Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Prokleté moře.

Bekker, Cajus
Vyd. 1. Mustang, 1995. 268 s., [8] s. fot
Edice: Military ; sv. 2

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. PROKLETÉ MOŘE
  BEKKER CAJUS - 1995 - 268 str.
  Mustang, Plzeň, 1995, orig. pevná laminovazba, výborný stav knihy, 268 stran., Mustang s.r.o. 1995. 269 stran, 1.vydání stran Prokleté moře je válečný deník německého námořnictva. V dramaticky popisovaných akcích provází Bekker čtenáře událostmi válečných let na bouřlivém a „prokletém moři“ – Atlantiku. V prvních kapitolách ofenzivního začátku sleduje autor osud známých bitevních lodí německého válečného námořnictva od křižniku Graf Spee po zánik bitevní lodě Bismarck. Popisuje zákulisí mocenských intrik a politických her; střety velení německého válečného námořnictva (Raeder) s vrchním velitelem Adolfem Hitlerem, zejména rozpory v celkové koncepci německého námořnictva – kladení min u anglických břehů, selhávající neúčinná torpéda, výstavba ponorkového loďstva či postupné rušení hladinových válečných plavidel. Zasvěceným popisem umožňuje čtenáři, aby sám posuzoval souvislosti jednotlivých bojových akcí vytvořil si názor, zda přijatá rozhodnutí byla natolik moudrá a přijatelná, aby vedla k úspěchu. Současně autor podává odpověď na stále palčivou otázku, proč se v roce 1940 neuskutečnila s velkým nasazením připravovaná invaze do Anglie – operace Lvoun. Na konci každé kapitoly věnované čitému časovému úseku v bitvě o Atlantik kriticky rozebírá „Zkušenosti a poučení“. Hitler od počátku války organizuje přestavbu německého válečného námořnictva, dává přednost ponorkám proti „Plánu Z“, který měl za úkol mohutnou výstavbu křižníků, bitevních, a dokonce letadlových lodí, ale ani jeden plán se neuskutečnil v plném rozsahu, protože přepadení Sovětského svazu, do té doby věrného spojence nacistického Německa, odčerpá německému průmyslu veškerý lidský a materiální potenciál. Těch málo ponorek, které velení námořnictva zbývá, nestačí zastavit spojeneckou námořní ofenzivu ve Středomoří, kudy vedou německé zásobovací trasy pro dovoz surovin, ale zejména na podporu Rommela v Africe, ani nestačí přetnout životně důležité zásobovací trasy spojeneckých konvojů v severním Atlantiku mířící do Anglie či Sovětského svazu. Když se konečně rozjíždí rozsáhlá výroba tolik potřebných ponorek, je „Bitva o Atlantik“ už prohraná a rozpad německého námořnictva nezadržitelně pokračuje. Těžké válečné lodě, Hitlerem odsouzené do šrotu, nečinně kotví v západofrancouzkých přístavech a norských fjordech, kde jsou vystaveny zničujícím náletům spojeneckých bombardérů, v jejichž posádkách jsou i českoslovenští letc
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 90 Kč
 2. PROKLETÉ MOŘE
  CAJUS BEKKER - 1995 - 269 str.
  1995 - 269 stran, 1.vydání str. Mustang s.r.o. 1995. 269 stran, 1.vydání stran Prokleté moře je válečný deník německého námořnictva. V dramaticky popisovaných akcích provází Bekker čtenáře událostmi válečných let na bouřlivém a „prokletém moři“ – Atlantiku. V prvních kapitolách ofenzivního začátku sleduje autor osud známých bitevních lodí německého válečného námořnictva od křižniku Graf Spee po zánik bitevní lodě Bismarck. Popisuje zákulisí mocenských intrik a politických her; střety velení německého válečného námořnictva (Raeder) s vrchním velitelem Adolfem Hitlerem, zejména rozpory v celkové koncepci německého námořnictva – kladení min u anglických břehů, selhávající neúčinná torpéda, výstavba ponorkového loďstva či postupné rušení hladinových válečných plavidel. Zasvěceným popisem umožňuje čtenáři, aby sám posuzoval souvislosti jednotlivých bojových akcí vytvořil si názor, zda přijatá rozhodnutí byla natolik moudrá a přijatelná, aby vedla k úspěchu. Současně autor podává odpověď na stále palčivou otázku, proč se v roce 1940 neuskutečnila s velkým nasazením připravovaná invaze do Anglie – operace Lvoun. Na konci každé kapitoly věnované čitému časovému úseku v bitvě o Atlantik kriticky rozebírá „Zkušenosti a poučení“. Hitler od počátku války organizuje přestavbu německého válečného námořnictva, dává přednost ponorkám proti „Plánu Z“, který měl za úkol mohutnou výstavbu křižníků, bitevních, a dokonce letadlových lodí, ale ani jeden plán se neuskutečnil v plném rozsahu, protože přepadení Sovětského svazu, do té doby věrného spojence nacistického Německa, odčerpá německému průmyslu veškerý lidský a materiální potenciál. Těch málo ponorek, které velení námořnictva zbývá, nestačí zastavit spojeneckou námořní ofenzivu ve Středomoří, kudy vedou německé zásobovací trasy pro dovoz surovin, ale zejména na podporu Rommela v Africe, ani nestačí přetnout životně důležité zásobovací trasy spojeneckých konvojů v severním Atlantiku mířící do Anglie či Sovětského svazu. Když se konečně rozjíždí rozsáhlá výroba tolik potřebných ponorek, je „Bitva o Atlantik“ už prohraná a rozpad německého námořnictva nezadržitelně pokračuje. Těžké válečné lodě, Hitlerem odsouzené do šrotu, nečinně kotví v západofrancouzkých přístavech a norských fjordech, kde jsou vystaveny zničujícím náletům spojeneckých bombardérů, v jejichž posádkách jsou i českoslovenští letci.
