Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Praha : obraz města v 16. a 17. století : soupis grafických pohledů = Prague : picture of the town in the 16th and 17th centuries : list of views on graphic art pieces = Prag : Stadtbild im 16. und 17. Jahrhundert : Verzeichnis graphischer Ansichten.

Lazarová, Markéta; Lukas, Jiří
Vyd. 1. Argo, 2002-. sv

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Encyklopedie vojenských zbraní
  A. E. Hartink - 2002
  Střelné zbraně fascinují lidstvo od pradávna. Důležitou roli sehrály především ve válkách 20. století. Mnozí fanoušci jsou nadšeni jejich technickou stránkou a designem, přestože v řadě zemí nesmějí vojenské zbraně vlatnit. V mnoha dalších zemích je naopak vlastnictví samonabíjecích verzí vojenských pušek povoleno pro sportovní střelbu. Tato encyklopedie byla sestavena s cílem poskytnout spolehlivé informace pro tuto skupinu užiatelů a pro velký počet milovníků zbraní. V knize najdete většinu současných začek, modelů a ráží, avšak nikoliv všechny. Počet výrobců vojenských zbraní na celém světě je totiž natolik rozsáhlý, že jsme zcela nevyhnutelně museli provést výběr. Přesto naše publikace obsahuje podrobné popisy všch moderních vojenských pušek a samopalů. Knihu lze také chápat jako katalog moderních vojenských pušek a samopalů 20. a 21. století. Velká pozornost je věnována technické stránce zbraní. Encyklopedie vojenských zbraní je proto bohatým zdrojem informací pro laiky i odborníky. Publikace pojednává o terminologii, bezpečnosti a různých konstrukčních skupinách vojenských zbraní a zároveň uvádí různé typy střeliva pro tyto zbraně. Větší část encyklopedie je věnována přehledu vojenských pušek a samopalů včetně technických podrobností a téměř 700 barevných fotografií. Přehled zbraní je seskupen v abecedním pořadí, což umožňuje rychlé vyhledávání příslušných informací o konkrétních zbraních. Kniha je důležitou příručkou pro pracovníky policejních a ostatních ozbrojených složek. Rebo Productions, Praha 2002. Dotisk prvního vydání. Původní pevná vazba s přebale, rozměry: 17 x 24 cm, 319 stran. Velmi dobrý stav, v horní části přebalu polepka (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 180 Kč
 2. Čachtická paní
  Jožo Nižnánsky - 2002
  Příběh hraběnky BÁTHORYOVÉ, který tak pravdivě a věrně popsal Jožo Nižnánsky v románu Čachtická paní se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá ze skutečných událostí. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření životů mnoha nevinných a mladých dívek. Bylo jen otázkou času, kdy se tento příběh stane námětem pro filmové zpracování. Této látky se chopil zkušený režisér Juraj Jakubisko ve filmu BÁTHORY. Nakl. Petrklíč, Praha 2002. Původní pevná vazba, rozměr: 15 × 21 cm, 432 stran. Na úvodní stránce nakreslen tužkou obrázek. Dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 95 Kč
 3. Praha - Obraz města v 16. a 17. století
  Lukas, J.* Lazarová, M. * Soupis graf. pohledů
  Prag. Stadtbild im 16. und 17. Jahrhundert. Verzeichnis graphischer Ansichten. ISBN: 80-7203-433-2, Prag, Argo, [2002], OLWd.mit OUmschlag, 4° mit zahlreichen häufig farbigen Wiedergaben. Umschlag minimal eingerissen. Ansonst sehr gut erhaltenes Exemplar.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 910 Kč
 4. Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe, díl 5.
  Jiří Vacek - 2002
  Vlastní životopis, díl 5. Nákladem vlastním, Praha 2002. Původní brož, 243 stran, vydání první, rozměry: 15 × 21 cm. Dobrý stav, odřené desky a hřbet (viz foto), v obsahu zatrháváno fixou, mírně ušpiněný hřbet.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 70 Kč
 5. Dialogy, obrazy, grafika, kresby, sbírka afrického umění
  Anderle, Jiří - 2002 - 180 str.
  Slovart, Praha 2002. 1. vyd. 180 stran
  Vazba: obrož
  Stav: nečtená, intaktní
  e-Antikvariát Kant (Praha 1) - 990 Kč
 6. Idea vzdělávání v současné společnosti
  Beneš, Milan a kol. - 2002 - 112 str.
  Eurolex, Praha 2002. 1. vyd. 112 stran
  Vazba: obrož
  Stav: bezvadná
  e-Antikvariát Kant (Praha 1) - 95 Kč
 7. Praha obraz města v 16. a 17. století
  - 2002
  Soupis grafických pohledů
  Antikvariát Josef Počta (Praha 9) - 700 Kč