Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Pro S.J. a jeho druhové: Mučedníci města Mexika.

Michael, Augustin
V. Kotrba, 1928. 39 - [I] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Studna osamění - Radclyffe Hall

  Kniha vypráví o osudech Štěpy Gordonové, dceři nižšího britského šlechtice z Mortonského zámku, která postupně rozpoznává své lesbické založení. První je pochopil její vzdělaný a osvícený otec. Obává se však dceři i ženě pravdu vyjevit. Proto, když po tragické nehodě umírá, zemře s nedopovězenou pravdou na rtech. Vyjevení této pravdy mohlo být v dané chvíli projevem jeho životního hrdinství, neboť od chvíle, kdy ji poznal, znamenala pro něj nutný krok, kterého se nemohl odvážit. Místo toho zanechá zmatenou dceru i její okolí na pospas nepoznané skutečnosti. Štěpa se musí ke svému sebepoznání propracovat sama. Nikdy ji nepochopí matka a po skandálu se ženou, do které se Štěpa zamilovala, ji vyžene ze zámku.
  Ze Štěpy se stane spisovatelka, všimne si jí homosexuální dramatik Brockett, který pochopí její založení. Přiměje ji k odchodu do Paříže, kde se Štěpa seznamuje se světem homosexuálů i jejich subkulturou.
  Román anglické spisovatelky, vydaný r. 1928, způsobil tehdy podobné pozdvižení, jako hlavní díla J. Joyce a D. H. Lawrence. Autorka, poučena výtěžky Freudovy psychoanalýzy, se pokouší vystihnout fyzickou i psychickou osamělost lesbické ženy, která je ve společnosti uznávající jen heterosexuální lásku bytostí vyvrženou, nechápanou a přinucenou skrývat své tužby. Svědomitou snahu R. Hallové o pravdivé a rozumějící vypodobnění ocenil i významný sexuolog H. Ellis.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 30 Kč
 2. Signovaný dřevoryt * Zátiší s knihou a podnosem
  Vladimír Komárek - 1928
  Významný český malíř, grafik, ilustrátor. Uspořádal přes 200 autorských výstav, je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně, Galerie hlavního města Prahy a všech regionálních galeriích u nás. Vladimír Komárek (* 10. 8. 1928, Hořensko – 24 .8. 2002, Jilemnice). Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. K. Štipla (1948-1953). Spoluzakladatel Skupiny 7 v Liberci, v letech 1965-1971 člen SČUG Hollar a od roku 1975 člen SČVU. Věnuje se malbě, volné grafice, ilustruje knihy. Používá symbol, náznak, metaforu. Nositelem dobra u Vladimíra Komárka bývá lidská figura. Formální jednota malby a grafiky je pro něj typická. Vyjadřuje se tlumenou barevností, používá šedobílou, černou, zelenou a pastelově růžovou, do nichž někdy zasáhne zlatavý záblesk. Ex libris : J. K. Rozměry dřevorytu: 112 x 85 mm. Velmi dobrý stav (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 250 Kč
 3. A. O. Barnbooth. Jeho důvěrný deník
  Larbaud, Valery; obálka: J. Čapek - 1928
  Původní brož. Čin, Praha, „Proud“, sv. 38., překlad R. Weinera, 1928, 300 S., malá-8°. Obálka (kresba) od J. Čapka. Obálka částečně odlepena od knižního bloku, mírně ušpiněna; v oblasti obou kapitálků lehce natržena. Stránky lehce zahnědlé stářím. Signatura předchozího majitele na přídeští. Přesto velmi pěkný stav. /A 14916/
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 800 Kč
 4. A. O. Barnbooth. Jeho důvěrný deník
  Larbaud, Valery; obálka: J. Čapek - 1928
  Původní brož. Čin, Praha, „Proud“, sv. 38., překlad R. Weinera, 1928, 300 S., malá-8°. Typografická obálka od J. Čapka. Obálka mírně ušpiněna; v oblasti obou kapitálků lehce natržena. Venkovní okraje stránek roztřepeny a potrhány. Jinak slušný stav. /A 14911/
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 450 Kč