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 150 Kč
 3. Prokleté moře
  Bekker Cajus - 1995 - 269 stran, 1.vydání str.
  Prokleté moře je válečný deník německého námořnictva. V dramaticky popisovaných akcích provází Bekker čtenáře událostmi válečných let na bouřlivém a „prokletém moři“ – Atlantiku. V prvních kapitolách ofenzivního začátku sleduje autor osud známých bitevních lodí německého válečného námořnictva od křižniku Graf Spee po zánik bitevní lodě Bismarck. Popisuje zákulisí mocenských intrik a politických her; střety velení německého válečného námořnictva (Raeder) s vrchním velitelem Adolfem Hitlerem, zejména rozpory v celkové koncepci německého námořnictva – kladení min u anglických břehů, selhávající neúčinná torpéda, výstavba ponorkového loďstva či postupné rušení hladinových válečných plavidel. Zasvěceným popisem umožňuje čtenáři, aby sám posuzoval souvislosti jednotlivých bojových akcí vytvořil si názor, zda přijatá rozhodnutí byla natolik moudrá a přijatelná, aby vedla k úspěchu. Současně autor podává odpověď na stále palčivou otázku, proč se v roce 1940 neuskutečnila s velkým nasazením připravovaná invaze do Anglie – operace Lvoun. Na konci každé kapitoly věnované čitému časovému úseku v bitvě o Atlantik kriticky rozebírá „Zkušenosti a poučení“.  Hitler od počátku války organizuje přestavbu německého válečného námořnictva, dává přednost ponorkám proti „Plánu Z“, který měl za úkol mohutnou výstavbu křižníků, bitevních, a dokonce letadlových lodí, ale ani jeden plán se neuskutečnil v plném rozsahu, protože přepadení Sovětského svazu, do té doby věrného spojence nacistického Německa, odčerpá německému průmyslu veškerý lidský a materiální potenciál. Těch málo ponorek, které velení námořnictva zbývá, nestačí zastavit spojeneckou námořní ofenzivu ve Středomoří, kudy vedou německé zásobovací trasy pro dovoz surovin, ale zejména na podporu Rommela v Africe, ani nestačí přetnout životně důležité zásobovací trasy spojeneckých konvojů v severním Atlantiku mířící do Anglie či Sovětského svazu. Když se konečně rozjíždí rozsáhlá výroba tolik potřebných ponorek, je „Bitva o Atlantik“ už prohraná a rozpad německého námořnictva nezadržitelně pokračuje. Těžké válečné lodě, Hitlerem odsouzené do šrotu, nečinně kotví v západofrancouzkých přístavech a norských fjordech, kde jsou vystaveny zničujícím náletům spojeneckých bombardérů, v jejichž posádkách jsou i českoslovenští letci.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 150 Kč
 4. Prokleté moře
  - 1995
  C. Bekker - 1995 Prokleté moře je válečný deník německého námořnictva. V dramaticky popisovaných akcích provází Bekker čtenáře událostmi válečných let na bouřlivém a "prokletém moři" - Atlantiku. V prvních kapitolách ofenzivního začátku sleduje autor osud známých bitevních lodí německého válečného námořnictva od křižniku Graf Spee po zánik bitevní lodě Bismarck.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 45 Kč
 5. Prokleté moře
  Cajus Bekker - 1995 - 268 str.
