Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Počátky zpravodajských služeb : starověký Blízký východ, Persie, Řecko, Řím, byzantská říše, arabsko-muslimské říše, mongolská říše, Čína, Moskevské knížectví.

Dvorník, František
V českém jazyce vyd. 1. Prostor, 2001. 401 s.
Edice: Obzor ; sv. 37

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Počátky zpravodajských služeb František Dvorník
  - 2001 - 401 str.
  Kniha českého byzantologa světového významu se zabývá prapůvodem organizací, které bychom dnes nazvali zpravodajskými službami, ve starověkých říších. Dvorník shromáždil veliké množství materiálu, díky němuž rekonstruuje počátky zpravodajství ve starověké Číně, Egyptě, Babylonii a perské říši, u starých Řeků a Římanů, v byzantské, ruské a mongolské říši stejně jako v muslimských státech. Systematický výklad doplňuje řada konkrétních příkladů tehdejšího fungování pošty, předávání informací prostřednictvím systému agentů, činnosti misionářů a mnichů plnících diplomatické poslání z papežského pověření. Autor si také všímá, jak byly předávány informace z politických center do provincií, a ukazuje, jaký význam mělo pro starověké vládce rychlé získávání přesných informací pro odvrácení politických pohrom i úspěšné vedení válek.
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 440 Kč
 2. Počátky zpravodajských služeb
  Dvorník, František - 2001 - 401 str.
  Vazba: laminátová. Stav: výborný.
  Antiqariat Radhošť (Praha 3) - 700 Kč
 3. Počátky zpravodajských služeb: Starověký Blízký východ, Persie, Řecko, Řím, Byzantská říše, arabsko-muslimské říše, Mongolská říše, Čína, Moskevské knížectví
  Dvorník, František - 2001
  vázaná, perfektní stav
  Antikvariát Diviš (Praha 8) - 690 Kč