Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Psanci : detektivní román.

Footner, Hulbert
Autoris. vyd. V. Pavlík, 1939. 217, [II] s.
Edice: Zlatá serie ; sv. 7

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Psanci (2)
  FOOTNER Hulbert - 1939 - 217 str.
  William Hulbert Footner (1879–1944) se narodil v Hamiltonu, v Kanadě, a emigroval do New Yorku, když mu bylo devatenáct. Chtěl být hercem a jeho první literární prácí proto byla divadelní hra, v níž si napsal jednu vedlejší roli pro sebe. Po několika rolích, mnoho zamítnutích, a několika negativních kritických článcích v tisku, se rozhodl stát se novinářem a spisovatel. Pracoval v Morning Albertan, kde se během roku vypracoval ze sloupkaře na pravidelného autora povídek. Rozhodne se osamostatnit a jeho články a povídky se objevují v rozličných tiskovinách po celé Americe. V roce 1905 podnikl výzkumnou výpravu do divočiny v Albertě a prozkoumal horní tok řeky Peace River. Po návratu roku 1909 se rozhodl prozkoumat ještě řeku Hay River na severozápadu, a spolu se svým společníkem celé území sjeli na lodi. Ze svých cest zasílal novinám v KAnadě i New Yorku zprávy, které mu zajistili značnou popularitu. Na základě svých zážitků napsal Footner řadu dobrodružných cestovatelských knih, včetně knihy The Huntress, kterou Hollywoodské studio upravilo do úspěšného filmu. Počátkem dvacátých let začal F. psát detektivní příběhy a získal mnoho čtenářů po celém světě. His most startling innovation at that early date was to make his investigator a woman: Madame Storey, Private Investigator is available as an ebook from eBookMall. Jeho nejoblíbenější románovou postavou byla Madame Storey – soukromý detektiv
  Shiori Antikvariát (Viničné Šumice) - 100 Kč
 2. Psanci: Detektivní román
  H. Footner - 1939
  Vydalo Nakl. V. Pavlíka, Praha 1939. Svazek 7. knihovny "Zlatá serie". Původní celoplátěná vazba s přebalem, 8°, 217 stran. Lehce volnější vazba, přebal mírně potrhaný (viz foto). Vzhledem ke stáří dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 3. Psanci (Detektivní román)
  Hulbert Footner - 1939 - 220 str.
  V. Pavlík, Praha, celkem velmi dobrý stav, orig. brož. vazba s přebalem, v kraji mírně vyšisovaná, přebal je trošinku zohýbaný, malinko odřený a slabě ušpiněný, autorisované vydání, 220 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 600 Kč
 4. Psanci
  Hulbert Footner - 1939 - 220 str.
  V. Plavlík 1939. 220 stran
  Stav: zachovalá
  fotografické přílohy
  Antikvariát U nás (Praha 4) - 100 Kč
 5. Psanci
  Hulbert Footner - 1939
  V. Pavlík 1939
  zkosený hřbet, odřené hrany, některé archy drží jen na nitkách
  Dva antikváři (Praha 10) - 90 Kč