Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Poražená Francie : český novinář na západních bojištích.

Fiala, Václav
Vyd. 1. Orbis, 1940. 140 s.
 1. Poražená Francie - Václav Fiala

  Po porážce Francie uspořádalo říšské ministerstvo propagandy ve dnech 24. června až 8. července 1940 cestu po západních bojištích pro vybranou skupinu českých protektorátních novinářů. Cesta začínala na německém území v Cáchách a pokračovala přes Belgii a napříč Francií na jih až ke španělským hranicím v Hendaye. Odtud se pak skupina vracela zpět a cestou zpět do Německa navštívila i některá bojiště z první světové války a některá místa Maginotovy linie.

  Cílem cesty bylo zprostředkovat českému obyvatelstvu dojmy z rychlé porážky Francie, poukázat na to, že české země se díky „moudrému vedení“ takové katastrofě vyhnuly, ale zároveň i zdůraznit, jak díky rychlému německému vítězství byly ušetřeny nejen lidské životy, ale i kulturní památky.

  Jedním z účastníků novinářské výpravy byl i Václav Fiala, který své dojmy z cesty publikoval v knize „Poražená Francie“ vydané nakladatelstvím Orbis v roce 1940 (o rok později pak vyšla v rozšířeném vydání pod názvem „Na křižovatce nových dějin“).
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 199 Kč
 2. Poražená Francie
  Václav Fiala - 1940 - 140 str.
  Po porážce Francie uspořádalo říšské ministerstvo propagandy ve dnech 24. června až 8. července 1940 cestu po západních bojištích pro vybranou skupinu českých protektorátních novinářů. Cesta začínala na německém území v Cáchách a pokračovala přes Belgii a napříč Francií na jih až ke španělským hranicím v Hendaye. Odtud se pak skupina vracela zpět a cestou zpět do Německa navštívila i některá bojiště z první světové války a některá místa Maginotovy linie. Cílem cesty bylo zprostředkovat českému obyvatelstvu dojmy z rychlé porážky Francie, poukázat na to, že české země se díky „moudrému vedení“ takové katastrofě vyhnuly, ale zároveň i zdůraznit, jak díky rychlému německému vítězství byly ušetřeny nejen lidské životy, ale i kulturní památky. Jedním z účastníků novinářské výpravy byl i Václav Fiala, který své dojmy z cesty publikoval v knize „Poražená Francie“ vydané nakladatelstvím Orbis v roce 1940 (o rok později pak vyšla v rozšířeném vydání pod názvem „Na křižovatce nových dějin“).
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 199 Kč
 3. Poražená Francie
  Václav Fiala - 1940
  Český novinář v západních bojištích. Doprovozeno 24 vlastními fotografickými snímky a mapkou. Vydal Orbis, Praha 1940. Celoplátěná vazba, rozměry: 15 x 21 cm, 140 stran. Dobrý stav, desky a hřbet lehce odřené a mírně ušpiněné (viz foto), mírně zažloutlé okraje stránek, místy zatrženo v textu tužkou, hřbet lehce vyšisovaný.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 150 Kč
 4. Poražená Francie
  Václav Fiala - 1940
  Český novinář na západních bojištích. Vydal Orbis, Praha 1940. Původní brož, 140 stran, doprovázeno 24 vlastními fotografickými snímky a mapkou! Hřbet obálky lehce odřený, na zadní straně skvrnka (viz foto), zašpiněna je mírně také přední část obálky (i na vnitřní straně). Dobrý stav.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 400 Kč
 5. Poražená Francie (Český novinář na západních bojištích)
  Fiala Václav , ill. 24 vlastních fotografií, mapa - 1940
  Orbis 1940, 24 vlastních fotografií, mapa, dedikace autora, začouzená vazba
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 250 Kč
 6. Poražená Francie
  Fiala V. - 1940
  nová vazba, obálka vevázaná
  Antikvariát Josef Počta (Praha 9) - 220 Kč