Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Po stopách dávného chórezmu.

Tolstov, Sergej Pavlovič
1. vyd. Slovanské nakladatelství, 1951. 424 s., 64 s. obr. příl., [13] l. barev. obr. příl., [1] l. vlepené příl
Edice: Slovanská knihovna ; sv. 5

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. PO STOPÁCH DÁVNÉHO CHÓREZMU - Tolstov, S. P.

  vazba tvrdá, poloplátěná, pěkné, bez obálky 1. vydání, náklad 7 700, 424 stran, překlad - Pavel Poucha Slovanská knihovna sv. 5 Archeologické probádání západní části Střední Asie bylo až do Velké říjnové revoluce v začátcích. Teprve sověty umožnily na území kdysi kvetoucí a záhadné říše Chórezmu velkorysé a methodické vykopávky, z nichž nejvýznamnější objevy přinesly expedice, vedené od r. 1937 Tolstovem. Docílenými výsledky, o nichž referuje jeho kniha, byla rozřešena tajemství starověkého Chórezmu a z hliněných zbytků mrtvých měst, zasypaných pískem, rekonstruována jeho historie politická, kulturní a zejména sociální, a to již od mladší doby kamenné. Tím je také vrženo nové světlo na dějiny Stř. Asie, v níž Chórezm zaujímal až do vyvrácení hordami Čingischánovými vedoucí postavení, a vedle toho prokázáno kulturní spojení říše s vých. Evropou. Český překlad vybavený bohatě obrazy je rozšířen o autorovy výzkumy z r. 1948 a 1949 a opatřen doslovem překladatele, shrnujícím v přehledné zkratce vědecké výtěžky expedic.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 99 Kč
 2. Po stopách dávného Chórezmu
  S. P. Tolstov - 1951 - 424 str.
  Slovanské nakladatelství, Praha, velmi dobrý stav, obálka mírně odřená, zažloutlá, při okrajích potrhaná, na poslední straně razítka, orig. polopl. vazba s přebalem, v zadní předsádce přiložená mapa, 424 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 100 Kč
 3. S.P. TOLSTOV - Po stopách dávného Chórezmu (1951)
  - 1951 - 424 str.
  Archeologické probádání západní části Střední Asie bylo až do Velké říjnové revoluce v začátcích. Teprve sověty umožnily na území kdysi kvetoucí a záhadné říše Chórezmu velkorysé a methodické vykopávky, z nichž nejvýznamnější objevy přinesly expedice, vedené od r. 1937 Tolstovem. Docílenými výsledky, o nichž referuje jeho kniha, byla rozřešena tajemství starověkého Chórezmu a z hliněných zbytků mrtvých měst, zasypaných pískem, rekonstruována jeho historie politická, kulturní a zejména sociální, a to již od mladší doby kamenné. Tím je také vrženo ... [více]
  Aukro (Zuzkamr, Neratovice) - 99 Kč (KUP TEĎ)
 4. Tolstov - Po stopách dávného chórezmu

  Vydání 1951. Stav velmi dobrý.
  Antikvariát Polí5 (Praha2) - 99 Kč