  Mustang, Plzeň, 1995, laminovaná vazba, 268 stran, jako nová. Prokleté moře je válečný deník německého námořnictva. V dramaticky popisovaných akcích provází Bekker čtenáře událostmi válečných let na bouřlivém a "prokletém moři" - Atlantiku.
  Antikvariát Karlín (Praha 8) - 100 Kč
 6. Prokleté moře
  Bekker Cajus , ill. čb. foto a mapky - 1995 - 268 str.
  orig. pevná laminovaná - Historie němec. váleč. námořnictva za 2. sv. války, váleč. scény s informacemi o jejich pozadí, zážitky očitých svědků. Kniha v pěkném stavu.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 100 Kč
 7. Prokleté moře
  Bekker, Cajus - 1995 - 268 s. str.
  Mustang, Plzeň 1995
  Vazba: originální, vázaná
  Stav: dobrý
  Antikvariát Česko (Praha 9) - 100 Kč
 8. Prokleté moře
  Bekker Cajus , ill. čb. foto - 1995 - 268 str.
  orig. brož. - Historie německého válečného námořnictva za druhé světové války. Pěkný stav.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 90 Kč
 9. Prokleté moře
  Cajus Bekker - 1995 - 267 str.
  Pevná vazba, 267 stran.
  Antikvariát Opava (Opava) - 120 Kč
 10. Prokleté moře
  Bekker, Cajus - 1995
  Rok: 1995, Vydavatel: Mustang, Edice: Military, Velikost: 15,5 x 22,5 cm, Počet stran: 271, Vazba: brožovaná, 
  Antikvariát Bastion (Tábor) - 90 Kč
 11. Prokleté moře
  Bekker, Cajus - 1995
  Rok: 1995, Vydavatel: Mustang, Edice: Military, Velikost: 15,5 x 22,5 cm, Počet stran: 271, Vazba: brožovaná, 
  Antikvariát Bastion (Tábor) - 90 Kč
 12. Prokleté moře
  Cajus Bekker - 1995 - 270 str.
  Nakladatelská brož, 225x155, lehce ohnuté růžky, kniha dobrý stav
  Antikvariát Levné knihy (Praha 4) - 100 Kč
 13. Prokleté moře
  Cajus Bekker - 1995 - 272 str.
  Nakladatelská vazba,238x167,lehce odřené desky,jinak pěkná
  Antikvariát Levné knihy (Praha 4) - 77 Kč
 14. Prokleté moře
  Bekker Cajus
  Mustang Plzeň 1995, brož 268 stran + 8 stran čb. přílohy, 8°, velmi dobře zachováno
  Antikvariát Felix Jenewein (Kutná Hora) - 95 Kč
 15. Prokleté moře
  Bekker Cajus
  Mustang Plzeň 1995, lamino 268 stran + 16 stran čb. přílohy, 8°, dobře zachováno
  Antikvariát Felix Jenewein (Kutná Hora) - 65 Kč
 16. Prokleté moře
  Bekker, Cajus - 1995 - 268 str.
  přeložil Leoš Jaren, 1. vydání
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 70 Kč
 17. Prokleté moře
  Bekker Cajus
  Mustang Plzeň 1995, lamino 268 stran + 16 stran, 8°, dobře zachováno
  Antikvariát Felix Jenewein (Kutná Hora) - 80 Kč
 18. Prokleté moře
  Bekker, Cajus - 1995 - 268 str.
  OBr., přel. Leoš Jaren
  Knížky.com (Praha 1) - 80 Kč
 19. Prokleté moře
  Bekker Cajus - 1995
  sešikmený hřbet, poškozeno vlhkostí
  Antikvariát Josef Počta (Praha 9) - 40 Kč
 20. Prokleté moře
  Cajus Bekker - 1995 - 268 str.
  Mustang 1995
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 65 Kč
 21. Prokleté moře
  Cajus Bekker - 1995 - 268 str.
  Mustang 1995
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 85 Kč
 22. Prokleté moře
  Cajus Bekker - 1995 - 268 str.
  Mustang 1995
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 65 Kč
 23. Prokleté moře
  Bekker Cajus - 1995
  Mustang 1995
  268 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB) - 80 Kč
 24. Prokleté moře
  BEKKER Cajus - 1995
  Military sv.2
  Antikvariát Čejka (Praha 5) - 160 Kč
 25. Prokleté moře
  BEKKER Cajus - 1995
  vyd. Mustang, edice Military
  Antikvariát Nika (Praha 5) - 50 Kč
 26. Prokleté moře
  Bekker C. - 1995
  Mustang 1995
  Antikvariát Jiří Hrách (Praha 7) - 100 Kč