Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Praha : Podrobný plán hlavního města na 36 listech v měřítku 1:15.000.

ed. Kuchař, Karel; ed. Vokálek, Vlad
Melantrich, 1946. 56 s.
 1. Ministerstvo strachu
  Greene, Graham - 1961 - 186 str.
  Mladá fronta, Praha 1961
  Vazba: měkká
  Stav: pěkný
  Ač nebyl odsouzen, považuje Arthur Rowe sám sebe za vraha, protože nemohl snést utrpení své smrtelně nemocné manželky a urychlil její odchod ze života. Muž, který osaměle živoří ve válečném Londýně sužovaném nacistickým bombardováním, se náhodou zúčastní dobročinné slavnosti a za zvláštních okolností tu získá podivnou cenu — dort. V tu chvíli se nechtěně stává klíčovou postavou záhadné a nebezpečné špionážní hry, jejíž význam mu zprvu zcela uniká. Životem usmýkaný človíček neustále koketující se sebevraždou je najednou okolnostmi nucen bojovat nejen o svoji budoucnost.Podobně jako jiná díla Grahama Greena i román Ministerstvo strachu nabízí čtenáři napínavý příběh okořeněný řadou groteskních situací, jejichž pravá podstata se vyjevuje teprve postupně. Ještě dramatičtější než barvitý děj je ale psychologický vývoj hlavního hrdiny, jenž během překotného toku událostí přijímá břemeno svého osudu a doslova se znovu stává člověkem.Překlad polodetektivního a polopsychologického Greenova románu vyšel u nás poprvé v r. 1946 pod názvem Vláda strachu.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 50 Kč
 2. Hořejš - Prodavač novin světovým vynálezcem - Hokr
  - 218 str.
  F11 - Hořejš - Prodavač novin světovým vynálezcem - vydal Hokr, původní vazba s obálkou, věnování za dobrou práci ve škole v roce 1946 ...
  Aukro (malyf123, Praha 7 - Troja) - 80 Kč (KUP TEĎ)
 3. Klasikové klavíru. Úvod do sonatin II.díl
  V.Polívka (vybral) - 1946
  Nakl. Melantrich, Praha a Pazdírek, Brno 1946. Klavír na dvě ruce. Stran 33 Obálka zašpiněna a odřena, dobrý stav( viz obr.). Rozměr 23x30 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 80 Kč
 4. Marginalie. Věstník spolku českých bibliofilů v Praze
  různí - 1946 - 155 str.
  Pkož., za stranou 56 ocelorytina pečtě Karlovy univerzity, autor J.A. Švenksbír, signováno tužkou
  Knížky.com (Praha 1) - 350 Kč