sedmi divů světa a jediným z nich, jenž dosud stojí. Za použití nejmodernější počítačové grafiky oživuje kniha Pyramida svět Egypta z doby 4. dynastie a ukazuje, jak a proč byla postavena tato nejneobyčejnější lidmi stvořená památka. Žádná stavba na Zemi nevedla k většímu počtu spekulací než Velká pyramida a otázky o jejím původu zaměstnávaly mysl po více než čtyři tisíciletí. Jak byli staří Egypťané, vybavení jen nejzákladnějšími nástroji, schopni dosáhnout tak neobyčejné přesnosti při její stavbě? Jak se tak přesným způsobem dopravovaly na určené místo kamenné bloky, z nichž některé váží až 40 tun? Jaký byl život odvedených dělníků, kteří ji stavěli, a jak dlouho jim trvalo, než tento úkol dokončili? Teprve nyní, na počátku 21. století, na to můžeme odpovědět. Autoři Kevin Jackson a Jonathan Stamp sledují dějiny zkoumání gízského pohřebiště od nejstarších řeckých a římských cestovatelů, přes výzkumy arabského chalífy al-Ma´múna v 9. století n.l., až po dílo Athanasia Kirchera a Johna Greavese o osm set let později. Pouštějí se do zkoumání počátků egyptologie: důkladných průzkumů učiněných za Napoleona po francouzském vpádu do Egypta v roce 1798; způsobu, jakým Jean-François Champollion rozluštil \"záhadu\" hieroglyfů; a díla učenců, jako byli Auguste Mariette a sir William Flinders Petrie v 19. a 20. století. Stranou nezůstává ani spojení se svobodným zednářstvím a důsledky hromadné turistiky. V závěru se kniha zabývá méně pravověrnými teoriemi pyramidologů a všímá si, jak se Velká pyramida stala magnetem pro všemožné šarlatány, kacíře a ztřeštěnce, k nimž patřili mystikové \"Madame\" Helena Blavatská a samozvané \"Velké zvíře Aleister Crowley, jenž tvrdil, že jednu noc líbánek strávil uvnitř této hrobky.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 290 Kč
 2. Pyramida za hranicemi představivosti
  K.Jackson * J.Stamp - 2003
  ...Uvnitř Velké pyramidy v Gíze. Vydala Euromedia Group-Knižní klub, Praha 2003. Edice Universum. Chufuova Velká pyramida je nejstarším ze sedmi divů světa a jediným z nich, jenž dosud stojí. Za použití nejmodernější počítačové grafiky oživuje kniha Pyramida svět Egypta z doby 4. dynastie a ukazuje, jak a proč byla postavena tato nejneobyčejnější lidmi stvořená památka. Z anglického originálu. Vydání první, stran 192 - včetně obr. materiálu. Původní pevná vazba se zlacením na hřbetu a přebalem, stav velmi dobrý (viz obr.). Rozměry: 20 x 26 cm. EAN: 9788024209401.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 140 Kč
 3. Pyramida za hranicemi představivosti
  K.Jackson * J.Stamp - 2003
  ...Uvnitř Velké pyramidy v Gíze. Vydala Euromedia Group-Knižní klub, Praha 2003. Edice Universum. Chufuova Velká pyramida je nejstarším ze sedmi divů světa a jediným z nich, jenž dosud stojí. Za použití nejmodernější počítačové grafiky oživuje kniha Pyramida svět Egypta z doby 4. dynastie a ukazuje, jak a proč byla postavena tato nejneobyčejnější lidmi stvořená památka. Z anglického originálu. Vydání první, stran 192 - včetně obr. materiálu. Původní pevná vazba se zlacením na hřbetu a přebalem, stav velmi pěkný (viz obr.). Rozměry: 20 x 26 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 140 Kč
 4. Pyramida za hranicemi představivosti
  K.Jackson, J.Stamp - 2003
  ...Uvnitř Velké pyramidy v Gíze.Vydala Euromedia Group-Knižní klub, Praha 2003. Chufuova Velká pyramida je nejstarším ze sedmi divů světa a jediným z nich, jenž dosud stojí. Za použití nejmodernější počítačové grafiky oživuje kniha Pyramida svět Egypta z doby 4. dynastie a ukazuje, jak a proč byla postavena tato nejneobyčejnější lidmi stvořená památka. Stran 192, obrazový materiál. Z anglického originálu. Vydání první. Původní celoplátěná vazba se zlacením, s přebalem, stav velmi pěkný(viz obr.). Rozměr 20x25 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 5. Pyramida za hranicemi představivosti
  - 2003 - 192 str.
  Uvnitř velké pyramidy v Gíze. Autoři K. Jackson J. Stamp. Nakladatelství Universum BBC 2003. 192 stran. Obsahuje spousty fotografií. Bez obalu.
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 80 Kč
 6. Pyramida za hranicemi představivosti
  Jackson, Kevin; Stamp, Jonathan - 2003
  Rok: 2003, Vydavatel: Euromedia Group, Velikost:  20 x 25 cm, Počet stran: 192, Vazba: plátěná s přebalem, Poznámka: pěkný stav, 
  Antikvariát Bastion (Tábor) - 150 Kč
 7. Pyramida za hranicemi představivosti
  Jackson, Kevin Stamp, Jonathan - 2003 - 192 str.
  Vazba: plátěná. Stav: Velmi dobrý.
  Antikvariát Vltavín (Praha 1) - 150 Kč
 8. Pyramida za hranicemi představivosti
  Stamp Jonathan - 2003
  Knižní klub, 2003, s vyobrazeními, velmi dobrý stav
  Antikva U Vinohradské vodárny (Praha 3) - 90 Kč
 9. Pyramida - Za hranicemi představivosti
  K. Jackson, J. Stamp - 2003 - 192 str.
  Knižní klub 2003
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 225 Kč
 10. Pyramida - Za hranicemi představivosti
  K. Jackson, J. Stamp - 2003 - 192 str.
  Knižní klub 2003
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 265 Kč
 11. Pyramida za hranicemi představivosti (Uvnitř velké pyramidy v Gíze)
  Jackson Kevin, Stamp Jonathan - 2003
  Euromedia Group 2003, foto. doprovod
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 135 Kč